Skocz do zawartości

Wszystkiego Najlepszego


Rekomendowane odpowiedzi

Zdrowych, pogodnych i radosnych świąt. By one były takie jakie wymarzyliśmy, by były wyjątkowe, niepowtarzalne i wspaniałe.

 

--------------------------

Dziś miałem po pracy nigdzie nie wychodzić. Chciałem pobyć w domu, popakować prezenty, posprzątać pokój, takie tam przedświąteczne czynności.

Jednak dziś zaczęły się rekolekcje, postanowiłem pójść na nie w ostatniej chwili.

Msza młodzieżowa, w dolnym mniejszym kościele. Znajome twarze z Oazy tak dawno nie widziane, miłe to naprawdę :) Mszę odprawiał ksiądz Tomasz, nasz ksiądz :D a kazanie wygłosił starszy ksiądz "Paschalis", który uczył mnie religii w Technikum i którego to darzę wielkim szacunkiem i sympatią. Mądry to człowiek.

Mówił o Bożym Narodzeniu, opowiedział w szczegółach jak dziś wygląda grota narodzenia Jezusa, jakie losy spotkały te miejsce, o Bazylice z IV wieku, która tam się znajduje, o tym w jak przedziwny sposób została ona ocalona przed zburzeniem przez Persów... i wiele innych rzeczy.

Przy okzaji zadrwił z niektórych tradycji jakimi są Wigilia, szopka, choinka, Św. Mikołaj itp. :rolleyes:

Przystępując do Eucharystii, dostrzegłem Izę, specjalnie przyjechała na święta do Białegostoku. To dzięki niej poznałem młodzież z Oazy, dokladnie rok temu :)

 

Po mszy było spotkanie wspólnotowe. Łamalismy się opłatkiem, skladaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, a potem poczęstunek przy stole.

 

Kurczę jak mi tego brakowało ostatnio. Tego kontaktu z młodzieżą. Zatęskniłem za tymi osobami, za tą atmosferą. Wiele osób składając życzenia wręcz domagało się bym znów zaczął chodzić na spotkania :)

 

Wtedy zdałem sobie sprawę jak ważne to jest. Jak dobrego wyboru dokonałem idąc dziś na rekolekcje. Przecież moglem zostać w domu, sprzątać pokój, pakować prezenty w papier. Ale czy w ten sposób nie sprawiłbym kilku osobom miłej niespodzianki, ze jestem, że pamiętam, i że tęsknię z nimi ?

 

Zastanówmy się nad tym, co znaczą nadchodzące święta ... hmm nazwę je bardziej poprawnie, Odrodzenia Chrystusa lub poprostu pamiątka urodzin Jezusa (tak jak my obchodzimy swoje urodziny co roku).

 

--

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych , zdrowych , spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku . Bardzo duuuuużo bezchmurnych nocy , wiele okularków , :helo: filterków i innych drobiazgów aż po szyję :D

 

Pozdrawiam serdecznie Astroforum

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wszystkiego co najlepsze, ciemnego nieba i zdrowia przede wszystkim dla wszystkich astro-braci, życzy

Robert z Rodziną.

post-1723-1166877747_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłeś żonę na Syntę? :lol:

Również życzę wszystkiego najlepszego, zarówno w te święta jak i w nadchodzącym roku. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i samych bezchmurnych nocy bez LP i z ekstra seeingiem.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się rodzinnym ciepłem tych Świąt, wypatrując pierwszej gwiadki - tylko my wiemy co to tak świeci ;) i że najczęściej żadna z niej gwiazdka, śpiewając kolędy doceńmy, że dane nam jest żyć w tak ciekawych czasach...

 

 

 

Ściskam wszystkich serdecznie.

 

 

 

Ori2711

 

 

 

Ps: Szalonego sylwestra... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co na końcu, ale nie ostatni :) życzę wszystkim spokojnych, radosnych Świąt pełnych rodzinnego ciepła i miłości. Niech w te szczególne dni (i noce :D ) panuje naprawdę wyjątkowa atmosfera.

 

Pogodnego i ciemnego nieba (także w Sylwestra ;) )!

 

Lupus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.