Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

...dokładnie jak Ci sie udałą ją złapać? Poscig Synta czy miałes tak dokładne ustawiony montaż że tylko czekałeś aż sie pojawi w polu widzenia? :Beer:

 

Po pierwsze, precyzyjne ustawienie szukacza, po drugie precyzyjne wyostrzenie na epsilonach (poparte serią fotek) po trzecie ustawienie na jedną z jaśniejszych gwiazd koło której ISS powinna przelecieć. Od momentu chwycenia w szukaczu, pościg i "ogień ciągły" na wężyku.

Zdjęcia byłyby pewnie lepsze gdyby nie cirrusy :/ (halo wokół ISS widziane w szukaczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X37/rzeszow.html?sredirect=cGwvaG9tZS9wb2dvZGEvcG9nb2RhLW5hLXN3aWVjaWUvd3luaWstd3lzenVraXdhbmlhLmh0bWw%252FJmFtcDtzd29yZD1yemVzesOzdyZhbXA7b3B0X3R5cGU9Y2l0eSZhbXA7c3JlZGlyZWN0PS0x

 

Zgodnie z prognozą od wtorku 3 bezchmurne noce z rzędu. Chyba trzeba sprzęt szykować, bo nie wiadomo kiedy teraz będą znowu warunki do obserwacji. Ktoś jest chętny na wspólne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że w końcu sie poprawi ta tragiczna pogoda jak nie ksieżyc w pełni to chmury.

Co do spotkania to ja raczej odpadam do konca wakacji bo aktualnie siedzę w tej swojej dziurze, a w rzeszowie pojawiam sie tylko raz w tygodniu, takze życzę udanych obserwacji zwłaszcza że aktywność perseidow wzrasta, bo w maksimum księżyc powraca na arenę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też jestem chętny na jakiś wypad, ale myślę, że ja pojadę gdzieś w okolice Kolbuszowej, bo muszę się spotkać z Januszem. Chyba, że znajdziecie jakieś miejsce pomiędzy Kolbuszową, a Rzeszowem tak żeby wszystkim było po drodze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sokołów nie był zły ale moim zdaniem odpada ze względu na często przejeżdżające samochody, chyba że znajdzie się inna dróżka. Tak czy inaczej dzisiaj obserwy odpadają, bo pogodne niebo wg niektórych źródeł będzie dopiero jutro, więc mamy czas na przemyślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać fajnego miejsca w okolicach miejscowości Wólka Niedźwiecka i Flisy czyli obszar na wschód o Sokołowa Młp. Na mapie LP jest to zielony obszar czyli jakość nieba powinna być zbliżona do tego w Dylągówce.

 

lpmapaplrzeszw.jpg

 

Na poniższej mapce zaznaczyłem miejsca gdzie myślę że można by poszukać jakiegoś ciekawego miejsca do obserwacji. Znam trochę te rejony bo jeźdżę tam czasem na ryby.

 

beztytuu2ih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja dzisiaj będę rozmawiał z Januszem i zobaczę co on mim powie. Twoja propozycja miejscówki jest OK, jeżeli wypali spotkanie z Januszem będziemy myśleć gdzie się spotkać w okolicy, którą zaznaczyłeś. Dzisiaj na sucho nie ma co jechać i czaić miejscówki, bo paliwo drogie, a mój czołg pali 11-12 litrów. Poczekajmy do wieczora i wtedy będę mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za, miejscówka obok Sokołowa była improwizowana, żeby każdy miał w miarę tyle samo dojazdu, więc okolice Sokołowa myślę że będą ok :astronom: Odczuwam głód obserwacji, jak nie zostanie szybko zaspokojony to chyba zwariuję :szczerbaty:

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się bliżej mapom google i proponuję na poczatek poszukac w tym rejonie:

 

beztytuuymi.jpg

 

Czyli jedziemy od Sokołowa drogą nr 875 (na Leżajsk) i jakiś kilometr za ostatnimi zabudowaniami Wólki Niedźwieckiej skręcamy w lewo w drogę gruntową. Tam gdzie zaznaczyłem kółkiem widać siatkę mniejszych dróg gruntowych, myślę, że rzadko używanych. Proponuję gdzieś tam się rozstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mają tam latarnie? Będziemy od nich odsunięci o jakiś kilometr więc mam nadzieję że nie będą zbytnio szkodzić. Mam też nadzieję że nawet jak sa latarnie to ze względu na oszczędności po północy je zgaszą.

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po 15tej będę dzwonił do Janusza i będę miał konkretną odpowiedź, mam tylko nadzieje, że chmurki które są teraz nad Rzeszowem do wieczora się rozejdą. Trzeba pomyśleć gdzie się konkretnie umówimy, czy będzie to centrum jakiegoś miasteczka czy, no właśnie gdzie? Tak więc Wam pozostawiam decyzję gdzie i o której.

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.