Skocz do zawartości

Ostrzeżenie przed pocztą w o2


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu bez podawania powodu usunięto mi konto w o2. Niemożliwe? W regulaminie nie ma nic o czasowym zablokowaniu konta w razie problemów czy o poinformowaniu użytkownika. Patrzyłem do regulaminów onetu i wp- tam takie działania są uwzględnione. Konto miało dla mnie duże znaczenie ze względu na duża ilość zapisanych kontaktów, wiadomości, a także dlatego, że dla kont często przecież ustawia się hasła, jeśli chce się je odzyskać. Z tego powodu byłem zmuszony założyć to konto jeszcze raz. Przypuszczam, że usunęli konto z powodów technicznych, bo takie wystąpiły wcześniej, ale działanie portalu o2 mogę tylko skomentować jako chamstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jako przeciwwaga. Konto na o2 założyłem lat temu 4 albo 5, w tamtym czasie dla porównania założyłem kilka kont na różnych serwerach i wybrałem na tlenie gdyż w mojej ocenie było najlepsze. I musze powiedzieć, że używam go do dzisiaj a przez ten czas nie miałem z nim najmniejszego problemu. Co ciekawsze kilku z moich znajomych przesiadło się na tlen i sobie je chwali.

 

Konto miało dla mnie duże znaczenie ze względu na duża ilość zapisanych kontaktów, wiadomości, a także dlatego, że dla kont często przecież ustawia się hasła, jeśli chce się je odzyskać. ...

 

Niestety świadczy to o Twojej słabej znajomości tematu. Z regulaminem w ogóle należało się zapoznać na początku, szczególnie jeśli zamierzałeś przechowywać tam ważne wiadomości, informacje. Po drugie, te konta są darmowe, więc nie oczekuj niewiadomo czego, jeśli Ci zależy na profesjonalnej obsłudze to wykup sobie konto komercyjne. A tak nawiasem, ważnych wiadomości nie trzyma się gdzieś na serwerze, tylko lokalnie na komputerze. Instalujesz sobie np. doskonałego, darmowego thunderbirda i ciągniesz wszystkie wiadomości na swój pc'et (jeśli chcesz to możesz na tlenie też je trzymać), kontakty oczywiście też na nim możesz trzymać.

 

Jak to się mówi, Polak mądry po szkodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak troszke z innej bajki...choc nie do konca bo tez chodzi o poczte z o2.

 

Administratorzy oraz system poczty o2 nie radzi sobie ze spamerami co juz powoduje blokade adresu serwera poczty na sporej ilosci filtrow antyspamowych.

 

Ja probowalem kilka tygodni temu polemizowac z osoba ktora jest odpowiedzialna za te uslugi , niestety jest ona zapatrzona w swoje i tylko dla siebie sluszne strategie ktore nijak sie maja do rzeczywistosci.

 

Boje sie ze jak nic konkretnego nie zrobia to za kilka miesiecy wiekszosc filtrow spamowych bedzie blokowalo o2.

 

W tej chwili spamcop.net, sorbs.net i spamhaus posiadaja wpisy w swoich bazach dotyczace o2 jako serwer z ktorego jest rozsylany spam i bez podstawowych zabezpieczen przed spamerami uzywajacymi o2.

 

Reszte pozostawie bez dodatkowego komentarza...

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak dywagujecie o poczcie, czemu używacie darmowej, powszechnej poczty, która zawsze powoduje jakieś probelmy, nie wspominając o "wizerunku" osoby, która używa takiej portalowej skrzynki.

 

Mówiąc inaczej, przy niewielkiej inwestycji finansowo-czasowej jestem w stanie uruchomić taką usługę w domenie astro-forum.org. Czyli inaczej mówiąc, każdy będzie mógł mieć maila: ziutek@astro-forum.org

 

Znacznie lepiej to wygląda, niż ziutek@o2.pl.

 

Co o tym myślicie? Ma pomysł sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - pomysl bardzo dobry :Beer: Sam prawde mowiac zbytnio nie potrzebuje kolejnej skrzynki pocztowej, ale doswiadczylem klopotow z kontaktem z kilkoma osobami majacymi skrzynki na O2. Gdyby np kazdy zalozyl skrzynke login@a-f.org - mozna by bylo ograniczyc uzycie "przepychajacych sie" i niewygodnych Prywatnych Wiadomosci...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - pomysl bardzo dobry :Beer: Sam prawde mowiac zbytnio nie potrzebuje kolenej skrzynki pocztowej, ale sam doswiadczylem klopotow z kontaktem z kilkoma osobami majacymi skrzynki na O2. Gdyby np kazdy zalozyl skrzynke login@a-f.org - mozna by bylo ograniczyc uzycie "przepuchajacych sie" i niewygodnych Prywatnych Wiadomosci...

