Jump to content

Tomek_P

Społeczność Astropolis
 • Posts

  703
 • Joined

 • Last visited

Status Updates posted by Tomek_P

 1. Wstęp do programowania w języku C# A. Kempa T. Staś czy książka pod tym samym tytułem tytułem A. Boducha. Którą polecacie? Dodam że mam doświadczenie w programowaniu ale od wielu lat nie napisałem żadnego kodu. Może jakąś inną?

  1. Show previous comments  6 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   Ja przeczytałem Boducha na początku przygody z C# (znając już inne języki, w szczególności C++). Było to dość rozsądne wprowadzenie w ten język, na pewno łatwa i przyjemna lektura. Choć z drugiej strony pozostawiła spory niedosyt, wiele zagadnień było omówione po łebkach, niektóre mało spójnie i zdarzały się błędy. Także do wysokiej jakości jej brakuje. Niestety tej drugiej nie znam.

  3. MateuszW

   MateuszW

   Próbowałem też "Język C# Programowanie" A. Hejlsberg itd. To jest już zupełnie odmienna pozycja - książka niesamowicie konkretna i szczegółowa. Opisany dosłownie każdy niuans, każde zagadnienie. Ale jej język jest tak surowy, tak nieprzyjemny i tak "matematyczny", że wymiękłem po jakiś 100 stronach (z 700). To już za duży hardcor :) Myślę, że to dobra pozycja dla rasowych wyjadaczy, którzy chcą doprowadzić wiedzę do perfekcji. Ewentualnie jak szukasz odpowiedzi na jakieś konkr...

  4. Tomek_P

   Tomek_P

   Dzięki Mateusz zabiorę się za dwie książki o których piszesz.

 2. Kiedy stackuje registaxem dostaję na dolnej belce info n=30 (1x1) co jak rozumiem oznacza stack 30klatek rozmiar 1x1 (sic!) oczywiście brak czegokolwiek na wyniku. O co chodzi?

 3. No wiosna idzie trzeba rower wyciągać :)

  1. Show previous comments  3 more
  2. astrokarol

   astrokarol

   Ale jak jest śnieg to ciężko się jeździ co nie ? Ja też trochę jeżdżę ale raczej małe odcinki, z reguły jadę gdzieś po lesie pochodzić.

 4. Czasami podczas odwiedzania astropolis ładowanie srony zatrzymuje się tzn. na stronie głównej załaduje kilka wątków i koniec kółeczko na zakładce kręci się ( opera 42.0.239... ) podobnie podczas przeglądania wątków kilka postów załaduje się a ja muszę spamować F5. Czasami też podczas pisania postów strona crashuje się z info o braku pamięci co przy 16gb na jednym kompie 12 na drugim nie powinno mieć miejsca (?) Zakładam że to wina po mojej stronie ale co to może być opera, net ( router )?

  1. Paether

   Paether

   Ja mam często wrażenie, że ile bym pamięci nie miał, to przeglądarka jest w stanie zassać :D Z tego powodu zrezygnowałem po wielu latach z Mozilli ale też u siebie widzę, że Opera zaczyna robić to samo ;)

  2. _Spirit_

   _Spirit_

   Mozilla przeszła na ten sam silnik co Chrome - więc zasysa zasoby ostro. Opera należała do najlżejszych ale aby przetrwać z konkurencją - synchronizacja , dodatki itd weszła w silnik Chrome i Mozilli. Tak więc w zasadzie jeden pieron czego używamy. Silnik ten sam - zasobożerny.

 5. No dzisiaj miałem czas to .... przyszły chmury ale odkryłem że obserwacje balkonowe to świetna sprawa zawsze można skoczyć cherbatkę zrobić, włączyć kompa wydrukować mapkę więc i planu na obserwacje nie trzeba mieć :P

  1. ekolog

   ekolog

   A balkon masz od południa? Wczoraj u mnie przyszło coś jeszcze gorszego niż chmury - mgła!

  2. Tomek_P

   Tomek_P

   To był taki "żal" nt. miejskich warunków a balkon mam od wschodu przez południe po zachód a najważniejsze zenit też ogarnia. Pozdrawiam

 6. jest pogoda nie ma czasu

  1. SpawaczJWE

   SpawaczJWE

   u mnie nie ma pogody ale ostatnio wróciłem ok 3 z pracy tele na plecy i jazda przez godzinkę

  2. HAMAL

   HAMAL

   Niestety godzinkę to większość sprzęt rozstawia :(

  3. astrokarol

   astrokarol

   Mów za siebie :D

 7. Jest masa wątków w treści których brakuje zdjęć, pojawia się jedynie okienko "Dołączona grafika" rozumiem że podczas migracji na inny serwer wszystko się posypało. Jest jakakolwiek szansa na ich powrót?

