Skocz do zawartości

Wydatki / pieniądze na astrofoto


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

myslalem, ze bedzie to tansze :-)

majac 30-35tys mozna zlozyc kompletny zestaw....

kwoty w zaokragleniu

 

zakupione elementy

1 montaz SW NEQ6 PRO - 5000zl

2 teleskop SW ED80 black diamond - 2500zl

3 tuba do guidingu SW 80/400 - 400zl

4 kamera glowna/aparat Canon EOD 50D (uzywany) - 1500zl

5 kamera giudujaca ATIK TITAN (uzywany) + OAG 9mm (uzywany) - 1500zl

6 filtr UHC-S (uzywany) - 200zl

7 flattener do ED - 850zl

8 zlaczki do Canona -200zl

9 uchwyt na filtr 2" do Canona - 250zl

10 filtr sloneczny aluminiowy ND5 - 150zl

11RS232toUSB - 50zl

12 rozne kabelki usb - 100zl

13 zasilacz do canona - 100zl

14 grzalka 2szt - 200zl

 

15 laptop (ok 3000zl),

16 przedluzacz 100m (ok 150zl) juz mialem :-)

 

co mysle, ze mnie czeka:

bliska przyszlosc

17 astroskrzynka zasilajaca z wyposazeniem - 1000zl

18 barlow chyba 5x - 800zl

19 przerobka montazu ( sruby ustawiania na polarna) - do 200zl

20 hub usb - 100zl

21 sterownik grzalek - 500zl?

 

daleka przyszlosc ( co bym chcial :-) )

22 obiektyw do canona ok20-150mm - do 1500zl

23 pier - 1500zl

24 modyfikacja montazu (jezeli okaze sie potrzebna) - 1000zl

25 wymina kamery glownej na cos dedykowanego do astrofoto - do 6000zl

26 zakup jakiegos Newtona 8-10'' - do 5000zl

27 kolo filtrowe 2"+filtry LRBG 2" - 3000zl

28 filtr Ha - 700zl

29filtr sloneczny w lini wapnia 2" - 1000zl

 

 

pytanie:

ile kosztowalby autofocus do mojego Ed80?

czy niezbedne jest wymienienie wyciagu?

 

gdzie moge kupic sterownik do grzalek, albo kto moze mi go zrobic?

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem w ten sposób. Jako, że jestem z natury bardzo oszczędny (żeby nie powiedzieć skąpy), a dodatkowo jeszcze studiuję, to zawsze szukam rzeczy możliwie najtańszych. To, co mogę dodać od siebie, to że można z ceny zejść o połowę w stosunku do tej, którą tutaj podałeś. Montażu NEQ6 co prawda za 2500 nie kupisz, ale wszelką drobnicę można dostać/zrobić o wiele taniej.

Co do focusera, to najpierw bym powalczył z tym, co jest na ED80. Gdzieś na forum pewnie znajdziesz przykłady, jak to zrobić na paskach lub bezpośrednio połączyć silnik z ośką.

Co do sterownika grzałek (i przy okazji kwestii zasilania): http://astropolis.pl/topic/49727-kolejny-astrohub/

Zależy, czy bardzo ci się śpieszy, bo w lipcu na pewno nie uda się skończyć projektu, ale koniec sierpnia/początek września jest bardzo prawdopodobny (tutaj dużo zależy od tego, jak długo będzie trzeba czekać na płytki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluvatar dobrze napisał, trzeba kombinować. Wielu ludzi z forum robi różne rzeczy samemu i to jest kilka razy taniej czasami w stosunku do cen sklepowych. Przykład, moje obserwatorium, można sobie kupić kopułkę za 20k, jak się ma oczywiście albo zrobić domek za 2,5k i też się ma swoje małe obserwatorium. Kombinując nieco dalej można podłączyć neta, zrobić sterownik i już mamy w pełni zdalnie sterowane obserwatorium. Czasem jak czytam ile kosztują oryginalne rozwiązania, a co można zrobić samemu, to włos mi się jeży na głowie. Gdybym miał tyle zapłacić, nigdy bym się astrofoto nie zajmował, po prostu nie byłoby mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska! Skasuj ten wątek czym prędzej, zanim czyjaś żona przez przypadek tu zajrzy i zobaczy ile na prawdę co kosztuje! :rtfm:

 

Hmmm. Można utworzyć na forum osobną grupę dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej po czym ukryć "Dyskusje o sprzęcie" dla nich i niezalogowanych ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post powinien zaczynać się tak:

Witajcie

Właśnie w Lidlu kupiłem lornetkę w promocji za 79.99. Ma piękne, czerwone malunki na szkiełkach. Niestety mam problem, gdyż wszystko na co patrzę jest zamazane. To się chyba nazywa brak ostrości. Poza tym ma śliczny pasek i solidny pokrowiec. Myślę, że w tym momencie żony przestały już czytać więc...

PS. Hmmm... Mam wrażenie, iż bardziej chcesz się pochwalić ceną sprzętu niż nim samym. Ludzie mają w stopkach opisy, ale nigdy nie widziałem tam cen.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co.... zeby ktos kto bedzie pisal "kupuje pierwszy teleskop do astrofoto" mial swiadomosc co go czeka....

chwalenie sie nie ma z tym nic wspolnego.

oczywiscie NASA nie jestem i niewiadomo jakich zdjec sie nie spodziewam....

 

Nie wolno takiej świadomości rozsiewać, bo niejeden sprzedawca ukuł na braku jej cały swój późniejszy biznes ;)

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.