Skocz do zawartości

Teleskop do 600 zł.


TinandeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niektórzy pewnie już widzieli mój temat z podobnym pytaniem (http://astropolis.pl/topic/48058-teleskop-do-300-zl/page-2).

Udało mi się namówić rodziców, aby pozwolili mi wydać troszeczkę więcej i zezwolili na to, żebym podwoił swój limit pod jednym warunkiem: teleskop nie może być używany. (Moi rodzice boją się kupować używanych rzeczy)

Teraz mam do wydania 600 zł i obawiam się, że więcej już nie wyciągnę. :swear:

Chciałbym oglądać planety i mgławice.

Byłoby lepiej, aby teleskop miał montaż azymutalny, jako iż będzie on łatwiejszy w obsłudze.

Mieszkam w mieście i obserwacje prowadziłbym z balkonu.

PS. Ktoś pod poprzednim tematem podrzucił teleskop Sky-Watcher SK1309EQ2. Jeśli nic nie znajdę to kupię ten model.

Edytowane przez TinandeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze inaczej. Jeżeli sprawa pieniędzy to kwestia czasu i powiedzmy za kilka miesięcy rodzice będą mogli dać więcej pieniędzy, to poczekaj. Warto dozbierać kasę i kupić coś najlepszego, niż teraz ale o wiele gorszego i tylko będziesz niezadowolony. Oczywiście wiem jak to jest, kiedy coś się chce mieć teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze inaczej. Jeżeli sprawa pieniędzy to kwestia czasu i powiedzmy za kilka miesięcy rodzice będą mogli dać więcej pieniędzy, to poczekaj. Warto dozbierać kasę i kupić coś najlepszego, niż teraz ale o wiele gorszego i tylko będziesz niezadowolony. Oczywiście wiem jak to jest, kiedy coś się chce mieć teraz.

Niestety to nie jest kwestia czasu tylko chodzi o to, że moi rodzice się boją, że ja wydam 1000+ na coś co może mi się szybko znudzić. Jeśli zobaczą, że będę długo się tym zajmował, pewnie pozwolą mi na wydanie trochę większej sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o to chodzi to nigdy nie wiadomo dopóki się nie spróbuje. Ale jak dla mnie to szkoda kasy na coś lipnego, ponieważ to wtedy się zniechęcisz. To już lepiej pooglądać, jeżeli masz taką możliwość, u Kogoś przez lepszy teleskop i wtedy coś już będziesz wiedzieć. Jeżeli nie masz takiej możliwości, to kup najlepszy na jaki Cię stać. W takim układzie celował bym w to http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_35&products_id=2331&lunety=Teleskop_Celestron_NexStar_Mak_127_SLT_-_skomputeryzowany_teleskop_z_baz%B1_4000_obiekt%F3w

 

sprzęt na tyle atrakcyjny, ze zawsze go sprzedasz na giełdzie, jeżeli nie spodoba Ci się obserwacja Planet. Na YouTube pełno filmików z tym teleskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz więcej pieniędzy i te 600 zł to maksymalna kwota ten Sky-Watcher nie będzie złym rozwiązaniem. Sam zaczynałem swoją przygodę z teleskopem o podobnych parametrach(114/900) i w większości używałem go właśnie z balkonu. Wspominam go bardzo miło i z sentymentem. Dostarczył mi wielu niezapomnianych widoków w szczególności planet i księżyca bo te obiekty w balkonowych warunkach dają najwięcej frajdy. Nie nazwał bym go lipnym, może dać naprawdę dużo satysfakcji, warunek jeden - trzeba go tylko używać. Na pewno dzięki niemu będziesz mógł sobie odpowiedzieć na pytanie czy cię to interesuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znalazłem 2 filmy gdzie pokazany był Saturn z użyciem Synta BK707AZ2 i SK1309EQ2. Oglądając te 2 filmy widać, że BK707AZ2 jest lepszy.

BK707AZ2 (4:20 min.)



SK1309EQ2


Ostrość w BK707AZ2 jest o wiele lepsza, a w przybliżeniu jest mała różnica. Mógłby ktoś porównać dla mnie oby dwa teleskopy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znalazłem 2 filmy gdzie pokazany był Saturn z użyciem Synta BK707AZ2 i SK1309EQ2. Oglądając te 2 filmy widać, że BK707AZ2 jest lepszy.

Ostrość w BK707AZ2 jest o wiele lepsza, a w przybliżeniu jest mała różnica. Mógłby ktoś porównać dla mnie oby dwa teleskopy?

