Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Sebastianus ja nie ustawiam montażu. Podłączam teleskop do kompa i guiduje z tej samej kamery którą kręcę za pomocą Firecapture.

 

Muszę się bliżej zapoznać z tym Firecapture jak zmienię lapka i kamerę

 

 

Podobnie robię

 

 

Ja akurat mam montaż na stałe postawiony, ale do planet nie trzeba mega dokładności, można korygować sobie, wystarczy system zaznaczenia śladów postawienia nóg montażu i ustawiania go codziennie tak samo.

 

Z tymi korektami to jest tak, że przy ogniskowej sct 8 losmandy nawet przy predkosci "center" reaguje zbyt mocno i wyrzuca Jowisza z kadru. Muszę sprawdzić czy można ustawić szybkość korekt "center" na mniejsze.

Nim Polemaster zobaczy Polaris jest już prawie 21.30.

Np. można tak :) jak ja zorientowane na północ bo nie widzę polarnej.

 

Jeszcze nikt nie wymyślił podkładek do których pasują stopki statywu od gm 8 :g:

 

A ja mam ASA - ślad na kostce i prowadzenie joystickiem.

 

Chwalipięta :beee: Nie no, zazdroszczę Ci :icon_wink:

 

 

Dobra biorę się za robotę. Kopiuje pliki, zasuwam roletę i odpalam PS.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to co lubię najbardziej czyli stacki i Wspaniała piątka ;)

Właśnie (00:35) wróciłem z obserwacji komet i na zakończenie rzuciłem okiem na Jowisza, 3 księżyce ułożyły się w ładny trójkąt równoboczny obok planety :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie tak okazały, ale i tak cieszy. Załapały się nawet księżyce Kallisto i Europa.

 

Zdjęcie wykonane 2017-05-18 około 22:30. 30% z 4600 klatek.

Projekcja afokalna Synta 10'', okular 17mm, Canon SX160IS

post-18185-0-95888100-1495190924.png

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po ponad rocznej przerwie w zbieraniu materiału odpaliłem w końcu nowy zestaw. To dość popularny obecnie: SCT 9,25", ZWO 224MC i ZWO ADC. Całość na EQ5 z napędem w jednej osi. Rejestrowałem jak zwykle z balkonu. Warunki były średnie, z wyraźną tendencją do pogarszania. Po długiej przerwie nie było łatwo się odnaleźć, ale w końcu, przed 23 udało mi się zacząć zapisywanie filmików. Obróbka klasyczna - AS3!, Registax6, AstaraImage3, FastStone. Efekt dużo lepszy niż się spodziewałem. Tym bardziej, że barlow, którego używałem z SCT 8" - 2,25x, dał w SCT 9,25" skalę, która potencjalnie mogła ten materiał zniszczyć. Nieprędko będę znów miał czas by rejestrować nowy materiał, ale cieszę się, że ta próba sprzętu zaowocowała przyzwoitym rezultatem.

 

Edit: usunąłem lekkie zamglenie z pierwotnej wersji. Teraz jest lepiej.

Jup.png

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden z 21:25. Chciałbym żeby był bardziej różowy ale mi nie wychodzi. Właśnie przeglądałem swoje ostatnie zdjęcia na forum i widzę że moje Jowisze czasem są do góry nogami :) czasem po skosie. Czy jest jakaś zasada w astrofoto co do orientacji Jowisza na zdjęciu? Co do ADC to dochodzę do perfekcji. Dzisiaj ustawiałem z poziomicą. FC nie wyskakiwało poza zakres 0-10

bbbb_Jup_212554_190517_ZWO ASI178MC_AS_p5_g8_ap197.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w oczekiwaniu na WCP i seeing (na razie kiepsko i podmuchy wiatru zniechęcają)

znalazlem jeszcze jeden filmik z tranzytu Io.

Chciałbym tez dziś zapolowac na w końcu Saturna... :)

 

 

 

Jeśli chodzi o Jowisz w kolorze to mało masz groźnych rywali. Jaki to sprzęt, ogniskowa, matryca? Czemu jest pod innym kątem niż u koleżanek i kolegów?

Jakbyś go słał np na Polish APOD to popraw literówkę Andrzeju ;)

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.