Skocz do zawartości

Cimoszewicz zrezygnował z kandydowania


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Sumas,

proszę otwarcie! Jakie to tęsknoty Pan mi insynuuje? Jeśli zaś chodzi o Pana poglądy, to wyrażam głęboką nadzieję, że nie polegają na postulacie wieszania ludzi za inne poglądy. Proszę mi też nie suponować, że chcę komuś zamknąć usta. Jestem otwarty na każdą dyskusję i nikogo nie zastraszam. To Pan w raz z tym argumentem stosujesz teraz stalinowską erystykę.

 

Nota bene. Warto wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Zysk jest duży: nie plecie się głupot i nie trzeba niczego wykasowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zamknąć ten temat.

Problem chyba polega na tym, że jednej stronie słowo "komunista" najwyraźniej kojarzy się tylko z aparatczykami i esbekami, a drugiej z pięknymi tradycjami KPP, młodym Jackiem Kuroniem i podobnymi idealistami.

 

Przypominam, że jeszcze przed wojną mówiono, że kto za młodu nie był komunistą, ten na starość będzie łajdakiem. Miało to swoje uzasadnienie, wystarczy poczytać Żeromskiego czy Boya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sumas,

proszę otwarcie! Jakie to tęsknoty Pan mi insynuuje?

...

Proszę mi też nie suponować, że chcę komuś zamknąć usta. Jestem otwarty na każdą dyskusję i nikogo nie zastraszam. To Pan w raz z tym argumentem stosujesz teraz stalinowską erystykę.

...

 

a to kto napisał??:

 

...

Ponadto wyrażam głęboki żal, iż forum, które ma służyć  rozwijaniu naszych wspólnych astro-zainteresowań musi męczyć oko tym sprowokowanym agenturalną praktyką Miodowicza wątkiem.

 

 

...

Jeśli zaś chodzi o Pana poglądy, to  wyrażam głęboką nadzieję, że nie polegają na postulacie wieszania ludzi za inne poglądy.

...

Nota bene. Warto wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Zysk jest duży: nie plecie się głupot i nie trzeba niczego wykasowywać.

 

w takim razie cofam swoje przeprosiny, chciałem być uprzejmy, ale dla demagoga nie warto

 

a komunistów nie wieszałbym za poglądy, tylko za karę, za zeszmacenie narodu.

 

A, że Cimoszewicz od 1971 r. do 1990 r. był członkiem PZPR, więc jest dla mnie komuną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zamknąć ten temat.

Problem chyba polega na tym, że jednej stronie słowo "komunista" najwyraźniej kojarzy się tylko z aparatczykami i esbekami, a drugiej z pięknymi tradycjami KPP, młodym Jackiem Kuroniem i podobnymi idealistami.

 

Przypominam, że jeszcze przed wojną mówiono, że kto za młodu nie był komunistą, ten na starość będzie łajdakiem. Miało to swoje uzasadnienie, wystarczy poczytać Żeromskiego czy Boya.

Przed wojną nikt nie wiedział czym jest ten system. Marks (który w moim przekonaniu był wielkim humanistą) też nie wiedział do czego to doprowadzi. Gdyby wiedział to by się nie odzywał. Ale teraz wiemy, że ten ustrój nie miał mieć nic wspólnego z idealizmem i sprawiedliwością, tylko z wyzyskiem, i właśnie esbekami i aparatczykami.

 

To bardzo ciekawe, że można swobodnie krytykować faszyzm, ale gdy ktoś nazywa komunizm zbrodniczym systemem, to nie wszystkim się to podoba. Że niby faszyzm był ustrojem zbrodniczym z założenia, a założeniem komunizmu było budowanie szczęśliwego społeczeństwa. Tylko że można to odwócić i dowodzić, że to faszyści chcieli swoje ludy uczynić wolnymi (od Żydów i w ogóle) i szczęśliwymi, a z kolei w założeniu komunizmu nie było miejsca na wolność, tylko na umysłowe zniewolenie jednostki. A ktoś zniewolony nigdy nie będzie szczęśliwy. Szczęście ogółu kosztem życia jednostek - co to niby miało znaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także proponuję zakończyć temat.

 

Na koniec powróćmy do źródeł, czyli do WC.

 

W końcu nie można go uznać za złego człowieka, co prawda sporo życiorysu poświęcił na wprowadzanie komunizmu w Polsce ale oboje dzieci wysłał do USA więc nie jest taki zupełnie bezwzględny.

 

 

Czyż to nie jest piękna puenta???

 

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zamknąć ten temat.

Problem chyba polega na tym, że jednej stronie słowo "komunista" najwyraźniej kojarzy się tylko z aparatczykami i esbekami, a drugiej z pięknymi tradycjami KPP, młodym Jackiem Kuroniem i podobnymi idealistami.