 

Nie żartuj!!!

Dla mnie obraz chichotek i M42 w tym 7 cm szkiełku to zwykłe naciągactwo, i te "szpileczki" na brzegu pola widzenia - wygląda jak przesuwanie kółkiem po jakimś zdjęciu ... masakra, zwykłe oszustwo! Szczególnie, że tuby optyczne wiszą na słabych montażach! EQ3-2 lub AZ4 to minimum do około metrowych ogniskowych, na EQ2 i AZ2 montaż cały czas sie rusza i obraz lata we wszystkie strony! Mam EQ3-2 i coś wiem na ten temat...

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znalazłem 2 filmy gdzie pokazany był Saturn z użyciem Synta BK707AZ2 i SK1309EQ2. Oglądając te 2 filmy widać, że BK707AZ2 jest lepszy.

 

Ostrość w BK707AZ2 jest o wiele lepsza, a w przybliżeniu jest mała różnica. Mógłby ktoś porównać dla mnie oby dwa teleskopy?

Z takich filmików niczego się nie dowiesz o jakości obrazu. Wygląd Saturna z teleskopu na filmie zależy od tak dużej liczby czynników niezależnych od teleskopu, że takie porównywanie nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek dobry będzie taki teleskop, szczególnie na mały balkon.

http://teleskopy.pl/popup_image.php?pID=1504&lunety=Teleskop%20Sky-Watcher%20Synta%20R-80/400%20AZ-3%20(SK804AZ3)

Mógłbyś coś opowiedzieć o tym teleskopie? Bo wygląda ciekawie :v (specyfikacje oczywiście)

 

 

 

Uważaj na sztukmistrza w białych rękawiczkach. Zwłaszcza, jeśli nawija po rusku.

On chce Ci sprzedać kit.

Będę uważać :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym filmie tam jest tylko symulacja, drugi film jest bardziej miarodajny bo jest chyba zrobiony w projekcji okularowej. Ale to i tak jest dalekie od tego co można zobaczyć w realu. Nic nie jest w stanie odtworzyć prawdziwych obserwacji z okiem przyłożonym do okularu. Saturn którego ja pamiętam z obserwacji w swoim teleskopie zbliżony był wielkością do tego z drugiego filmu, może nawet troszkę większy ale już na pewno był ostrzejszy. Właśnie Saturn zrobił na mnie największe wrażenie na początku. Udało mi się nawet ledwo ledwo dostrzec przerwę Cassiniego. Ale co jest jeszcze charakterystyczne to właśnie drgania jak na tym filmie które będą towarzyszyć podczas obserwacji. Im większe powiększenie tym większe drgania mogą wystąpić. Tylko bezwietrzne warunki gwarantują w miarę stabliny obraz. Ale mnie to osobiście nie zniechęcało. Z tych dwóch teleskopów na pewno większe możliwości ma Sky-Watcher 130/900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu kilku kandydatów poniżej ceny 400 zł.

1. Sky-Watcher (Synta) BK1145EQ1.
2. Celestron PowerSeeker 60EQ.
3. Sky-Watcher (Synta) BK709EQ1.
4. Sky-Watcher (Synta) BK1149EQ1.

5. Sky-Watcher Synta R-70/700 AZ-2.

Przepraszam, że tak zmieniam te limity itd, ale moi rodzice nie mogą pogodzić się z tym, że mam zamiar wydać więcej niż pół tysiąca na nowe hobby, a nie chcę zakładać znowu nowego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu kilku kandydatów poniżej ceny 400 zł.

 

1. Sky-Watcher (Synta) BK1145EQ1.

2. Celestron PowerSeeker 60EQ.

3. Sky-Watcher (Synta) BK709EQ1.

4. Sky-Watcher (Synta) BK1149EQ1.

5. Sky-Watcher Synta R-70/700 AZ-2.

 

Przepraszam, że tak zmieniam te limity itd, ale moi rodzice nie mogą pogodzić się z tym, że mam zamiar wydać więcej niż pół tysiąca na nowe hobby, a nie chcę zakładać znowu nowego tematu...

 

Żaden z powyższych bo są kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź lepiej porozmawiaj z rodzicami, żeby się zgodzili na używkę

Kiedyś kupowali używany komputer i był on spalony (dosłownie, był czarny w środku), a potem kupowali telewizor, który nie chciał się włączyć. Pieniądze z oby dwóch produktów odzyskali, lecz było z tym za dużo zachodu i powiedzieli, że ostatni raz zamawiają używany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.