Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Post to mój pierwszy, więc witam wszystkich serdecznie[...]

 

witamy w klubie !! ;)

ustrzeliłeś m.in. Lodowy Szczyt (po prawej) i grupę Łomnicy - jak na początek, świetna obserwacja !!

po lekkim retuszu:

TATRYZ~kor3.jpg

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie z balkonu w stronę Śląska i na Beskidy i widoczność bardzo dobra - obiekty jak np. komin EC czy wieża ciśnień w Łaziskach aż biją po oczach. Jest kolejna szansa na dobre zdjęcia.

To prawda, już teraz na kamerce DO widać, że jest świetnie. Problem w tym, że przy takim wietrze nie ma szans zrobić dobrej foty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja stawiłem się na swojej czeladzkiej miejscówce w ostatniej chwili. Chmury nadciągały, Tatry się już chowały ale i tak conieco udało się uwiecznić.

 

:icon_eek:

Która to godzina, coś koło zachodu słońca ? Piękne...

 

Postanowiłem wczoraj sprawdzić odkryty przypadkiem na listopadowym spacerze PO Góra Bożecha

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13392&view=findpost&p=373285

 

Miejscówka generalnie nie najlepsza, choć widać wystające znad budynku Skrzyczne, Pilsko centralnie za masztem w Kosztowach, Babią i Policę. Tatry też powinny być osiągalne (może nawet się złapały - oceńcie sami :))

 

Widoki około południa (sory za fatalna jakość ale jeszcze nie dorobiłem się konkretnego sprzętu :icon_cry:)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek:

Która to godzina, coś koło zachodu słońca ? Piękne...

stawiłem się o 14:45 na miejscówce, zdjęcia robiłem godziną i czym późniejsze tym gorsze, pomijając Babią którą dopiero na koniec promienie oświetlały.

 

Postanowiłem wczoraj sprawdzić odkryty przypadkiem na listopadowym spacerze PO Góra Bożecha

http://astro-forum.o...ndpost&p=373285

 

Miejscówka generalnie nie najlepsza, choć widać wystające znad budynku Skrzyczne, Pilsko centralnie za masztem w Kosztowach, Babią i Policę. Tatry też powinny być osiągalne (może nawet się złapały - oceńcie sami :))

Czyli co, tak jak mówiłem, budynki zasłaniają widok :rolleyes:

 

Masz tam jednak bliżej niż na Oberżę więc w celach rekonesansowych się nadaje, ale na focenie polecam Oberżę jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli co, tak jak mówiłem, budynki zasłaniają widok :rolleyes:

 

Masz tam jednak bliżej niż na Oberżę więc w celach rekonesansowych się nadaje, ale na focenie polecam Oberżę jednak :)

 

Nic dodać nic ująć :)

 

A wracając do zdjęcia - Tatry czy chmara złośliwych pikseli (czy jeszcze jakieś inne dziadostwo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przedstawiam panoramę z wczorajszego wypadu, ta złożona z pierwszych zdjęć, zaraz po przybyciu na Grodzisko i jeszcze wtedy mocno słońce prześwitało przez chmury. Niestety, z monopodem nie tak łatwo zachować horyzontu przy foceniu jak to udaje się ze statywem więc niebo jest poszarpane...

Pano_Tatr_z_Grodziska_bw.JPG

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś o świcie:

DSC_0009_1.jpg

czy lewej strony grzbietu Babiej widać coś większego?? ;)

srzelane: D90 + Sigma 135-400 @400/5.6

Jurku podeślij jeszcze jakieś fotki, najlepiej aby jeszcze były bardziej na lewo od Babiej :)

Skąd strzelałeś z 9 piętra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku podeślij jeszcze jakieś fotki, najlepiej aby jeszcze były bardziej na lewo od Babiej :)

Skąd strzelałeś z 9 piętra ?

 

tak, od siebie z balkonu,

o tak ekstremalnej porze (<6am.), nie miałem śmiałości budzić sąsiada ;)

fotki ślę na priv... ale nawet przez bino nic nie namierzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek >> wiadomo że to czego szukasz na tym zdjęciu powinno tam być ale jak dla mnie to to akurat są chmury, sorry :rolleyes:

 

mlodyst >> tak, na Twojej fotce są tatry chociaż słabiutkie. O której je robiłeś? przed 14-tą jak w Exifie ? Warunki wtedy były już bardzo dobre.