 

 

Witam

Widzę, że wątek rozwija się w astronomicznym tępie. Niestety nie wychodzi to nikomu na zdrowie a już na pewno nie wnosi nic nowego. Tak jak zawsze dyskusje polityczne kończą się kłótnią, zamiast porozumieniem (dokładnie jak w sejmie brrr...). :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde to wszystko jedno kto kandyduje czy sobie odpuscil . Od co najmniej kilkunastu lat jest ta sama okraglostolowa grupa we wladzy . Czasem pojawia sie informacja,ze ktos z tamtej grupy to agent . Po mojemu caly czas rzadzi agentura i nic wybory nie zmienia . Te same geby beda w wiekszosci w sejmie co byly bo nasze glosy oddawane na ludzi z rejonu praktycznie sa dawane na partie , a ta w/g uznania swoich rozsadza .

PO wywodzi sie z AWS itd . UW łaczy sie z czescia SLD teraz oficjalnie itd .

Wszystko to bylo .

Donald Tusk tak jak Kwasniewski podawal nieprawde . Szybko wycofano ze splotu reklamowego informacje corki , ze o 5 wstawal do pracy , zdjecie jak podawal ze wisi na kominie . To 2 przypadki wpadki . Wywodzi sie z KLD potem UW -co pamietam . Sitwa

Bez emocji panowie i tak nie mamy szans na zmiane . Tak sobie w ordynacji ustalono. Chcialbym przynajmniej wiedziec pochodzenie kandydatow i ich stosunki z SB . Tez nie wolno .

Zaglosuje na mala partie .

Czy WC jest dobry dla siebie - na pewno . Ile ma za ta dobroc On a ile zostalo dla Nas tego nie wiemy . Ale jest w dobrym towarzystwie , sluzby specjalne tydzien przed decyzja prokuratury w jego interesie robia rewizje , zabieraja kompromitujace go dokumenty , Dobry? Tylko dla swoich - po mojemu .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ja jestem człowiek Oświecenia i zawsze zmierzam do consensu. Tak przy okazji, piwo, tuż po astro, to moje drugie hobby :D:Beer: . Myślę, że nie warto mącić naszego wspólnego źródła wzajemnych kontaktów (astro-hobby) politycznymi ekspresjami. W zasadzie po co mi wiedzieć - Mirku Krasnowski - że nie lubisz WC? Wolałbym przeczytać, że powala Cię widok ngc 404. No, bo nie powala. Panie Sumas, pozwoli Pan, że się zfraternizuję - po prostu Sumas - fajnie, że mamy wspólne zainteresowania. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ja jestem zwolennikiem teorii Caynes'a i interwencjonizmu Państwa w >>rozsądnych granicach

 

ok, ja też jestem zwolennikiem aplikowania teorii Keynes'a  w rozsądnych granicach ale najchętniej u naszych sąsiadów a jeszcze lepiej nieprzyjaciół.

 

W dzisiejszych czasach być zwolennikiem Keynes'a można być przez pierwszy wykład z Historii Myśli Ekonomicznej, na którym dowiadujemy się jak to się Stany dzięki temu wyciągnęły z wielkiego kryzysu.

 

Podczas drugiego wykładu uważny słuchacz dowiaduje się że że Keynesizm w wielu krajach pod rządami socjalistów jest pretekstem do zawłaszczania gospodarki przez państwo oraz rosnących jak kula śnieżna wydatków państwa, potężnych deficytów budżetowych itp. itd. Aż się Keynes w grobie przewraca.

 

Zadania domowe 1. Podać podobieństwa i różnice sytuacji w Polsce obecnie i w USA w czasach wielkiego kryzysu.

 

Zadania domowe 2. Podać w tys. km ile autostrad można by rocznie wybudować w Polsce gdyby państwo nie musiało ponosić kosztów długu publicznego. (brzmi znajomo?)

Był taki film "Alf", tytułowy bohater, notabene kosmita w jednym z odcinków został prezydentem w USA, problem bezrobocia rozwiązał szybko i sprawnie. "Nie ma bezrobotnych, budują domy dla bezdomnych".

 

Zadanie domowe nr. 3 (Specjalnie dla Ciebie ALF) Dlaczego takie rozwiązanie jest utopią, a dlaczego jest czystą utopią w Polsce?

BTW To chyba Keynes zaproponował żeby w warunkach ostrego niedoboru popytu realnego tak jak w czasie wielkiego kryzysu rząd płacił jednym robotnikom za kopanie dołków a innym za ich zasypywanie. (To pewnie nie na 100% serio tylko tak żeby zobrazować co robimy i po co). My tutaj w Polsce poszliśmy dalej, mamy parę milionów bumelantów i fałszywych rencistów , którzy żadnych dołków nie muszą kopać a i tak coś im z budżetu skapnie

 

Zadanie nr 4. Ile lat ostrego Keynesizmu trzeba by zaaplikować w 40 milionowym kraju w warunkach globalizacji i międzynarodowej konkurencji ażeby ten kraj w końcu zbankrutował a wszyscy Keynesiści (czytaj lewicowi ekonomiści) zostali z niego wydaleni?