 

Tak po prawdzie, to można by zintegrować te 2 usługi PM<>x@a-f.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, to można by zintegrować te 2 usługi PM<>x@a-f.org
ooo - to bylaby rewelacja... Chyba sie nigdy nie przyzwyczaje do komunikacji poprzez www.... :(

Propozycja "tymczasowa", do czasu wprowadzenia tej uslugi: wpiszcie w sygnaturke albo pod avatara swoj e-mail z "wstawka antyspamowa"...

Panel kontrolny - Edytuj profil - Tytuł / Ranga użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka kont, w onecie, tenbicie, o2, wp...

Z każdym były mniejsze czy większe problemy.

Teram mam własną domenę i własne konto gdulski.pl.

Coś to kosztuje, ale jak ktoś potrzebuje mieć niezawodny e-mail to niech nie liczy na darmowe skrzynki.

 

POzdrawiam- Kordian

Halla Madrid!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też zajęte:

 

Domain ID:D21707029-LROR

Domain Name:AF.ORG

Created On:07-Mar-2000 11:49:49 UTC

Last Updated On:20-Apr-2006 01:04:47 UTC

Expiration Date:07-Mar-2008 11:49:49 UTC

Sponsoring Registrar:eNom, Inc. (R39-LROR)

Status:OK

Registrant ID:98FC5B223D00D486

Registrant Name:Jack Doumanian

Registrant Organization:eDot

Registrant Street1:10342 Walking View Ct.

Registrant Street2:

Registrant Street3:

Registrant City:Las Vegas

Registrant State/Province:NV

Registrant Postal Code:89135

Registrant Country:US

 

a gościu z Vegas to pewnie tanio nie odda,

no chiba, żeby w Black Jacka zagrał :szczerbaty:

 

 

ale wolna jest: a-f.org.pl :Beer:

i astro.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dla tych co nie zetknęli się z Gmail...

 

Jest sobie taka firma Google, która daje darmową pocztę - Gmail. Jeśli komuś nie przeszkadza że robocik przeszukuje pocztę pod kontem określonych słów w celu wyświetlania stosownych reklam, to bardzo polecam - skrzynki mają nieograniczoną w zasadzie pojemność (w chwili obecnej ok. 2,5GB i stale rośnie...), wszystko jest dostępne przez przeglądarkę, ale zaimplementowane jest w AJAX-ie, więc strony przeładowują jedynie fragmenty które muszą być odświeżone. Oczywiście nie jest to też pojedyncza usługa, Google udostępniają więcej rzeczy, z nowych lada chwila pokaże się webowy kalendarz, więc każdy będzie mógł mieć odpowiednik office w dowolnym miejscu. Do tego świetny komunikator (dostępny też z poziomu Gmaila przez przeglądarkę i jako osobna aplikacyjka - Google Talk) sprzężony z kontem pocztowym i kontaktami w nim. Polecam też Google Desktop - generalnie sporo fajnego darmowego softu.

 

Poczta jest jeszcze w fazie Beta, ale jest w pełni funkcjonalna. Raz na miesiąc zdarza się jakaś przerwa (w czasie amerykańskiej nocy niestety) w dostępności, ale raz że rzadko, dwa, że zwykle trwa parę chwil do godziny.

 

Żeby mieć pocztę na Gmailu trzeba dostać zaproszenie. Jeśli ktoś chce - poproszę maila na adres orsonek (at) gmail dot com. Starczy dla wszystkich :)

 

Tu można poczytać

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da da ;] Tylko ktos wczesniej proponowal skrocenie nazwy do a-f.
No - padlo na mnie :D No to "dementuje":nie proponowalem skrocenia, tylko nie chcialo mi sie pisac pelnej nazwy astro-forum.org i skrocilem sobie ja do a-f.org :D

No i tym sposobem - zamiast napisac 8 znakow wiecej - umiescilem kolejnego posta z 260 znakami :D

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne konto jakie bigdy nie robiło mi problemów jest na : o2.

nawet płatne były czasem źródłem wielu poważnych problemów ,np. nieodpowiedzialny admin który dla zabawy kasował lub zmieniał treść maili. :angry:

Jedynym ograniczeniem ( łatwym do przeskoczenia) jest tylko wielkość pojedynczego maila ,bodajrze 10 mb.

 

ps.

Skrzynka np. darek_b@af.org to wspaniała inicjatywa. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.