Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach wichur, gradobicia, deszczu i śnieżyc, w końcu dzisiaj się przejaśniło, na chwilkę, ale i tak bez rewelacji. Mimo to skorzystałem z tej chwili. Najpierw fotka z ogniskowej 2350 mm.

Zaopatrzyłem się w nowy program Corel PaintShop Pro X7. Wcześniej pracowałem na starszych wersjach. Jednak do kosmetyki, tym programem, najlepiej mi się obrabia. Polecam.

Cóż mogę jeszcze napisać. Kolorki bardzo mi się podobają z tej kamerki. Tylko dobrej pogody ciągle brakuje.

 

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.
PS. Widzę, że tu na podglądzie tło źle wygląda. U mnie w programie wygląda prawidłowo.

conv_Jup_20150402_201309_pipp_g3_b3_ap21.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Ja nawet nie wystawiłem sprzętu bo nie zdążyłbym go wychłodzić w tym paru godzinnym okienku bez chmur, za to jutro zapowiada się dość niezła nocka. Może uda mi się jutro przeprowadzić pierwsze testy z mini betoniarki :).

Co do prognoz to wg. długoterminowej pogody na weather.com dopiero od 16/17 kwietnia można spodziewać się kilkudniowej ładnej pogody bez deszczu, przynajmniej w Poznaniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako test na tło, wrzucam ponownie to samo zdjęcie ale obrócone i trochę inaczej zapisałem zdjęcie przy obróbce. Będę wrzucać do skutku usuwając nieodpowiednie fotki, więc przepraszam za ewentualne znikanie zdjęć w tym poście.

 

 

Zobaczyłem, że ta ma dobre tło. Ciekawe, TIFF z programu Corel PaintShop Pro X7, wrzuciłem do Paint i zapisałem go jako JPG. Fotka z postu wyżej pochodzi bezpośrednio z Corel PaintShop Pro X7. Ale to i tak nie jest to co widzę w programie do obróbki. Tutaj fotka jest trochę gorsza. Trudno ;(.

conv_Jup_20150402_201309_pipp.obr.jpg

Image4.jpg

Image66.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Ja nawet nie wystawiłem sprzętu bo nie zdążyłbym go wychłodzić w tym paru godzinnym okienku bez chmur, za to jutro zapowiada się dość niezła nocka. Może uda mi się jutro przeprowadzić pierwsze testy z mini betoniarki :).

Co do prognoz to wg. długoterminowej pogody na weather.com dopiero od 16/17 kwietnia można spodziewać się kilkudniowej ładnej pogody bez deszczu, przynajmniej w Poznaniu :(

 

A co to za mini betoniarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja. Tylko 6 klatek i w dodatku nie nagrywane w sposób ciągły. W środku jest odstęp prawie 20 min. Oraz słaba jakość materiału.

100%.

Czas od 20.00.34 do 20.20.03.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, PhotoScape, XnView.
8fa22e5f-46af-4056-a3da-dde81e4a0361.gif
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze małe porównanie. Wygląda na to, że mogę nagrywać trochę dłużej jeden avik, niż 40 sekund. Porównując zdjęcia nie widać, żeby ten dłuższy był rozmyty. Więc może zamiast 40 to 50 sekund. 68 to chyba już za długo? Oczywiście myślę o obróbce bez derotacji.

czas nagr..jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.