Skocz do zawartości

Tryplet Lwa LRGB


Byku

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Paether napisał(a):

Bardzo przyjemne w odbiorze zdjęcie 🙂

@Byku na głównej stronie forum wyświetla się pierwsza grafika z tematu ;). Jeśli zmienisz kolejność, silnik złapie zdjęcie zamiast tego małego wycinka.

 

 

Teraz będzie więcej wyświetleń, bo ludzie będą klikać z ciekawości co to jest ;) .

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paether napisał(a):

Bardzo przyjemne w odbiorze zdjęcie 🙂

@Byku na głównej stronie forum wyświetla się pierwsza grafika z tematu ;). Jeśli zmienisz kolejność, silnik złapie zdjęcie zamiast tego małego wycinka.

 

Dziękuję :)

Właśnie zauważyłem, już edytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr4d napisał(a):

Strefy pyłowe galaktyk pokazałeś całkiem ok, ale peryferia wyglądają trochę nienaturalnie, chyba zbyt mocno je odszumiłeś.

 

Dzięki za feedback. Mógłbyś wskazać przykładowy obszar o którym piszesz? Chętnie to uwzględnię w poprawkach mojego procesu obróbczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest bardzo subtelna, to bardzie przejaw pewnej naturalistycznej estetyki, niż ostrego kanonu. Dążenie do fotki pozbawionej szumu/ziarnistości na wszystkich aspektach obiektów nie wgląda dobrze. Mówimy wtedy że na fotce jest budyń.

Fragment twojej pracy z dodanym szumem 1% przez odwróconą maskę. Delikatna ziarnistość pojawiła się tylko w tle i na obrzeżach galaktyki.  

szum.jpg

Edytowane przez Piotr4d
Literówka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał(a):

Różnica jest bardzo subtelna, to bardzie przejaw pewnej naturalistycznej estetyki, niż ostrego kanonu. Dążenie do fotki pozbawionej szumu/ziarnistości na wszystkich aspektach obiektów nie wgląda dobrze. Mówimy wtedy że na fotce jest budyń.

Fragment twojej pracy z dodanym szumem 1% przez odwróconą maskę. Delikatna ziarnistość pojawiła się tylko w tle i na obrzeżach galaktyki.  

szum.jpg

I pięknie wyjaśnione. Dzięki, podoba mi się opcja w NXT, że można na małym podglądzie dobierać wartość odszumiania, na pewno skorzystam z rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Byku napisał(a):

Wie ktoś jak to znaleźć w Stellarium etc?

 

Cofasz się w planetarium w czasie na moment wykonania klatki i sprawdzasz co akurat przelatywało - planetarium powinno mieć bazę asteroid i ich wyświetlanie również powinno być włączone.

 

I jeszcze taka uwaga - galaktyki świecą bo świeca w nich gwiazdy i gromady i z natury rzeczy są ziarniste - całkowite pozbycie się z nich szumu jest błędem choć wygląda efektownie.

Ze względu na mocną saturację powstała również posteryzacja która udaje mgławice w galaktykach - to też bym poprawił :)

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważna sprawacw astrofoto.

 

Czym jest szum. Pewnie wielu z Was powie czym złym i niechcianym.... 

No właśnie... i tak i nie... wg mnie trzeba to rozważyć w szczególności biorac pod uwage ze detal siedzi w szumie!

 

Im mocniej (za mocno) redukujesz szumu, tym z krotszej ogniskowej mógłbyś działać. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaPa Takie niebo jakie jest u mnie to jak dla mnie wartość graniczna dla astrofotografii, na pewno dla LRGB. Oczywiście można robić foty i z B7-8 ale to już chyba nie dla mnie. Oczywiście z narrowbandem jest lepiej.

image.png.07e8e7a6687a002c8e5486d0048f292f.png

@.zombi. Tak próbowałem ale muszę wgrać więcej obiektów bo nic się nie pojawia, już znalazłem poradnik, jak będzie chwila to ogarnę. Co do saturacji - dobra uwaga, zapamiętane do kolejnej obróbki.

3 godziny temu, tex88 napisał(a):

@Byku jeśli masz możliwość to zamiast dodać szum po obróbce spróbuj na etapie usuwania szumu zmniejszyć moc tak o 50% i wrzucił wynik tutaj.

Tą drugą wersję tak zrobiłem, cofnąłem NXT z ostatnich etapów ale będę musiał kiedyś usiąść na nowo i od początku zrobić to porządnie krok po kroku biorąc pod uwagę Wasze uwagi.

 

Godzinę temu, Robson_g napisał(a):

Już miało być serduszko, ale niestety miał być T-800, a wyszedł T-X.

:) Zakładam, że to krytyka ale chyba nie znam się tak dobrze na terminatorach...

17 minut temu, Tayson napisał(a):

Bardzo ważna sprawacw astrofoto.

 

Czym jest szum. Pewnie wielu z Was powie czym złym i niechcianym.... 

No właśnie... i tak i nie... wg mnie trzeba to rozważyć w szczególności biorac pod uwage ze detal siedzi w szumie!

 

Im mocniej (za mocno) redukujesz szumu, tym z krotszej ogniskowej mógłbyś działać. 

 

Dzięki za uwagę. Rozumiem wszyscy są zgodni, za dużo odszumiania! Biorę sobie do serca i zastosuję kolejnym razem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.