Skocz do zawartości

Duch Kalifornii


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim sensie? Wyostrzania w ogóle nie używałem.

Nie, nie chodziło mi o wyostrzenie, tylko o postprocessing. Troszkę za agresywnie podszedłeś chyba do ekspozycji ciemnych mgławic, w efekcie czego troszkę popsułeś gwiazdy i chyba tło. Tak mi się wydaje, ale nie bierz proszę tego do siebie, bo zdjęcie ogólnie jest mistrzowskie :) .

 

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, dzięki za uwagi. Masz czujne oko.

Nie miałem pojęcia, że jest tam tyle fajnych pyłów. Wyszły w trakcie obróbki i postanowiłem pojechać nieco mocniej, bo mi szkoda było je w cieniach zostawiać. Do zrobienia Kalifornii i Plejad 70 minut by wystarczyło, ale żeby ciemne rzeczy wychwycić to przydałoby by się z pięć razy więcej klatek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, zdjęcie super i faktycznie "duszek" pokazał conieco :-)

Z ciemnymi mgławicami to zgodzę się z Robertem - troszkę przeprocesowane - wpadające lekko w magentę. Do takich mgławic potrzeba troszkę materiału i 70min w Twoim przypadku może (i jest) być troszkę za mało.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia, że jest tam tyle fajnych pyłów. Wyszły w trakcie obróbki i postanowiłem pojechać nieco mocniej, bo mi szkoda było je w cieniach zostawiać. Do zrobienia Kalifornii i Plejad 70 minut by wystarczyło, ale żeby ciemne rzeczy wychwycić to przydałoby by się z pięć razy więcej klatek.

Rzeczywiście mało klatek, ale nadrobiłeś to super czasami, ciemnym niebem itd...a te pyły to trochę przeszkadzają mi w odbiorze całej fotki, ale to nie ma znaczenia, ponieważ tam naprawdę tyle tego "brudu" jest :) . Marzy mi się taki kadr.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki przepraszam, że zaśmiecam Twój wątek, ale wrzucę jedną fotkę. Dla picu chciałem zobaczyć, czy Kalifornia złapała się u mnie z tej jednej klatki :)

Klatka po lewej to crop z surówki, klatka po prawej to jest to co udało mi się wycisnąć z CS5.

 

Vixen Polarie, Canon 6D, Canon 85mm f/1.2 przesłona ustawiona f/3.2, ISO 800, 1x120s

Plejady_Kalifornia_1 klatka.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje :)

Zdjęcie jest do poprawy, o czym wiem od wczorajszego wieczora...

Obrabiałem fotkę w pokoju oświetlonym całkiem mocnym Słońcem. Żaluzje oczywiście były zasłonięte, ale i tak było za jasno. Wieczorem popatrzyłem na zdjęcie i zobaczyłem bolączki, któreście mi grzecznie wypunktowali :)

 

Robert - ja nie z tych obrażalskich. Jak ktoś ma rację, to nie ma się za co obrażać.
Poprawię obróbkę, bo wydaje mi się, że jestem w stanie zrobić to zdjęcie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadłem do materiału raz jeszcze. Z tym ponownym, i ponownym, i ponownym obrabianiem plików to ciekawa rzecz jest. Wczoraj jeszcze raz próbowałem podejść do Veila. Obrobiłem. Byłem dumny z efektu, ale... porównałem to zdjęcie z wcześniejszą wersją i mnie zatkało. Stare w porównaniu z nowym było o nieeeebo lepsze. Tyle godzin, żeby wypracować... zdecydowanie gorszy efekt :)

Na szczęście z Duchem Kalifornii poszło mi lepiej. Mam sentyment do tego kadru, bo szczerze się uśmiałem w Oleszycach, gdy mi Paweł dokuczał. Zależało mi, żeby ta fotka wyszła. Powiem tak. Jest o nieeeeeebo lepiej. Sam nie wiem jak to się stało, że dumny z siebie wsadziłem w ten wątek tę kupę, która jest w pierwszym poście.

Teraz wygląda tak:

Duch_Kalifornii_2.jpg

 

i mam nadzieję, że jak zajrzę tu za tydzień, to dalej będzie mi się podobać. Powiedzcie, zali lepsze jest o pierwszej wersji? :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, często ta obróbka na próbę na szybko okazuje się potem najlepsza :] Ja zazwyczaj siedze do 2 na teleskopie, o 6 wstaje do roboty i na szybko obrabiam materiał przed wyjściem, aby po powrocie z pracy po dlugim czasie siedzenia już bez pośpiechu stwierdzic że to z rana jest najlepsze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać, jak mocno odszumiałeś zdjęcie po plamach na ciemnych mgławicach. Tutaj chyba nie ma innej rady, jak dopalić więcej materiału lub obrobić to jakoś jeszcze bardziej selektywnie. Aczkolwiek wyszło lepiej, niż za pierwszym razem.

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.