Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies pół godziny po Twoim i Adama odjeździe rozpogodziło sie w 100% wiec postanowilismy jeszcze zostac chwile i ta chwila przedłuzyła sie do 02:15 Wieczorem wyślę pare fot. jakie udało mi sie wykonać dzieki EQ5 Piotra - konstrukacja na dwa aparaty wyglądała iście kosmicznie. Warunki sie poprawiły ale pomimo wszystko ostatnio było lepiej niż wczoraj.

 

Szkoda że nie mogliscie zostać dłuzej. Dzieki za współne lookanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej kilka na szybko obrobionych klatek z wczorajszej/dzisiejszej nocy. Niestety kazde zdjęcie to jedna klatka-mieliśmy za mało czasu żeby sie bawić z dużą ilością klatek do stackowania. Dla mnie i Piotra była to noc eksperymentów z jego montażem. Moze innym razem bedzie okazja powazniej pobawic sie w astrofoto. Wszystkie foty z canona 300D.

CRW_1330.jpg

CRW_1324.jpg

CRW_1325.jpg

CRW_1326.jpg

CRW_1336.jpg

IMG_1310.jpg

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej kilka na szybko obrobionych klatek z wczorajszej/dzisiejszej nocy. Niestety kazde zdjęcie to jedna klatka-mieliśmy za mało czasu żeby sie bawić z dużą ilością klatek do stackowania. Dla mnie i Piotra była to noc eksperymentów z jego montażem. Moze innym razem będzie okazja poważniej pobawić się w astro-foto. Wszystkie foty z canona 300D.

 

Myślę, że Łukasz napisał praktycznie wszystko nt.rzeczonej wyprawy. Od siebie dorzucę przykład co może taka mała aperturka jak obiektyw f=35 mm F1:8 na przykładzie "kół" Wielkiego Wozu. Udało mi się wyciągnąć z klatki t=154 s przy ISO 200: M81, M82, M108, M109, "Sowę" ta ostatnia na poziomie szumów. Ale zaliczona!

 

Okazało się również że i Hantelki (M27) w Lisku pokazały kolorki. Uwieczniła się również M71 w Strzale.

Hmm, nieuchronnie wokół aureoli ;) krąży myśl o dłuższej ogniskowej.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Mki_w_Wielkim_Wozie.jpg

Mki_w_Strzale_i_Lisku.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...,a ja mówiłem że nic nie uda nam sie złapac w tych warunkach w Wielkiej Niedzwiedzicy....zwracam honor.

 

Co do dłuzszych ogniskowych - czemu nie spróbować ...tak jak rozmawialismy-jak astrofoto to astrofoto a jak visual to visual bo mamy zbyt krótkie noce żeby złapać i to i to na raz.

 

Tak na marginesie to ja juz myślałem że wykryłem jakies cudo w strzelcu kiedy podczas przegladania obrobionej fotki z photoshopa zobaczyłem fajna kuleczke w drodze mlecznej, po głebszej analizie okazało sie że przypadkowo klikąłem sobie pędzlem na zdjeciu i wyszła mi gromada kulista :Boink:

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia Panowie, widzę, że EQ5 się spisało na medal :szczerbaty: Droga Mleczna powala Łukasz, don Pedro, warunki atmosferyczne nas nie rozpieszczały, naprawdę trzeba się było nieraz namęczyć, żeby coś ustrzelić, a tutaj takie fotki :Salut: Mnie osobiście urzekł łabędź podczas obserwów, wraz z moooooorzem gwiazd :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wspólne obserwacje. Trochę byłem zawiedziony po tych obserwacjach. Liczyłem na lepsze warunki, seeing był trochę słaby, przy powięszeniach powyżej 100x miałem już nieco rozmazany obraz gwiazd. Potem zaś chmurki. No i synowi za wiele nieba nie zdążyłem pokazać, zanim go sen zmorzył. Dobrze, Piotrze że chociaż coś trochę zobaczył przez twoją Syntę. Akurat jak wyjeżdżałem (przed 1:00) to się zaczęło rozchmurzać, jakbym wiedział ze się zupełnie rozchmurzy to bym jeszcze został, ale myślałem ze to tylko takie złudne nadzieje.

 

Zdjęcia zaś rewelacyjne - gratuluję

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przed momentem widziałem to warunki mają być dobre - zachmurzenie małe. Jesli chodzi o mnie to przyszły weekend zdecydowanie odpada co jakichkolwiek wyjadów - w tym jeszcze bym się wybrał. Zapytam Pawła jak on się na to zapatruje - lepiej ode mnie znana zmienność nocnych warunków pododowych tamtych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i Adam i Piotr mówili, że nie dafzą rady, więc nic się nie zmieniło :no: Pozostało nas dwóch w takim układzie, to faktycznie troszkę maławo jak na zlot podkarpacko-małopolski :( No cóż, jeśli nic z tego nie będzie, spróbujemy innym razem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie:) Jak wczorajsza sesja? Ja wczoraj wytachałem syntę przed północą i lukałem w skorpiona i strzelca:D

Pogoda się nam udała chociaż jak na mój gust przy pierwszej foto-sesji przejrzystość powietrza była lepsza. Mimo pokazujących się od czasu do czasu chmurek. Obserwacje fotograficzne z wykorzystaniem EQ-5 + obiektywy 50...80 mm utrudniało niestabilne podłoże (darń+piasek)

Pewne efekty naszej radosnej działalności można zobaczyć w załącznikach.

Pozdrawiam.

Piotrr S.

obs_setup.jpg

lutnia_M57.jpg

M13.jpg

Mglawice_w_Strzelcu_05_06_2011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejny raz noc okazała się za krótka. Z wielkich planów wyszedł tylko ich ułamek. Na początku pojawił się problem z ostrością w aparatach ale systemem prób i błędów udało się wszystko ustawić. Próbowaliśmy na odrobinę dłuższych ogniskowych, jednak we znaki dają się nierówności terenu i bardzo duża ilość odłożonej biomasy łąkowej utrudniająca dokładne ustawienie montażu. Trzeba by jakość spróbować utwardzić podłoże. Pomimo tego udało nam się uchwycić M 57, no i oczywiście M - ki w strzelcu. Wszystkie zdjecia to tradycyjnie pojedyńcze klatki z canona 300D.

 

Pozdro

 

PS. Piotrze dzięki za udostępnienie montażu.

M 27.jpg

M 57.jpg

sagittarius.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.