Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nie próżnujecie :szczerbaty: Czyli miejscówka Wam przypadła do gustu na dobre? Ja wczoraj wyciągnąłem teleskop około 21 i nie mogłem się doczekać, kiedy wreszcie tło nieba stanie się ciemne, masakra :compress: Ok. 22.30 nadal to nie było to, więc zrezygnowałem. Zdążyłem jedynie oblukać Saturna, sierp łysego i M13, ale blado wypadła :astronom: Pozdrawiam, Amperku, kiedy wracasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperku, kiedy wracasz?

 

A no nie prędko, bo pod koniec czerwca z tym, że zaraz po powrocie do domu wyjeżdżam na wakacje, więc z obserwacji nici. Zresztą wakacje, to nie jest dobry czas obserwacji, ale myślę że coś tam polukamy.

 

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie próżnujecie :szczerbaty: Czyli miejscówka Wam przypadła do gustu na dobre?

 

Cóż, nie mogę się z nią rozstać ;-) Wracając z wyjazdu do PWSW w Przemyślu odbiłem w bok aby zobaczć jak to miejsce wygląda za dnia. Wdrapałem się na koło, oparłem reling i pstryknąłem poniższe zdjątko:

astro1.JPG

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Pedro, niezły widoczek, a w szerszym kadrze nic nie masz? :szczerbaty: Coś ponad drzewami, w oddali? Niezłe akrobacje robisz, żebyśmy Cię nie musieli szukać na kolejnych obserwach, uważaj z tą wspinaczką na samochód :rofl:

Uważać to musiałem, jak mnie moje panie wyciągnęły do parku linowego :o:no:

 

Żadne tam akrobacje,...a wprawę mam z zakładania bagażu na dach.

Ok. dorzucam fotkę z innego forum, stąd na pierwszym planie moja DraCoolka ;-)

dy5.JPG

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jak udało sie Wam cos zobaczyć? bo ja z Piotrem mozemy zliczyć wypad do bardzo udanych.

Ku naszemu zaskoczeniu na punkcie widokowym na Matysówce spotkalismy 4 inne osoby, które tez miały zamiar ogladac zaćmienie, ale po 30 minutowym oczekiwaniu zrezygnowały. Tymczasem my mielismy okazję ogladać wspaniałe widowsko jakie zafundowała nam matka natura.

 

Pozdro, do zobaczenia :Beer:

CRW_1439.jpg

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jak udało sie Wam cos zobaczyć? bo ja z Piotrem mozemy zliczyć wypad do bardzo udanych.

Ku naszemu zaskoczeniu na punkcie widokowym na Matysówce spotkalismy 4 inne osoby, które tez miały zamiar ogladac zaćmienie, ale po 30 minutowym oczekiwaniu zrezygnowały. Tymczasem my mielismy okazję ogladać wspaniałe widowsko jakie zafundowała nam matka natura.

 

Pozdro, do zobaczenia :Beer:

 

No to super że obserwacje się udały. U mnie pod blokiem tez widoczność była świetna, o 21 jeszcze się przewalały chmury na pół nieba ale o 22 już się przejaśniło. Co to za ludzie, których spotkaliście, jacyś miejscowi, tez fani astronomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie

Miejscowi, jak zaczelismy cos mówić po "astronomicznemu" to nie wiedzieli co się dzieje :Boink:

Gratulacje, fajna fotka, macie więcej? Ja obserwowałem z pracy, Łysy się pojawił po 23, ale widoczek zapierał dech w piersiach :astronom: Dobrze, że ludzie interesują się tym co na niebie, trzeba im było zrobić małą prelerkcję :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zabralismy minimum sprzętu tj. statywy, aparaty i lornetkę wiec nie było za bardzo czym pokazywać, a poza tym pozostali przybysze zniechecili się koniecznością czekania na wyłonienie sie księżyca zza chmur .

 

Ponizej kilka dodatkowych zdjęć...ta biała kreska to oczywiście przelot ISS

rzeszow.jpg

ISS.jpg

eclipse.jpg

eclipse (2).jpg

eclipse (3).jpg

eclipse (4).jpg

eclipse (5).jpg

eclipse (6).jpg

eclipse (7).jpg

eclipse (8).jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za kokieteria. Zdjęcia wyszły na prawdę super.

Moje były gorsze (tj. żadne) bo akumulator został w kuchni na stole :Boink:

Dzisiaj wyskoczyłem jako singiel ;-) na Przybyszówkę (tzw. Pustki)

i zaatakowałem obiekt poruszający się z V=7 km/s

Efekt, jak w załączniku.

ISS_22_VI_2011.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.