Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak pisałem do Lukasa, jutro raniutko obowiązki, ale może umówcie się w Raniżowie albo w Kolbuszowej z Januszem, zobaczysz fajny telep który widziałem tylko na zdjęciach :) i popróbujesz różnych okularków na swoim Messierku. Jak będzie was dwóch to i może slawak dołączy później, ech szkoda...mnie zżera proza życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do raniżow mam około 35 km... (kurde wątek sie robie jak czat :) ) oczywiście ewentualnie dorzuce się do paliwa...

 

 

EDIT: Jednak jedziemy. Za mniej więcej 2 godziny będe z Łukaszem w Raniżowie... do zobaczenia około 22:00 na rynku

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja teraz zapodam kilka fotek a później coś napiszę

 

18f4c574f8279eec.jpg

 

d3e4c5c9723cb70a.jpg

 

9ed3a2901dbcc91c.jpg

 

025e81f8e519a565.jpg

 

130e250e9784ff06.jpg

 

a0ce9d4a6efe37dc.jpg

 

 

 

Adrian warunki miejskie nie pozwalają na zobaczenie Veila, a przynajmniej w moich okularkach, bo i w Raniżowie nie robiły WOW, ale jak tylko Janusz pożyczył swojego oklarku to już inna bajka, tak więc zbieramy na okulary :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wiadomo spotkanie doszło do skutku. W sumie było nas pięciu; Lukas 810, Vader, Slawak1, Marcin, ja. Pogoda była nie najgorsza, niebo w okolicach zenitu wyglądało bardzo pięknie, gorzej było nad pół-zach. horyzontem skąd co jakiś czas zdradziecko atakowały frontowe chmury. Widzieliśmy kilkanaście Messierów, Marsa, Urana, Neptuna, a także parę meteorów. Atmosfera spotkania była miła aczkolwiek nieco senna :szczerbaty:

Wrzucam kilka kiepskich zdjęć zrobionych takim małym śmiesznym aparacikiem.

 

 

1.1.jpg

krzątanina przy sprzęcie

3.jpg

obsrewacja zdaje sie, że M57

4.jpg

lukas ze swoim newtonem 150/1200

5.jpg

pamiątkowe zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :Astrobrać: wnioski jakie wynoszę z wczorajszego lukania to takie że muszę sobie sprawić fajne okularki bo moje kitowe są do kitu. Specjalistą może nie jestem ale jak na mnie znalezienie kilku obiektów takich jak: Veil, M27, M71, M57, M92, M13, M81 i M82 w jednym polu, M31 i jego sąsiad yba M32 w sumie z pamięci to i tak dużo, do tego jeszcze Vader namierzył M33 i wynik całkiem spoko. Teraz tylko trzeba czekać na następne wspólne lukanko, które prędko nie nastąpi przynajmniej z moją osobą i pewnie będzie więcej emek bo powoli ale skutecznie pne się do przodu choć jeszcze czasem pomylę numerki jakiejś emki :Boink:. Pozdrawiam wszystkich :Astrobrać: i do następnego.

Edytowane przez lukas810
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie!

27- ego jestem znów u Was i z zostaję do 2-go, trzeba więc zagrzać astro-brać i zorganizować "Zaduszkowe Lookanko" z racji święta proponuje termin 31.10 (środa - wstępnie), jest to dzień przed Świętem Zmarłych - większość z nas będzie lub przyjeżdża do domu. Nie mam teraz dostępu do CDC, nie wiem czy będzie wtedy Łysy. Piszę dwa tygodnie przed byśmy mogli coś sensownie zorganizować.. w grę wchodzą 3 miejsca Sieniawa, Raniżów lub Przecław. PZDR Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.