Skocz do zawartości

Nowy teleskop


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy kiedys zmienia teleskop,przyszla i na mnie kolej.Zalaczam kilka fotek teleskopu Maksutowa-Cassegrain'a,ktory kupilem okolo 35 godzin temu.Ze wzgledu na D/F teleskopu trzeba powiedziec,ze jest to teleskop uniwersalny,nadajacy sie do obserwacji planet i obiektow DS,jednak moja uwage przyciagnela jego przydatnosc do obserwacji planet i ksiezyca, z uzyciem mozliwie duzych powiekszen.

 

Moje wrazenie estetyczne teleskopu jest powalajace,moze dlatego ze dotad uzywalem instrumentu polskiej produkcji.

Zgodnie z astronomiczna tradycja,nie mam narazie nadziei na bezchmurne niebo,wiec napawam sie dokrecaniem do teleskopu,redukcji,pryzmatu i okularow oraz osadzeniem go na montazu.

 

Teleskop jest produkcji Rosyjskiej-Santel-mamy na forum uzytkownika teleskopu tej marki,a moj egzemplaz opisany jest liczbami 180/1800.

Mam nadzieje,ze aura okaze sie laskawa i wkrotce doczekam sie nocnych obserwacji.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Lublinian i dziekuje Siergiejowi za nieopisana pomoc w zakupie teleskopu,Adamo za pomoc logistyczna i odnalezienie mnie w duzym Lublinie!

Teleskop__011.jpg

Teleskop__012.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gratulacje wielkie, że wreszcie Ci się udało :)

o i dowtaill pasuje :D

a jakbyś jeszcze jedno zrobił od strony wyciągu i ostrzałki?

a sprzęt pierwsza klasa! pięknie wykonany :Beer:

a zdjęcia się nie mieszczą bo zamieszczasz je bardzo duże, przytnij je trochę (wykadruj) i zmniejsz rozdzielczość, 640x480, czy 800x600 wystarczy każdemu :szczerbaty:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyzwolenie,wiec moge cene podac:)

Teleskop kupuje sie w Moskwie u producenta,za 1050 dolarow,to cena z dnia zlozenia zamowienia 3 miesiace temu:)

 

Dodam tylko,ze wrazenia z dziennych obserwacji czerwonych dachowek pokazuja roznice w uzyskiwanych obrazach,w porownaniu do mojego starego U bota.Inna sprawa,ze tym razem swiatlosila jest 10.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw gratuluję pięknego i solidnego sprzętu, następnie sorry że nie zadzwonileś dzień wcześniej, to bym był przygotowany na spotkanie. Spodziewałem sie że kupisz coś w okolicach pół metra, bo przebąkiwałeś o tym w listach, ale widzę że postawiłeś na jakosć i dobrze. Teraz znów nie będzie pogody do marca, bo jest nowy sprzęt. :szczerbaty:

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz. Zwraca uwagę solidne wykonanie, bez zbędnych fajerwerków. Myślę, że wygląd idzie w parze z jakością wykonania. Jesli tak, to masz kawał dobrego szkła - w końcu to Mak.

 

Jakie są wymiary tubusu (średnica, długość) i z jakiego materiału jest wykonany?

 

Rzeczywiście można było zrobić jakiś pokaz na rogatkach Lublina. Była szansa na zebranie całkiem sporej gromadki.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej lawiny pytań, ja dołącze swoje - mają oni swoją stronę internetową?? bo nawet google mi nie pomogły... :unsure:

 

A jak nie mają to proszę powiedzcie mi czy robią takie maki, ale mniejsze? :szczerbaty:

 

PS:Gratuluję zakupu!! :helo:

Edytowane przez Gemini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze to jest manufaktura,ale Rosyjska ,nie Polska,zamowienia splywaja z calego swiata i ciezko dostac ten produkt,no,ale zawsze mozna probowac;)

 

 

Do tej lawiny pytań, ja dołącze swoje - mają oni swoją stronę internetową?? bo nawet google mi nie pomogły... :unsure:

 

A jak nie mają to proszę powiedzcie mi czy robią takie maki, ale mniejsze? :szczerbaty:

 

PS:Gratuluję zakupu!! :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.