Skocz do zawartości

Nowe Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do mnie to jakoś mnie nie powaliło. Znaczy się, do oprawy graficznej raczej nie przywiązuje wagi, poprzednia była w porządki i ta jest też w porządku. Jednak drażni mnie ilość informacji na pierwszej stronie:

1. panel z lewej strony zupełnie niepotrzebny i tylko zajmuje miejsce

2. za dużo linków na górze strony, przykładowo mamy tam "Testy na Astro-Forum.org" a kawałek niżej w "Główne działy tematyczne" mamy "Testy sprzętu"

Zdecydowanie bardziej podobał mi się poprzedni układ gdzie "Główne działy tematyczne" wypełniały cały ekran, dużo bardziej przejrzysty i jasny. Ten mi przypomina zaś kosz, do którego nawrzucano na siłę wszystko co było pod ręką.

Z nwinek natomiast spodobały mi się te miniatury fotek na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pożyjemy zobaczymy. W zasadzie podoba mi się nowy układ, przy czym faktycznie przy mniejszych rozdzielczościach ekranu wszystko jest troszeczkę "upchane". W rozdzielczości 1400x1050 wygląda naprawdę dobrze w 1024x768 troche mniej wygodnie ale co tam - idziemy z postępem :D .

Co do uwag kolegów odnośnie tego co znajduje się w linkach to rozumiem, że jest to w pełni konfigurowalne więc możliwe do zmiany ?

Generalnie gratulacje za porządnie wykonaną robotę :notworthy:

Faktycznie galeria sie gdzieś zapodziała...

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, a tu proszę - nowa wersja IPB. Dobrze to wyszło :Salut: forum idzie w dobrym kierunku... Swoją drogą też mam na głowie pewne forum (ale totalnie innej tematyki :) ) i z braku mojego czasu wciąż wisi na 2.0.x mimo że licencja wykupiona "for life" :szczerbaty: Także, gratuluję motywacji bo wiem jak to z aktualizacjami bywa - ciężko się do nich zabrać <_<

 

 

PS. Adam, jeśli możesz, napisz mi na PW u kogo macie hosting? Astro forum, Valhalla i inne serwisy nie mieszczą się pewnie na standardowych kontach oferowanych wszędzie.. ?

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjny dzień - przychodze z roboty, ładuje zupe na talerz, siadam przed pudłem, włanczam je, czekam chwile az sie uruchomi, wciskam mozille, nastepnie na pasku A-F czekam chwile patrze i se mysle Kurde cos sie z netem podziało, cholera co jest?? coto za pasek po lewej ?? co jest co za haos??....

wiele nie mysląc lece na Sprawy Astro-Forum a tam a tam Nowe Astro-Forum :D:) nop cóz cza sie przyzwyczajac pomału..... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow !!!

 

No w końcu... :szczerbaty:

 

i widać ile osób na czacie ;)

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

 

No, tylko że teraz nikogo nie będzie na czacie, ponieważ każdy kto będzie chciał wejść na czat zobaczy, że nikogo nie ma na czacie i nie będzie wchodził, bo po co ma wchodzić na czat jak nikogo nie ma na czacie... :Boink:

 

żartuję Ori :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Nostra, to prezent na urodziny mojego już w pełni 9-letniego syna :) Ma je dzisiaj. A czasem czytuje ze mną.

 

Gratulacje Adam. Nie wiem, jakie forum było rok temu- teraz jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, a tu proszę - nowa wersja IPB. Dobrze to wyszło :Salut: forum idzie w dobrym kierunku... Swoją drogą też mam na głowie pewne forum (ale totalnie innej tematyki :) ) i z braku mojego czasu wciąż wisi na 2.0.x mimo że licencja wykupiona "for life" :szczerbaty: Także, gratuluję motywacji bo wiem jak to z aktualizacjami bywa - ciężko się do nich zabrać <_<

PS. Adam, jeśli możesz, napisz mi na PW u kogo macie hosting? Astro forum, Valhalla i inne serwisy nie mieszczą się pewnie na standardowych kontach oferowanych wszędzie.. ?

 

Aktualizacja, aktualizacją, tu było jeszcze "parę" innych kwestii.

 

Co do serwera - w tej chwili AF stoi w Krakowie w firmie KEI. Niestety, chyba zakończymy współpracę. Kasują nas w zasadzie co miesiąc dodatkowo za przekroczenie transferów, wiec przestaje się to totalnie opłacać. AF potrzebuje coraz bardziej własnego serwera dedykowanego. To pozwoli zaoferować nowe rzeczy, które teraz nie są możliwe.

 

Co do http://www.Valhalla.pl - to zupełnie inna bajka. Dla porównania - AF generuje kilkadziesiąc GB miesięcznie. Valhalla generuje też kilkadziesiąt GB transferu, ale z maleńką różnicą - dziennie! W tej chwili serwis po 2 tygodniach od rozpoczęcia testów osiąga >100 000 odsłon dziennie. W sumie jest już prawie mln. przez 14 dni. Ze względu na bardzo rozbudowane kwestie bazo-danowe, czyli cały system zarządzania treścią, oraz usługi Web 2.0 - wymaga to już konkretnych rozwiązań wielo-serwerowych.

 

Nie korzystamy z prowiderów. Łacza i serwery zapewnia firma, która jest w grupie SkyGroup.

 

BTW - w przyszłości planuję propagować inteligentny content na Valhalli. Będzie dział "Nauka", a tam między innymi myśle o geografii i astronomii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że po najechaniu kursorem na linki do działów AF pojawiają się prostokątne dymki z tekstem w środku... Nie wiem jak uważacie, ale to chyba nie jest konieczne i wcale nie zwiększa estetyki i praktyczności.

 

Szczegolnie, ze w dymku miesci sie sam poczatek linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasują nas w zasadzie co miesiąc dodatkowo za przekroczenie transferów, wiec przestaje się to totalnie opłacać.

 

Dokładnie... transfer jest teraz w zasadzie najważniejszym parametrem konta a zwykle dane o nim i opłatach za przekroczenie limitu są już mniej eksponowane... zaś opłaty za przekroczenie - zdecydowanie za drogie <_<

 

Valhalla generuje też kilkadziesiąt GB transferu, ale z maleńką różnicą - dziennie! W tej chwili serwis po 2 tygodniach od rozpoczęcia testów osiąga >100 000 odsłon dziennie.

 

[...]

 

Nie korzystamy z prowiderów. Łacza i serwery zapewnia firma, która jest w grupie SkyGroup.

 

No to masz dobrze :) Ja na razie serwis utrzymuję na serwerze dedykowanym, z limitem 300GB transferu/mies, ale nie wiem na ile mi to wystarczy. Przydało by się jakieś rozwiązanie z nielimitownaym transferem... :lol:

 

Życzę udanego rozwoju Valhalli... reaktywacja zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.