Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Co do opisu, pełny opis mam na innym zdjęciu, dobrze znanym już :)

Opis.jpg

Ale będę robił tez opis do tych dwóch panoram jak tylko będę miał więcej wolnego czasu :)

Jurek: panoramki były robione standardowo z wieży koscioła Wszystkich Świętych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jako, że wczoraj była wyśmienita przejrzystość cyknąłem kilka zdjęć.

Nie będę Was tu zanudzał Babią, czy Beskidami, bo to zapewne wczoraj wszyscy widzieli i mnóstwo świetnych zdjęć już się posypało.

Natomiast pokażę Tatry, bo chyba lepszych do tej pory z mojej miejcówki nie widziałem.

Przypominam, że ode mnie to 130 km!

 

fotka poglądowa:

 

IMG_2995_copy_2.jpg

 

i wersja duża, wyciągnięta z pliku RAW:

 

IMG_2995d.jpg

 

pozdrawiam.

Edytowane przez marcin_zen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_zen>> no to sie nazywa wejście smoka! :icon_eek: brawo!

 

Od wczoraj również Dąbrowa Górnicza jest miejscowością położoną w górach :lol:

 

Mateusz>> proponuje to dodać na DO. Właściwie to na jakiej podstawie wybierane są zdjęcia do publikacji na stronie ? w jaki sposób można dostąpić tego zaszczytu!? ja sie chyba w życiu tego nie doczekam...

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę niedzielnymi obserwacjami.

 

Wracałam, późnym popołudniem z okolic Krakowa i z autostrady już widziałem co się dzieje :D Niestety nie miałem czasu na wybranie się na jakiś dobry punkt obserwacyjny i wyszedłem z lornetką tylko na dach domu w Sosnowcu Jęzorze. Wysokość domu nie za duża, więc wiele "przeszkód" (druty, słupy, drzewa) ale i tak widok był rewelacyjny.

 

Skrzyczne prezentowało się świetnie:

 

2009_05_24_18.031.JPG

 

Beskid Żywiecki z Pilskiem w tle słynnego i zasłużonego dla tego forum pylonu:

 

2009_05_24_18.081.JPG

 

No i w końcu pojawiły się w przerwach między drzewami Tatry! To mój debiut jeśli chodzi o sfotografowanie Tatr z Sosnowca:

 

2009_05_24_18.071.JPG

 

 

Oby więcej takich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz>> proponuje to dodać na DO.

To się rozumie samo przez sie :)

 

Właściwie to na jakiej podstawie wybierane są zdjęcia do publikacji na stronie ? w jaki sposób można dostąpić tego zaszczytu!? ja sie chyba w życiu tego nie doczekam...

List motywacyjny i cztery zdjęcia... :D Doczekasz się, jeżeli prześlesz mi na maila odpowiednio atrakcyjne zdjęcia (w oryginale!), dokładną lokalizację miejsca jego wykonania, ewentualnie z datą. I to by było na tyle...

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja coś od siebie dodam. Na pewno nie jest to rekord ale w stawce wyjdzie na 3 miejsce :D

Jeseniki z Pogorzyc 22747603.jpg

 

KWK Borynia 58km i hałda przy niej KWK_Borynia.jpg

 

EL. Detmarovice 70km i KWK Zofiówka Detmarovice_KWK_Zofiowka.jpg

 

I niestety w tym kierunku to tyle. Resztę pokaże jako małe panoramki, w tym opisaną na Beskid Makowski z Płazy.

:Salut:

 

PS. Aha, pytanie do Wicia i kolegów którzy się interesują bardziej pogodą. Co wpłyneło, że w niedzielę 24. maja warunki byłe lepsze niż w sobotę i jaki czynnik w pogodzie wywołał taką widzoczność?? Może udało Ci się znaleźć ten niewiadomy element tej łamigłówki ??

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdjęcie z GSA i światełko do zidentyfikowania na tle Pradziada:

pradziad_i_swiatelko.jpg

 

Liczę, że Robert J będzie wiedział. :)

 

Maszt na Krowiej Górze(Kravi Hora) 724 m n.p.m

Kravi_hora1.JPG

Niestety, ale nic na temat samego masztu nie wiem.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid Żywiecki z Pilskiem w tle słynnego i zasłużonego dla tego forum pylonu:

Co masz na myśli? Ktoś focił z niego ?

 

 

Oby więcej takich dni.

Dziś wieczorem wcale nie tak źle może być, mimo upału widoczność się znów poprawia od popołudnia.

 

 

Northwood >> zapomniałem podziękować za krótką instrukcję dojazdu :)

 

edit: a jednak musimy poczekać na przejście tego zapowiadanego frontu burzowego :P czas ochłonąć i przyjrzeć się już na spokojnie zebranemu ostatnio materiałowi :)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jak się macie?

Tak sobie przeglądam te swoje niezbyt udane zdjęcia i mimo wszystko jestem zadowolony. A to dlaczego? A dlatego, że to fajnie jednak nie musieć nawet z domu wychodzić, żeby za oknem mieć góry

zdj2.jpg

:)

chwalcie się, co tam jeszcze ciekawego uchwyciliście?

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athomer, virgo >>> pylon jest moim i Michała punktem obserwacyjnym na terenie naszej pracy :)

 

Przeglądałem dziś tak zgłupa dokładniej stronkę D O i chciałbym w tym miejscu zakwestionować jedno zdjęcie. Chodzi mianowicie o Veľký Rozsutec (Mała Fatra) z Góry Klimont. Tak naprawdę tam go nie ma, bo się już schował, przez te ok 30 km bliżej jego, a Rafał sfotografował Rycerzową Małą 1207.

 

I tu taka mała uwaga, Rafale i Mateusz, odnośnie DO. Zobaczyłem tam fotki, które jak sądzę, ukazały się powiedzmy normalnie ale pojawiły się nie chronologiczne wg daty dodania ale gdzieś wcześniej, jak np. Medvědí Vrch, Keprnik i Serak ponad inwersją z Klimczoka. Czy możecie je dodawać tak żeby pokrywały się z datą ukazania się na stronie a nie z datą z jaką znajdą się w sekcji nieopulikowanych??

 

PS.

A tak przy okazji widzieliście co tu Adam złapał? :) To jest zaje.... obserwacja :szczerbaty:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd dokładnie były robione te Tatry z Rudy Śląskiej :) ?

 

Z tego miejsca garaże na hałdzie powyżej szkoły z niebieskim dachem. Obok stoją 4 piętrowe bloki (są wyższe niż ta hałda) z balkonami na południe - maja wspaniałe widoki. Ja mieszkam blisko tego miejsca na 8 pietrze i widoki mam gorsze :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zajrzyjcie na tą stronę: http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?t=1031 - to widok z Łaz

a tu z Zawiercia: http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?p=9...;highlight=#975

 

Mateusz zadziałaj co trzeba i umieszczaj to na DO :D

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.