Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów! Ja również dziękuję za wspólne obserwy :szczerbaty: Łukasz, o policji nic mi nie wiadomo, zgarnęli was z teleskopami? :rofl: Jak zwykle były przygody, czyli tradycyjne poszukiwanie miejscówki, kolimacja mojego Newtona (kiedy Amperku kolimujesz kolimator?:D) oraz parowanie luster, ale warto było: w końcu przetestowałem mojego niedawno nabytego Ultrablocka i naprawdę zrobił na mnie wrażenie, Veil prześlicznie odcinał się od tła :astronom: Smaczku dodawał zachodzący Strzelec i wschodzący Jowisz z księżycami ułożonymi na kształt trójkąta :astronomer2: Nie wspomnę o Perseidach oraz pięknej parze M15 i komecie Garrad, M31, M27 oraz M57 :szczerbaty: Pozdrawiam i do następnych :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów! Ja również dziękuję za wspólne obserwy :szczerbaty: Łukasz, o policji nic mi nie wiadomo, zgarnęli was z teleskopami? :rofl: Jak zwykle były przygody, czyli tradycyjne poszukiwanie miejscówki, kolimacja mojego Newtona (kiedy Amperku kolimujesz kolimator?:D) oraz parowanie luster, ale warto było: w końcu przetestowałem mojego niedawno nabytego Ultrablocka i naprawdę zrobił na mnie wrażenie, Veil prześlicznie odcinał się od tła :astronom: Smaczku dodawał zachodzący Strzelec i wschodzący Jowisz z księżycami ułożonymi na kształt trójkąta :astronomer2: Nie wspomnę o Perseidach oraz pięknej parze M15 i komecie Garrad, M31, M27 oraz M57 :szczerbaty: Pozdrawiam i do następnych :friends:

 

Również dziękuję za wspólne obserwacje. Wypad całkiem udany, niebo było bardzo ładne, nawet komary dawały żyć, tylko tej wilgoci trochę dużo było.

 

Patrol Policji (Policjant i Policjantka) odwiedził nasze stanowisko gdy już się zwijaliśmy. Zapytali nas co robimy i wylegitymowali. Ponieważ jeszcze nie zdążyłem złożyć teleskopu więc pokazałem im Jowisza. Podobało im się - mówili że pierwszy raz coś takiego widzieli - pytali nawet ile taki sprzęt kosztuje. Ogólnie było całkiem sympatycznie. A zwinęliśmy się ostatecznie ze stanowiska gdzieś przed godziną pierwszą. Tak w ogóle to jadąc do tej miejscówki przez Wólkę Niedźwiecką zrobiliśmy niezłe koło. Wystarczyłoby przejechać przez cały Sokołów i jakiś kilometr może dwa za Sokołowem skręcić w prawo aby po kilkuset metrach dotrzeć do miejsca gdzie obserwowaliśmy.

 

PS. Ultrablock faktycznie efektownie wyłuskuje mgławice - przydatna rzecz.

 

No to do następnych obserwacji, wkrótce mam nadzieję :)

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw, jak na was trafili? Ktoś im dał cynk, czy zobaczyli światła na polach podczas patrolu? :D A może zorganizujemy następne lukanko z Policją? :szczerbaty:

Zbieraliśmy sprzęt i świeciliśmy latarkami i pewnie nas wypatrzyli jadąc drogą. No chyba że widzieli wcześniej z daleka jak Łukasz świecił zielonym laserem wskaźnikowym i przyjechali sprawdzić czy jacyś kosmici nie wylądowali w okolicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nic się nie dzieje. Ja pojechałem wczoraj do Andrzeja i siedzieliśmy do 00:00 spoglądając w niebo. Warunki były całkiem znośnie ale nie były, to okolice Sokołowa :unsure:

 

Pzdr

Muszę przyznać, iż Sokołów to niezła miejscówka, możnaby się tam wybrać kolejnym razem :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem wczoraj 12-godzinny dzień pracy i młyn taki, że jak wróciłem o 19 do domu to padałem na twarz. Mam nadzieję że w najbliższym tygodniu jeszcze jakaś bezchmurna noc się trafi. Sokołów jest niezły - fajne niebo tam jest. Dylągówka była o tyle lepsza że nie było kompletnie żadnych świateł w zasięgu wzroku, ale za to gorszy dojazd. Proponuję śledzić prognozy pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Prawdopodobnie dziś będziemy patrzeć z kolegą w niebo w okolicach Kolbuszowej. Jeśli jest ktoś chętny na spotkanie proszę pisać tu lub na GG: 1734823

 

Witam

 

Dopiero dziś zauważyłem wpis. Wczoraj niestety i tak nie mogłem, ale zapowiada się w najbliższym czasie trochę ładnych bezchmurnych i bezksiężycowych nocy :)

 

A jak obserwacje? Udały się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pogoda do jutra utrzyma to byłoby super. Wpis zauważyłem przed chwilą :blink:

Szkoda...

Pozdrawiam,

Piotr S.

P.S.

Dzisiaj z balkonu w środku RZ wypatrzyłem kometę Garradd C/2009 P1 przez Celestrona 70x15

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! No ja również właśnie zauważyłem wpis :rolleyes: Zapowiadają się pogodne noce, tylko ja zostałem w tym tygodniu bez pojazdu :swear: Z chęcią bym polukał, jednak pozostało mi miejskie, łańcuckie niebo. Pozdrawiam, podłączę się do pytania Adama: jak obserwy?

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje udały się wyśmienicie. Widzieliśmy kilkanaście M-ek oraz robiliśmy zdjęcia m.in Księżyca i Jowisza. Na zdjęciu pamiątkowa fotka z tej nocy. Obok mnie stoi Pan z którym spotykam się na obserwacjach od 12 lat. Pozdrawiam janusz

A możesz zamieścić zdjęcia Jowisza i Księżyca? Jak wyszły? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Don Pedro, mnie miałbyś trochę nie po drodze, chyba, że obserwy odbwałyby się gdzieś w moim kierunku :astronom:

Pozdrawiam,

Piotr S.

Myślałem rzecz jasna o kierunku na północ od RZ (Sokołów, Kolbuszowa) to mogę nadłożyć trochę drogi.

P.S>:

Co do Dylągówki to widzę czarno widzę to miejsce kiedy noce będą długie i czarne a na świecie zrobi się biało. No chyba że ktoś ma na zbyciu Honkera :szczerbaty: w dobrym stanie :ha::szczerbaty: :szczerbaty:

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może jutro byśmy się wybrali na obserwacje. Akurat Neptun jest w opozycji, Księżyc już nie powinien przeszkadzać, do tego kometa Garradd znajdzie się w pobliżu gromady M71 w Strzale.

Ja byłbym za :astronom: Neptuna jeszcze nie miałem okazji oblukać, tym bardziej odczuwam głód obserwacji :szczerbaty: Pozdrawiam :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.