Skocz do zawartości

M57


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy lekko sie przetarło, co prawda jakieś chmurki sie przewalaly ale i tak było znośne niebo.

Niestety Księżyc już dosyć mocno świeci a i niebo o północy nie ciemnieje, więc można sobie pofocić z miasta bo wyjazd w ciemne rejony i tak nie ma sensu.

Tylko jasne obiekty mają szansę nieźle wyjść w takich warunkach więc zaczynam ćwiczyć tą mgławicę.

Sesję zacząłem po pierwszej z przerwami na przechodzące chmury i tak po paru jako tako naświetlonych ekspozycjach zaczęło świtać i trzeba było skończyć wiec efekt nie do końca ale dopalę materiału jak tylko czas, pogoda i takie tam pozwolą. Na taką ogniskową przede wszystkim seeing musi być lepszy ale bardzo byłem ciekaw jak ten Cassegrain sie nada do foto.

Mewlon 210 /2500 F12 , NJP160 z guiderem . 6 X 180sek. iso800 Canon 350d bez darków i flatów. Seeing kiepski.

Pozdrawiam

 

M57max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Że tesz można coś takiego zrobić w kuźni amatorskiej, jestem pod wrażeniem tym bardziej że ja wczoraj celowałem w m13, i to co ujżałem wyglądało jak obłoczek mgły, im bardziej powiększałem tym afekt się nasilał. - Łysy skasował niebo, ale przed tą fotka m57 chylę czoła! :Salut:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowales mnie Waldku. Zobaczymy czy mi sie cos dzisiaj uda...

 

Na razie nad Warszawka plyna baranki...

 

Pozdrawiam.

 

Za dnia nie wyglądało że się dziura w nocy zrobi.

Życzę pogodnego nieba dzisiaj.

 

Mirku ja to robiłem praktycznie nad ranem i trochę kolorki przeforsowałem, ale pozostałość jest w normie mojej obróbki. M57 jest bardzo kontrastowym obiektem i tak to wg. mnie powinno wyglądać, poza tym to bardzo mało materiału i jak dorobię to się przyłożę żeby było perfekt. Zakładam się że oglądałeś na monitorze LCD, niestety one wszystko podbijają , dopiero "wysoka półka" zbliża się jakością do dobrych monitorów CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku ja to robiłem praktycznie nad ranem i trochę kolorki przeforsowałem, ale pozostałość jest w normie mojej obróbki. M57 jest bardzo kontrastowym obiektem i tak to wg. mnie powinno wyglądać, poza tym to bardzo mało materiału i jak dorobię to się przyłożę żeby było perfekt. Zakładam się że oglądałeś na monitorze LCD, niestety one wszystko podbijają , dopiero "wysoka półka" zbliża się jakością do dobrych monitorów CRT.

 

Nie denerwuj się :D Oglądałem na monitorze Eizo ze średniej półki. Generalnie jest OK. Tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem pozostałe klatki, czyli teraz jest 18 X 180sek. iso800 i wyszło jeszcze lepiej chociaż część z nich była lekko pojechana bo guider zaparował a i ostrość lekko się rozjechała z powodu spadku temperatury, czyli trza dorobić grzałkę i motofocus.

Kurcze jak trafię na dobry seeing i nic się nie rozjedzie to jestem ciekaw jaki będzie efekt :szczerbaty:

 

m57max2crop.jpg m57max2_copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.