Skocz do zawartości

Jesienne wibracje na Podhalu


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na krytykę ,komentarze i wskazówki.

Komplement także będzie mile widziany

 

To od czego zacząć? :D

 

Mi się najbardziej podoba pierwsze z Gierlachem w tle.

Kasztan fajnie wygląda na miniaturce, ale po otwarciu - ale ktoś nafaszerował fotkę niebieskim w szopie ;).

 

Poza tym jak zwykle zdjęcia z Twoich okolic wzbudzają we mnie nieładne uczucia zazdrości, że ktoś ma to na codzień... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na krytykę ,komentarze i wskazówki.

Komplement także będzie mile widziany (ale bez przesady).

...

 

będę wredny :szczerbaty:

 

babie lato ? - bokeh za słaby i się zlewa, może za ciemny?

 

po akcji - to białe, to resztki "uratowanego" ? :ha:

 

kasztan - ładny, ale niebo jak nieprawdziwe i jeszcze się wypycha do przodu

 

promyk - chyba ostrość nie tam gdzie być powinna

 

studnia - hmm, prawie jak chatka Żwirka i Muchomorka - to dlatego tak schowana za listkami? :)

 

czarci jar - pocztówka i chyba zbyt centralnie zkadrowana

 

kosodrzewina - znowu tło za ostre

 

przy pełni - piękne, ale statyw trza metodą dryfu, dryfu, nawet fotograficzny :ha:

 

wietrznie - świetny pomysł, ale za dużo w Tobie dobroci, bo tego, w lewym, dolnym rogu, bez litości - gilotyną ciach i po głowie, żeby na drugi raz, w kadr nie ważyłbył się śmiał nawet pomyśleć :szczerbaty:

 

a cicha dolina - to po prostu okładka National Geographic ! :) powinna być w najbliższym numerze! :D:notworthy:

 

tylkom ja amator nieumiaty, więc borońboże mych przytyków nie traktuj poważnie

pozdrowienia :Beer:

 

 

 

 

 

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, zacząłem szukać i znalazłem w wikipedii, baardzo ciekawe, ale dlaczego właśnie z języka japońskiego?

blurr - też przecież ładnie brzmi :D

 

i jeszcze takie coś znalazłem: 'bo-ke' w języku japońskim, to jest "bezmózgi idiota" :ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, ze pewien amerykanski jurnalista, zeby swojaki prawidlowo wymawiali te nazwe (bo przeca to z jap. a wiec nie czyta sie BOUK), dodal literke 'H' na koncu. To jego najwieksze osiagniecie, bo jak wpisac to slowo (bokeh) w google, to znajduje 152000 stron :)

 

Oczywiscie prawidlowa nazwa to BOKE, no ale specjalnie dla Amerykanow jest teraz BOKEH :) Dziwne te historie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Bokeh - piękno rozmycia tła, niektórzy tylko to oceniają.

Dzięki Sumas ,trza ostro gadać.

To motywuje do działania.

Ale jeśli chodzi o nocny Giewont to się nie zgodzę ,fotografia " prowadzona" przez montaż jest tragiczna , może gwiazdy są ok. ale wtedy reszta do śmieci.

"Studnia" to orginalna studnia zaprojektowana przez Witkiewicza ,znajduje się obok "Willi pod Jedlami" najbardziej znanego obiektu twórc stylu zakopiańskiego, poprzez swoją skalę z otoczeniem jest niezwykle ciekawym obiektem.

 

ps. Henryku a gdzie tu Gierlacha widzisz? :) No dyć chyba że Ci się rzekło Giewont , nasz śpiący rycerz. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pokornie proszę o ocenę i uwagi....

 

 

Jesień w tym roku jest cudowna! Sam już nie wiem, czy Jesień czy Wiosna piękniejsza!

 

Marek

 

ps. to nie Podhale, lecz Brama Morawska...

P1020682.JPG

P1020728.JPG

P1020685.JPG

P1020711.JPG

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatni raz widziałem nowy śmigłowiec topru w akcji nie miałe dobrego chumoru ...

Jakiś facet poślizgnoł się na szlaku, upadł brzuchem na kamień doznał obrażeń wewnętrznych i krwotoku ...

Akcja toprowców szybka i profesjonalna, pare minut i nie było śladu po wypadku, gdyby nie porzucone okulary naślodku szlaku, które nalezaly do ofiary ....

 

Mam nadzieje że tym razem nikomu sie nic nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokornie proszę o ocenę i uwagi....

Jesień w tym roku jest cudowna! Sam już nie wiem, czy Jesień czy Wiosna piękniejsza!

 

Marek

 

ps. to nie Podhale, lecz Brama Morawska...

 

 

Spróbuj kontrastu zieleni z czerwienią, bez żółtego, to zawsze daje dobry efekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.