  1. Show previous comments  2 more
  2. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   Widzę, że kilka osób dalej tak robi w naszej galerii. Wrzucają link do siebie i zdjęcie ładowane jest wtedy z zewnętrznego serwera. Wystarczy, że nie opłacą domeny, albo ją zmienią i cały dorobek zniknie w sekundę :(

  3. Tomek_P

   Tomek_P

   @Tomasz takich wątków jest pełno.

    

   Przyznam się że wyciągnąłem taki wniosek na podstawie kilku przejrzanych wątków z 2006-2008 dlatego myślałem że to kwestia forum. No nic będę pisał do autorów może będą w stanie uaktualnić swoje wpisy w nowych postach. Dzięki

  4. TomaszP1977

   TomaszP1977

   tak faktycznie trafiłem...

 8. Zgodnie z waszym doświadczeniem jakie chłodzenie LG najlepiej zastosować, za lustrem ( pod ) czy też z boku lustra. Rozumiem że takie chłodzenie ma działać jak chłodzenie CPU czyli wyciągać powietrze ogrzane przez cieplejsze lustro, stawiam więc na boczne ale może ktoś już przepracował problem.

  1. Show previous comments  3 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   Do ASCT trzeba zrobić otwory na wiatraki, a z drugiej strony na wlot powietrza.

  3. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   Dokładnie - chłodzenie lustra, a zdmuchiwanie "termokliny" (ma to swoją nawę dla powietrza?) to dwie różne kwestie. Najlepiej mieć obydwa typy nawiewu.

    

  4. Tomek_P

   Tomek_P

   ok dzięki, wątpliwości rozwiane, już wiem czego szukać. Pozdrawiam

 9. Szukam czerwonych diod takich "bardzo" czerwonych do przerobienia czołówki w celach astro.

  1. Show previous comments  5 more
  2. Tomek_P

   Tomek_P

   Dlatego właśnie napisałem ptanie liczyłemże temat bardzo słabych diod jest przerobiony

  3. bartolini

   bartolini

   Na TME można sobie przesortować po długości fali i jasności. Jest kilka modeli mających po kilka-kilkadziesiąt mcd i długość fali ponad 600nm. http://www.tme.eu/pl/katalog/diody-led-tht_100134/#id_category=112898&page=1&s_field=artykul&s_order=ASC

  4. Tomek_P

   Tomek_P

   O coś takiego właśnie chodziło, dziękuję

 10. Szukam zdjęć nieba i map ziemi które mógłbym wydrukować w formie postera i przykleić na ścianę (2x4m), proszę o linki, z góry dziękuję.

 11. Kiedyś chyba ekolog "zachwycił" się nad zuckerbergiem jako super wolontariuszem dbającym o przyszłość świata: http://nowyobywatel.pl/2015/12/07/sprytny-jak-filantrop/

  1. szuu

   szuu

   chociaż z drugiej strony gdyby zapłacił podatek w USA to wydadzą to na jakąś kolejną wojnę ;-]

  2. HAMAL

   HAMAL

   słusznie Szuu

 12. http://i.imgur.com/owqRfVV.gifv Szukam info na temat tej klawiatury zdaje się że ktoś na tym forum wkleił llink do tego gifa
  1. riklaunim

   riklaunim

   zwykła klawiatura, projektor nad nią i odpowiednie oprogramowanie.

  2. Tomek_P

   Tomek_P

   domyślam się ale może ktoś coś więcej

  1. Show previous comments  1 more
  2. szuu

   szuu

   Stephen Hawking poleca! ;-)

  3. McGoris

   McGoris

   To moja była dziewczyna, wysłałem ją tam 3 lata temu.

  4. ekolog

   ekolog

   Jesteś z NASA?! Tak czułem. Masz ślicznie amerykański nick.

   Ładnie ją ustawił a potem ładnie sfotografował. Tak należy postępować z płcią piękną. A co do kosmitów to S.Hawking jest bardzo racjonalnym człowiekiem i poleca raczej odbiór transmisji radiowych a nie szukanie kamiennych figurek :)

 13. Mam na myśli pytanie, w jaki sposób sprawdzić czy dana matryca monitora to 8bit czy też może jedynie 6bit+RFC. Pozdrawiam

  1. szuu

   szuu

   jeżeli 6 bit+trick nie wygląda gorzej niż 8 bit to znaczy że nie trzeba sprawdzać ;-)

  2. tater

   tater

   http://monitory.mastiff.pl/images/mva/frc1.gif

    

   i

    

   http://monitory.mastiff.pl/images/mva/frc2.gif

    

   To obrazy do testowania FRC i jeśli moduł jest obecny, to powinno lekko migotać. U mnie na Dell P2214H miga lekko drugi obrazek.