 

 

 

merti >> możesz w większej rozdzielczości tą panoramę zamieścić ? Błagam. :notworthy:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Łukaszu, gdzie ty tam po lewej wypatrzyłeś jakąś wieżę? A może chodzi ci o tą wieżę pod Jaworowym Szczytem, to mnie nieźle zaskoczyłeś, że coś tam dostrzegłeś :whaaaaa: Symulacja mówi, że to jest Góra Bryndzówka 697m nad Makowem Podhalańskim.

 

>>Jurku, możesz podać dokładne współrzędne skąd robiłeś to zdjęcie? U mnie po obróbce wychodzi trójkątny szczyt...

 

>>vrg nie ma sprawy...

 

 

A teraz obserwacja, której się nie spodziewałem... :blink: Panie i panowie, do tej pory sam w to nie wierzę ale to prawda :o ...

 

Velky Rozsutec z Grodziska w Jaworznie 106,6 km :icon_eek:B):yahoo:

Velky_Rozsutec_z_Grodziska-Jaworzno.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz obserwacja, której się nie spodziewałem... :blink: Panie i panowie, do tej pory sam w to nie wierzę ale to prawda :o ...

 

Velky Rozsutec z Grodziska w Jaworznie 106,6 km :icon_eek:B):yahoo:

Velky_Rozsutec_z_Grodziska-Jaworzno.jpg

Merti, grubo poszedłeś z tymi zdjęciami!

 

Jak będziesz miał wszystkie obrobione, to prześlij mi na DO - dorzucę do reszty niedzielnych fotek z forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem się dzisiaj na G.Św.ANNY. Taka mała wycieczka rowerowa(dla niewtajemniczonych 163 km) :szczerbaty:

 

O ile wieczorem warunki zapowiadały się na przyzwoite, to nad ranem było już nieciekawie. Babia pokazała się dopiero przed wschodem bo wcześniej była spowita chmurami. Cały GOP ładnie rozświetlony.

 

Babia

Babia.jpg

Koksownia Zdzieszowice

Koksownia Zdzieszowice 1.jpg

Gliwice i Kosztowy

Gliwice i Kosztowy.jpg

el.Rybnik i Skrzyczne

el.Rybnik i Skrzyczne.jpg

Blachownia, a światełko z lewej to Góra Żar (105,6) km

Blachownia +Żar 105,6 km.jpg

 

Jest też mała niespodzianka, ale to trochę później ;)

 

:Salut:

 

PS. Merti pełen szacunek

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>VRG, mówisz i masz ->link

 

>>Mateusz, nie uwierzysz jak ci powiem że ciągle się śmieję z niedowierzania :D Póki co, jak masz ochotę, to wrzucaj to i wcześniejszą panorkę na DO... :)

 

>>Robercie, to mi się podoba, zajefajne...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Mateusz, nie uwierzysz jak ci powiem że ciągle się śmieję z niedowierzania :D Póki co, jak masz ochotę, to wrzucaj to i wcześniejszą panorkę na DO... :)

Mała Fatra to dla mnie zawsze czarny koń wypadów obserwacyjnych na wschód od Katowic. Nikt się jej tam nie spodziewa a odległa jest prawie jak Tatry. Nie przypominam sobie tak wielkiego zdziwienia w DO jak te kilka razy, kiedy na Jurze Fatra łapała nam się na fotach. Dlatego gratuluję.

 

Więcej. Górki Fatrzańskie są takim "papierkiem lakmusowym" widoczności - wiele razy było widać Tatry, a jej nie. Pokazuje się tylko w wyjątkowych warunkach przejrzystosci powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki Robert pisze to wtrącę jeszcze cosik. Chciałbym pogratulować dodatkowo koledze Waka, z poprzedniej strony, z udanym debiutem i koledze Vaderowi, że nie zapomniał o DO i wstrzelił się idealnie z panoramą :dobrze:

 

Zauważyliście pewną rzecz.... Powróciła w nas radość z tak "bliskich" obserwacji z własnego podwórka... :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Łomnica i możemy pakować manatki i przerzucić się na makro :P

 

:P

 

Oprócz Łomnicy załapał się jeszcze Lodovy i Kieżmarski :banan:

tatry z GSA2.jpgtatry z GSA opis.jpg

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=6779

 

Dzięki Rafał za pomoc w obróbce :Beer:

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.