 

Chcemy się dowiedzieć? Głosujemy na lewice?? Kto chętny??? Chodźcie zaprosimy znajomych do tej zabawy!!!  Poprosimy WC żeby jeszcze raz zmienił zdanie, będzie fajnie, zobaczycie !!! :helo:

 

wykłady ekonomii dzielą się jak zwykle w tym kraju na: wykłady zwolenników keynsa i wykłady zwolenników liberalizmu ;)

 

pojadę odrabiać moją pracę domową gdzieś na popegieerowską wieś. pomogą mi w odrabianiu bezrobotni ludzie bez nadziei na lepszy los - pokłosie działalności liberała w czystej postaci pana Leszka B.

 

generalnie szybko zmierzamy do "ideału" państwa - czyli państwa szklanych wieżowców dla nielicznych i kartonów dla większości.

 

życzę nam wszystkim żeby lewica była w końcu lewicą, prawica w końcu prawicą, liberałowie liberałami, żeby było więcej tolerancji, mniej chamstwa i ksenofobii, żeby zbrodniarze trafili w końcu do ciupy, złodzieje tamże też, żeby nie założono obozów koncentracyjnych dla wszystkich jak leci lewicowców i żeby generalnie się polepszyło a nie popiepszyło :D

 

od bardzo mądrego człowieka usłyszałem kiedyś zdanie, które mi utkwiło głęboko w umyśle: władza demoralizuje - niezależnie od tego kto ją dzierży. zobaczymy czy i tym razem się to sprawdzi

 

pozdrawiam

Rafał

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w tym kontekście przypomnieć też prawicowcom kilka głośnych nazwisk: Hitler, Mussolini, Franko, Pinochet...

 

Jeszcze tylko uwaga odnośnie Pinocheta. Niestety umieszczenie go w grupie pozostałych Panów, to nieporozumienie, nieznajomość historii i efekt kłamliwej, nie historycznej, a histerycznej papki propagandowej lewicowych mediów, która odnosi znakomite skutki i robi ludziom wodę z mózgu.

Jak wyglądała rzeczywistość, a nie stalinowska legenda tamtego okresu, można się przekonać czytając poniższy tekst, którego Bohaterem jest właśnie Augusto Pinochet.

http://www.opcja.pop.pl/numer14/14kon.html.

 

Pozdrawiam

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu programu Pana Tomasz Lisa z udziałem Cimoszewicza i Tuska nie miałem wątpliwości na kogo głosować. Biedny Tusk aż nie mógł znieść stoickiego spokoju Cimoszewicza w momencie gdy ten wytykał Tuskowi brak logiki i niekonsekwencje w rozumowaniu plus nieznajomość polskiego prawa.

O Kaczyńskim to się nie będę wypowiadał bo mimo, że w występując TV, Tusk już nerwowo nie mógł wytrzymać (a wielce się chłopak starał), to mi na samą myśl o Kaczyńskim do Tuska daleko jak stąd na Alaskę...

 

Każdy ma trochę racji. Wybór to kwestia priorytetów i własnego systemu wartości no o ile ktoś jeszcze wierzy, że którykolwiek z kandydatów cokolwiek zrobi dobrego.

 

Jednak zagłosować muszę choćby po to żeby Kaczyński z jednego prezydenckiego stołka na drugi nie przeskoczył...

 

Smutny to temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi...w Szwecji mowia o takich sporach-"Polsk riks dag" Co przetlumaczylbym jako "dzien w parlamencie(Polskim)spedzony na klutniach,z ktorych wynika tyle co zwykle". Jest to powiedzenie funkcjonujace w obcym nam spoleczenstwie,wiec moze to byc obiektywne spojzenie sasiada na nasze Polskie zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Nałęcz to zrobił z siebie idiotę . Najpierw poszedł do Borowskiego ( Szanuję gościa) potem nagle szukał swojej szansy w sztabie Cimoszewicza i nagle "bezrobocie " dobrze tak takiej chorągiewce na wietrze , trzeba mieć zasady .

