Skocz do zawartości

Nietoperz i wymęczony głowonóg


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo warunków wyszło bardzo dobrze, ja sobie odpuściłem ten obiekt, bo wiem, że i tak nic z tego nie będzie :D. Swoją drogą, nie mogę nigdzie znaleźć informacji o jasności OU4, a jestem bardzo ciekawy tej wartości.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity twór sił kosmicznych! Świetnie dobrany kolor dla Kalmara, wygląda trochę jak pole siłowe, a trochę jak wodna twarz z "Odchłani", z lekką nutką elektronów prądu.

Ja o tym obiekcie w ogóle nie wiedziałem i to pierwszy mój kontakt z nim - dzięki!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PrismoSal napisał(a):

Ja o tym obiekcie w ogóle nie wiedziałem i to pierwszy mój kontakt z nim - dzięki!

 

Do 2011 roku nikt nie wiedział 😉. Widzieliśmy już na forum kilka bardzo udanych podejść do tego "głowonoga". To zdecydowanie dołączy do tego zacnego grona 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał(a):

Mimo że Sh2-129 znajduje się “zaledwie” 1300 lat świetlnych od nas, a Ou4 ok 2300 lat świetlnych to zostało potwierdzone że Sh2-129 okala Ou4 (na zasadzie kopuły).

 

... następuje dwubiegunowa jonizacja tlenu...


(jak napisałem jakieś głupoty to mnie poprawcie, info szukałem w necie a tam różne różności ;) )

 

No trudno mówić o "okalaniu na zasadzie kopuły" czegoś oddalonego o 1000 l.ś. Chyba jakiś błąd w tłumaczeniu. Podobnie z tą "dwubiegunową jonizacją tlenu".

 

Za to fotka bez zastrzeżeń. No może przydałoby się odrobinę szerzej pokazać nietoperza, bo tak ledwo ledwo się mieści w kadrze. Ale to już oczywiście wynika z użytego zestawu teleskop+kamera.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

No trudno mówić o "okalaniu na zasadzie kopuły" czegoś oddalonego o 1000 l.ś. Chyba jakiś błąd w tłumaczeniu. Podobnie z tą "dwubiegunową jonizacją tlenu".

 

Za to fotka bez zastrzeżeń. No może przydałoby się odrobinę szerzej pokazać nietoperza, bo tak ledwo ledwo się mieści w kadrze. Ale to już oczywiście wynika z użytego zestawu teleskop+kamera.

Może to bardzo głęboka kopuła która zaczyna się 1300 lś od nas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Złote a skromne" 😉 cytując klasyka.

Bardzo efektowne w odbiorze. Raz, że dzięki takiej naturalnej w odbiorze obróbce oraz jednocześnie poprzez uzyskany efekt 3D podkreślony dodatkowo kadrem, w którym najwięcej się dzieje w lewym dolnym mocnym punkcie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.