Skocz do zawartości

Śledzenie ISS


Krzysiek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pokusiłem się o wykonanie animacji (9 klatek po 30 sekund każda na iso 100).

Animacja waży 2,5 MB, więc nie mogę jej dać na forum- umieszczam na serwerze speedyshare aby kazdy mógł pobrać i obejrzeć.

Do pobrania TUTAJ. Po kliknięciu wciskamy niebieski napis "iss discovery.gif" i czekamy aż się ściągnie :)

 

Oglądałem też Stację oraz wahadłowiec przy powiększeniu 200x i faktycznie, widać że to nie punkt :) a jeszcze jak pomyślałem że patrzyłem wczoraj wieczorem w NASA TV jak startował z Florydy a teraz na niego patrzę to.. heh :Beer:

 

PS. Antyqjon ja widziałem mały rozbłysk Stacji pod Arkturem, co zresztą widać na animacji.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie zaliczyłem pierwszy przelot ISS przez własny teleskop. SW 10" + 25mm kit, ze śledzeniem nie było problemów choć Synta mogłaby płynniej jednak chodzić. W tym powiększeniu ISS była jednak dość mała, choć sam kształt dało radę wypatrzeć, może z filtrem przyciemniającym byłoby lepiej.

 

Taki tam odkop. :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Fajnie że ktoś się zajmuje foroarcheologią....

 

 

A ISS lustra nie porysowała? :astronomer2::laughbounce2:

 

Lustra może nie, ale są inne zagrożenia: Tytusowi de ZOO (Tytue Romek i A'Tomek, Księga III) w czasie obserwacji prowadzonych z dachu antena satelity porwała koszulkę.... :lol:

 

P.S.:

Może nie foroarcheologią a data miningiem :D

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwilę po dzisiejszym przelocie ISS nad Rzeszowem o godz. 22:13 zaobserwowałem statek ATV-4 podążający za stacją (godz. 22:33) z bardzo wyraźnie większą prędkością niż ISS, a przynajmniej takie miałem bardzo silne wrażenie. Jasność ATV-4 była dość spora, był wyraźnie jaśniejszy od Wegi. Co ciekawe jednocześnie przelatywał Envisat (niemal zderzył się z ATV na niebie :) ) oraz zobaczyłem jakąś flarę satelitową, nie Iridium. Sporo się dzieje na niebie, a wystarczyła dziura w jeden wieczór.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.06.2013r.

Newton 200/1000 + barlow 2,5x, HEQ-5, Point Grey Chameleon, Filtr czerwony GSO

 

Tym razem dałem czas 1ms i podbiłem gaina do 1300. Muszę kupić żółty lub pomarańczowy filtr, będę mógł obniżyć gain.

 

A to najlepsza klatka:

 

iss2920asv2.jpg

iss3.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obserwowałem przelot ISS, a tuż tuż po niej ATV-4. Na oko jakąś minutę, dwie po ISS. Jasność ATV-4 miał na moje oko jak Saturn, prędkość oczywiście już jest zbliżona do ISS. Jutro po południu dokowanie. Żałuję tylko, że nie było nam dane zobaczyć ISS i ATV-4 kilka stopni obok siebie na niebie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.