Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

No jest kiepsko już. Ja wyszedłem do setupu o 21:20 i chyba jeden avid bedzie ok. Ten jest ostatni.

 

Jupiter 22_24.png

 

a to z 21:40 najlepszy kolorowy

 

 

Jupiter 21 40.png

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy strzał bez waveletów. Próbowałem znowu z barlow x2 ale wymaga większej obróbki. Ten stack z ogniska teleskopu.

 

 

Najlepszy Jowisz na tym forum w tym roku -gratulacje , super detal i kolorystyka.

 

Delikatnie dłubnąłem twojego Jupka .

 

1.png

 

 

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ukręciłem coś takiego - generalnie złapałem jakieś 5 minut dobrego seeingu. Zdążyłem ukręcić dobre B i G a przy R zaczęło już się kiepścić.

 

Kompozycja RGB.

 

EDIT: i wersja downsize 70% - tak bardziej dostosowana do seeingu ;)

 

rgb 15 5 v2.jpg

 

 

rgb 15 5.jpg

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing generalnie zawiódł, ale coś tam widać.

W okolicach centrum tarczy widać dwa cienie - ale nie potrafię ich zidentyfikować więc to pewnie artefakty. Księżyc widoczny po lewej stronie to Ganimedes.

Setup bez zmian.

2e50bdeff6888058bfd678c8860153fc.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z pierwszej ligi sprawdzają i ew. kolimują sct na gwieździe blisko planety przed każdą sesją.

 

Tak się powinno robić, szczególnie w katadioptrykach, w moim C11 miałem wyraźne zmiany kolimacji w różnych położeniach LG,

to jest "pływajace" lustro, zawsze są luzy spowodowane nawet nie samym image shift tylko po prostu konstrukcją wsparcia lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrobiłem w końcu Jowisza z 14 maja. W sumie 15000 klatek.

Udało się uchwycić wyłanianie Io z cienia Jowisza:)

SCT 6", TeleXtedner 3x, DFK 21AU618 (color).

Nie jestem obróbki, zwłaszcza co do kolorów, ale to był chyba jak dotąd u mnie najlepszy seeing.

 

EDIT: Dodałem wersję nieco jaśniejszą, powiększoną do 150%, lepiej widać Io.

 

Jowisz_14_05_2017_kolor.gif Jowisz_14_05_2017_Io_15000kla.png

Jowisz_14_05_2017_Io_15000klatek_150proc.png

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem stacki z reszty materiału. Wrzucam bez obróbki w registax poza barlow x2. Walczyłem ale mam wrażenie, że robia się za agresywne po obróbce.

 

Wszystkie stacki są bez resize

 

Na początek barlow x2 Explore Scientific - masakra obraz

 

111JUP16052017bx.jpg

 

i 3 stacki z ogniska z ADC

 

333JUP16052017.jpg

 

444JUP16052017.jpg

 

555JUP16052017.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy strzał bez waveletów. Próbowałem znowu z barlow x2 ale wymaga większej obróbki. Ten stack z ogniska teleskopu.

Od wczoraj zaglądam z myślą, "ee.. na pewno nie wyszedł mu tak dobry jak to pamiętam" ale wyszedł :) ADC robi swoje :) Jaki stosowałeś filtr IR cut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zaglądam z myślą, "ee.. na pewno nie wyszedł mu tak dobry jak to pamiętam" ale wyszedł :) ADC robi swoje :) Jaki stosowałeś filtr IR cut?

 

 

Po pierwsze przeczytałem wszystkie możliwe instrukcje do ADC - do tej pory źle ustawiałem - to że Fire Capture pokazywało niby że jest ok niekoniecznie przekładało się na zebrany materiał. Wczoraj przeczytałem też, że w przypadku SCT ustawienie ADC to banał. Po prostu wąsy ustawione w pozycje zero musza być równoległe do horyzontu i tyle. Wystarcza co pół godziny tylko obracać cale ADC i oczywiści odpowiednio rozchylić wąsy. Muszę jeszcze tylko opisać sobie skalę na ADC tak żeby wiedzieć ile stopni nieba daje odpowiednie rozchylenie. Marzy mi się elektryczny ADC :)

 

Kamera to ASI178MC. Jak zwykle zapomnialem o mojej modyfikowanej Neximage5 z Baader 685nm.

 

Powinienem też podziękować koledze @emeł, który cierpliwie przez kilka tygodni na PW prowadził mnie za rękę. No i oczywiście większość osób z tego wątku, która cierpliwie przez rok kazała mi kupować co chwila dodatkowy sprzęt bez którego nie byłoby szansy na takie zdjęcia (ADC, Baadersteeltrack, HUBy, podkładki antywibracyjne i inne graty)- oraz tłumaczyli mi co źle robię.

 

Teraz tylko przesiadka na mono ale muszę dojrzeć jeszcze. Wieczorem wrzucę najlpszy AVI - obróbka u mnie kuleje.

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

myślałem, że będzie trochę lepiej ale Jowisz wczoraj "płonął" przez całą sesję.

 

Setup 2 + Neximage 5. ICap 2.3, AS2, PS5

 

 

 

 

Dlaczego kręcisz w iCap? FireCapture od jakiegoś czasu ma obsługę Neximage i ma dużo więcej możliwości ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego kręcisz w iCap? FireCapture od jakiegoś czasu ma obsługę Neximage i ma dużo więcej możliwości ustawień.

 

A jakoś tak się przyzwyczaiłem. Na moim 15 letnim laptopie chodzi w miarę płynnie. Ponadto ma funkcje ROI. Mam też SharpCap i używam z ASI 120MM. Niestety dla Neximage nie ma funkcji ROI. FireCapture zawieszał mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.