Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak wczoraj było lepiej niż poprzedniej nocy. Pakowałem się z nieśmiałym uśmieszkiem na twarzy, bo aviki wydawały się niezłe i może coś z tego będzie. Potem przyszła mi do głowy myśl ktora do dziś nie daje mi spokoju i muszę zapyatać tutaj , ze względu na zagęszczenie osób orientujących się w temacie.

 

A więc: czy jeżeli czas jednej klatki to powiedzymy 1/34 sek a ustawię fps na 90 to finalnie mogę otrzymać gorszej jakości plik avi czy program zignoruje to ustawienie i będzie nagrywał tak jak się ustawił na 25 fps?

 

Seb

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych kamerach były zakresy prędkości, które zmieniały ustawienia kamery, w obecnych tego nie ma. W tych starych obraz mógłby mieć jakąś niewielką różnicę pracując w trybie wyższych częstotliwości. Tak czy siak nagrywane będzie z limitem wynikającym z czasu ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak wczoraj było lepiej niż poprzedniej nocy. Pakowałem się z nieśmiałym uśmieszkiem na twarzy, bo aviki wydawały się niezłe i może coś z tego będzie. Potem przyszła mi do głowy myśl ktora do dziś nie daje mi spokoju i muszę zapyatać tutaj , ze względu na zagęszczenie osób orientujących się w temacie.

A więc: czy jeżeli czas jednej klatki to powiedzymy 1/34 sek a ustawię fps na 90 to finalnie mogę otrzymać gorszej jakości plik avi czy program zignoruje to ustawienie i będzie nagrywał tak jak się ustawił na 25 fps?

Seb

Nie zmieniaj praw fizyki :) jakim cudem chcesz nagrywać z czasem 1/34 sekundy 90 fps ( frames per second - ramek na sekundę) ???

Z czasem 1/34 sekundy możesz nagrać tylko i wyłącznie 34 fps :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chciałbym wyeliminować błędy na każdym etapie podrzucam link do jednego z avi z wtorku. Zauważyłem, że nie należy sugerować się podglądem live tylko starać się wyciągać histogram nawet jak kiepsko wyglada na ekranie. Myśle, że mogłem śmiało jeszcze pociągnąć do 80%.

 

Dziękuję za ewentualne uwagi. W wątek o Saturnie też wrzuciłem link.

 

Jowisz z 21:30 16.05.2017

 

https://www.dropbox.com/s/3k21rajn8fndf0q/Jup_213700_160517_ZWO%20ASI178MC.avi?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz i Wielka Czerwona Plama z wczorajszej sesji. Seeing oceniam na bardzo dobry.

Jak zwykle luminancja to ZWO ASI 120MM z filtrem ProPlanet 742, kolor ZWO ASI 120 MC z korektorem dyspersji ( ADC) z Astrosystems Holland. Otyka Newton Minimo 300/1500 z Q Barlow Baadera ( 2.25 x). efektywna około 3600 mm. Montaż ASA DDM 60.

72a29372c3ac754df16e108e69af67e5.16536x1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że ok 1 godz po zachodzie Słońca mam 30 sek idealnie idealnego seeingu, wczoraj też był, zanim poprawiłem ostrość i puściłem nagrywanie... odszedł ^_^

Bo to chyba tak jest. Ja dlatego w zasadzie zaczynam o 20 i kończę o 22.No chyba że poluje na Saturna tak jak dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chciałbym wyeliminować błędy na każdym etapie podrzucam link do jednego z avi z wtorku. Zauważyłem, że nie należy sugerować się podglądem live tylko starać się wyciągać histogram nawet jak kiepsko wyglada na ekranie. Myśle, że mogłem śmiało jeszcze pociągnąć do 80%.

 

Dziękuję za ewentualne uwagi. W wątek o Saturnie też wrzuciłem link.

 

Jowisz z 21:30 16.05.2017

 

https://www.dropbox.com/s/3k21rajn8fndf0q/Jup_213700_160517_ZWO%20ASI178MC.avi?dl=0

 

Tak mi wyszło..

Jup.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to chyba tak jest. Ja dlatego w zasadzie zaczynam o 20 i kończę o 22.No chyba że poluje na Saturna tak jak dziś :D

Podobnie robię

 

Jak ustawiacie na polarną o 20.00 ?

Ja akurat mam montaż na stałe postawiony, ale do planet nie trzeba mega dokładności, można korygować sobie, wystarczy system zaznaczenia śladów postawienia nóg montażu i ustawiania go codziennie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z obróbką nie jest u mnie źle. Muszę tylko powalczyć z kolorem. Bardzo mi się podoba ten kolor który Tobie wyszedł.

 

Nic specjalnego z kolorem nie robiłem. Balans w Registaxie i trochę zwiększyłem nasycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.