Skocz do zawartości

Wrocław, noc 9-10.07.2024 [rakieta Ariane 6]


Piotr K.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, nie wiem gdzie to wrzucić, więc wrzucam tu. 

 

Wczoraj z kolegą @Maro21 byliśmyna miejscówce w Janowie, ok. 20 km na płd od Wrocławia. Około godz. 23 maro dostrzegł na północno-wschodnim niebie rozchodzący się okrąg jakby dymu, z jasnym punktem w środku. Przeksztaĺciło się to w serię przemieszczających się jakby wybuchów, tak jakby jakaś rakieta odpalała kolejne człony, ale było tego z 5-6 razy. Za każdym razem wokóĺ wybuchu rozchodził się okrągły ślad dymu, tak jakby błysk był ujęty w duży nawias. Te nawiasowe półokręgi unosiły się w powietrzu i przemieszczały na południe, dość szybko, więc tak jakby były niedaleko i gnał je wiatr. Trwało to ok. 5 minut. Ki diabeł? Ktoś może był w terenie w okolicy Wrocławia i też to widział?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ze Scanwaya i Polsy od tygodnia chwalili się tym lotem

na pokładzie leciały ich kamerki

gdyby wystartował o czasie to pewnie nic by nie było widać ale przesunęli start o godzinę

 

wkrótce Creotech wysyła swojego EagleEye (tym razem Falconem 9) ale raczej nie będzie u nas widoczny ... choć nie jest to wykluczone

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Dopiero gdy napisałem pierwszego posta to zjechałem stroną wdół do Statusów, i zobaczyłem, że inni już wcześniej napisali co i jak. Gdybym zaczął od Statusów, to w ogóle nie zakładałbym tego wątku - ale Statusu w mobilnej wersji strony są na samym dole, i jeszcze nie mam

odruchu, żeby je sprawdzać z automatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Wrocław, noc 9-10.07.2024 [rakieta Ariane 6]

Przerzucam do działu kosmonautycznego i dokładam wyjaśnienie zjawiska w tytule :)

 

10 godzin temu, Piotr K. napisał(a):

Dopiero gdy napisałem pierwszego posta to zjechałem stroną wdół do Statusów, i zobaczyłem, że inni już wcześniej napisali co i jak. Gdybym zaczął od Statusów, to w ogóle nie zakładałbym tego wątku

 

Bardzo dobrze, że założyłeś wątek. Sporo perełek ginie w statusach.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.