  3. Tomek_P

   Tomek_P

   Dziękuję tater w jakiś sposób będzie to pomocne choć myślałem że są miejsca takie jak tftcentral. Pozdrawiam

 14. szukam informacji temat monitorów 21:9, tylko nie odsyłajcie mnie na google;)

  1. Show previous comments  5 more
  2. *Wojtek*

   *Wojtek*

   Widać po Twojej odpowiedzi, że jesteś poirytowany.

  3. rambro

   rambro

   Tomek_P: Nawet nie chciało Ci się sprecyzować pytania jakich informacji o monitorach 21:9 szukasz. Używam taki monitor w pracy i do Excela jest dobry :) nie trzeba przewijać kolumn. Tutaj jest test porównawczy 9 sztuk:

   http://uk.hardware.info/reviews/5190/nine-219-monitors-tested-wide-enough-for-you

  4. Tomek_P

   Tomek_P

   Jeśli nie precyzuję tzn. że szukam wszelkich informacji a nie porównania długości kabli. Nawet nie chciało Ci się wkleić tego linka wcześniej to są właśnie rzeczy które mozna wygooglować samemu. W każdym razie dziękuję

 15. Na myśli mam życzenia wesołych świąt.

 16. Astropolis to złośliwa witryna, zgłoszone przez yandex. Mam się bać?

  1. Show previous comments  4 more
  2. don Pedro

   don Pedro

   A moja służbowa strona jest przez Avasta rozpoznawana jako nie budząca zaufania: "[Mamo zabierz mnie stąd!]/[Rozumien zagrożenie]" :lol:

  3. Tomek_P

   Tomek_P

   Dla mnie to dziwne bo do tej pory cały czas kaspersky nie miał problemów z astropolis więc jakie wasze szpiegi zainstalowały się mi na dysku ?:)

  4. lukaszp

   lukaszp

   Mi tez się pojawia ten komunikat. Ktoś wie jak się go pozbyć?

    

 17. Co to za praktyka. Szukam dla siebie tabletu, chciałem połączyć telefon i internet (AERO jako darmowy poza WiFi) więc potrzebuje dualSIM jednak chyba wszystkie dostępne w EU albo mają zablokowaną możliwość dzwonienia albo zablokowany, ukryty drugi slot SIM. Jakaś porada co do sprzętu?

 18. coś na użądlenie pszczoły, możecie polecić? Po jednej dobie spuchł mi palec, nieprzespana noc, zimno i ogólnie samopoczucie pod psem.

  1. Show previous comments  2 more
  2. *Wojtek*

   *Wojtek*

   Jutro do lekarza albo najlepiej dzisiaj po zastrzyk.

  3. Iluvatar

   Iluvatar

   Jak masz uczulenie, to faktycznie lepiej do lekarza. Z domowych sposobów na pewno pomagał okład z cebuli.

  4. dziki

   dziki

   albo pietruszki albo liścia nagietku

 19. Musimy obnażyć niecne spiskowanie grupy kellnerów trzymających władzę

 20. Mam sąsiadkę z wąsami zastanawiam się czy nie wysłać ją na eurowizję ?

  1. Show previous comments  9 more
  2. matti_94

   matti_94

   To jest w końcu chłop, kobieta, czy co? Bo ja do teraz nie wiem. To się nazywa dopiero "postępowa Europa"... Nie wiedziałem że dożyje takich czasów, mimo że stary nie jestem...

  3. matti_94

   matti_94

   Taki zespół i następna Eurowizja jest nasza...

   http://goo.gl/xEIRgK

  4. WilkFenris

   WilkFenris

   Ja wolę realnie istniejące kapele :P ooo takie np.

   Wystarczająco porąbane i do tego fajne muzycznie :D
 21. Niech żyje sojusz robotniczo chłopski !!!

 22. http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/czy-nastepujace-po-sobie-krwistoczerwone-zacmienia-zwiastuja-koniec-swiata/c6fbw I jeszcze "astromarket - zero kontaktu" oni wiedzą że koniec świata nadchodzi, oni wiedzą, wiedzą oni, wszystko powoli staje się jasne
  1. Show previous comments  2 more
  2. antwito

   antwito

   I ciągle ci astrolodzy... A później mylą ludzie z astronomami...

  3. antwito
  4. JaLe

   JaLe

   Onet stacza się z dnia na dzień i coraz mu bliżej do końca ;) ...... świata też :)

 23. Ktoś coś tu za bardzo coś kombinuje

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.