Borowki w tym parlamencie zachowywal sie dziwacznie i to uznanie co wypracowal sobie w poprzednich okresach pryslo . Nie zasluguje na szacunek tak jak i reszta kumpli z prawa i lewa . Nałęcz to w/g mnie falandyzuje . Człowiek tak poważny jak polscy politycy . Biedny Tusk tez jest w tej grupie . Jego poprzednie ugrupowania co najmniej 2 razy rzadzilo Polska . AWS oraz SLD z UW . W tym drugim przypadku UW miala decydujacy glos i ubogo na tym wyszkismy . Niby do 3 razy sztuka . Dlatego mamy glosować na Donalda Tuska ? 2 razy nie wyszło to za trzecim JUZ MUSI ? Nie wierze . Ponadto WC ma uklady w służbach , a Donald go też tymi sluzbami pokonał . I kto ma wieksze układy w bezpiece ?

A niby skad kasa na reklame ? Przeciez PO tyle nie nakradlo , a jak jest pełne uczniwosci to nic nie ukradło i tylko z darowizn ma kase :D . Nie mozna wyjasnic tej wielkosci wydawanej kasy . Za mlode ugrupowanie na dotacje z budzetu .

Na świecie handel narkotykami dostarcza pieniedzy na korumpowanie urzednikow , terroryzm itd. Nawet NRDowkie sluzby w ten sposob gromadzily fundusze . FBI takze jest w ten sposob umaczane . W/g mnie sluzby wspierajace kandydata na prezydenta nie sa świete . Jednak cos finansuje kampanie i to z cichych pieniedzy .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w tym kontekście przypomnieć też prawicowcom kilka głośnych nazwisk: Hitler, Mussolini, Franko, Pinochet...

 

 

Warto tez jednak zaznaczyć że wiekszość faszystkowskich przywódców, a w kazdym razie ci 2 pierwsi których wymieniasz, mieli lewicowe kozenie i opierali sie na masach robotniczych. Wbrew temu co mogło by sie wydawac mieli znacznie wiecej wspólnego z lewica niz prawicą, z reszta rowniez jeśli chodzi ustrój społeczno-gospodarczy jaki wprowadzili - silne osłony socjalne. Sama ich "oficjalna" nazwa na to wskazuje - narodowi socjaliści. Od klasycznego socjalizmu rózni ich tylko kilka elementów które dodali jak teoria wyższości ras, militaryzacja państwa itd.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób w jaki Cimoszewicz zrezygnował z dalszej rywalizacji, mam nadzieję wyeliminuje go z życia politycznego na dobre.

Człowiek zarozumiały, hardy i butny - odchodzi zupełnie bez klasy w haniebny i nikczemny sposób.

Przydało by się oczyszczenie tej sceny z kilku następnych pseudopolityków, którzy zatruwają życie. Zresztą kiedyś, podobnie jak ten w/wym, "wysypią" się pewnie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu programu Pana Tomasz Lisa z udziałem Cimoszewicza i Tuska nie miałem wątpliwości na kogo głosować. Biedny Tusk aż nie mógł znieść stoickiego spokoju Cimoszewicza w momencie gdy ten wytykał Tuskowi brak logiki i niekonsekwencje w rozumowaniu plus nieznajomość polskiego prawa.

 

Natomiast znajomość prawa i logika myślenia WC jest bliska idału.

Na pewno postępował zgodnie z prawem, składając takie a nie inne oświadczenia majątkowe.

 

Chyba, że to ja popełniam błąd myślowy - znajomość prawa nie musi być równoznaczna ze stosowaniem się do niego. A jeśli WC tak postępuje, to jest ZEREM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedny Cimoszewicz, tak mi go szkoda..... <rotfl> jacys agenci sie za niego zabrali.... mnie agenci kojarza sie tylko z historia, w ktorej on kiedys bral udzial.... czyzby swoi sie do niego zabrali? <lol2>

 

Teraz, jak Kaczynski ma na pierwszym miejscu w programie DEKOMUNIZACJE, to tak to do mnie przemowilo, ze juz nic wiecej wiedziec nie musze :D. Co nie znaczy ze na niego zaglosuje. Jesli chodzi o lewice, to nawet jak ktos tam jest powiedzmy mlody i naprawde nie ma nic wspolnego z z komunizmem, to trzymajac sie sdpl (czy jak to sie nazywa, nawet nie chce wiedziec) czy sld, moim zdaniem popiera ta nie tak dawna historie. Nasuwa mi sie tutaj taki fragment z Ewangelii: "Kto nie jest ze mna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Biedny Tusk tez jest w tej grupie . Jego poprzednie ugrupowania co najmniej 2 razy rzadzilo Polska . AWS oraz  SLD z UW . W tym drugim przypadku UW miala decydujacy glos i ubogo na tym wyszkismy . Niby do 3 razy sztuka . Dlatego mamy glosować na Donalda Tuska ? 2 razy nie wyszło to za trzecim JUZ MUSI ?

:blink:

Rozumiem że w takim razie istotnym argumentem jest.... TKM.

To już było, patrz: Tymiński w drugiej turze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.