Skocz do zawartości

Wenus w 2007 roku


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Wenus z 22 bm. jeszcze za dnia. Średnica kątowa tylko 15", ogniskowa układu = 5m.

 

wenus2.jpg

 

o rany lemarcu, u większości z nas, to Księżyc jest w takiej skali :rolleyes:

niesamowita piękność

 

---

pozwoliłem sobie odrobinę poprzesuwać kanały,

żeby zlikwidować tę śladową aberrację

czy ona powstała od barlowów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany lemarcu, u większości z nas, to Księżyc jest w takiej skali :rolleyes:

niesamowita piękność

 

---

pozwoliłem sobie odrobinę poprzesuwać kanały,

żeby zlikwidować tę śladową aberrację

czy ona powstała od barlowów?

Przyznam że nie mam pewności czy to wpływ atmosfery czy efekt optyki, w każdym razie to rozjechanie kolorów zawsze jest rozciągnięte w osi pionowej i jest siniejsze im obiekt jest niżej nad horyzontem, ale mojemu staremu telepowi też ciut brakuje do ideału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie mam pewności czy to wpływ atmosfery czy efekt optyki,...

 

Atmosfera, mi wyszło identycznie ale poustawiałem kanały RGB w Registaxie

http://astronomia_astrofotografia.republika.pl/HTM/Wenus.htm

 

Choć mam wątpliwości jak powinno sie Wenus prezentować, oryginalnie rozjechaną czy poprawioną w programie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie mam pewności czy to wpływ atmosfery czy efekt optyki, w każdym razie to rozjechanie kolorów zawsze jest rozciągnięte w osi pionowej i jest siniejsze im obiekt jest niżej nad horyzontem, ale mojemu staremu telepowi też ciut brakuje do ideału.

 

Leszku, skontaktuj się z Siergiejem. On miał takie ustrojstwo zrobione przez gościa, który robił chromacory. Zrobił to dla niego. W skrócie: była to tuleja 2" z dwoma skośnymi soczewkami (chyba skośnymi w przekroju), które pokrętłem umieszczonym z boku tulei można było względem siebie obracać. Urządzenie to miało niwelować te kolory o których piszesz, obiektów położonych właśnie na niskich wysokościach. W Bieszczadach było zbyt mało czasu, aby sprawdzić skuteczność działania tego korektora, chociaż miałem to w wyciągu swojego refraktora. Warto się tym zainteresować skoro robisz takie super zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a to moja Wenus a wlasciwie bardziej jej otoczenie ;)

jechalem z Wroclawia do Lodzi i musialem sobie mala przerwe zrobic :)

http://plfoto.com/1231905/zdjecie.html

jak w opisie czas 1s, ISO 1600, brak statywu, skorzystalem z drzewa, przeslona 2,8

Edytowane przez marsnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to moje pierwsze fotki Wenus i Księżyca wykonane 19.05.2007 r. w Bielsku aparatem HP photosmart 433. Niestety słaba jakość ale i tak mialem wielka radoche jak zobaczylem co wyszło.

 

post-3396-1180120143_thumb.jpgpost-3396-1180120156_thumb.jpgpost-3396-1180120168_thumb.jpg

 

Wiecie moze jak zlikwidowac ten "syf" ze zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podziekowania dla Roberta Bodzonia za dane umozliwiajace odnalezienie Wenus na dziennym niebie.Jutro sprobuje zlapac ja jeszcze wyzej.

Wenus3.jpg

 

Co to za dane? Szukałeś z GoTo?

 

Ostatnio moona blisko Wenus nie widziałem - a dzięki niemu można później skutecznie ustalić pozycje planety (lub gwiazdy) w dzień :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj,bedac w Monachium,ok. godz. 23 wlazlem do podswietlanego basenu z podgrzewana woda,wokol same pary jakos dziwnie blisko siebie,a nad odslonietym horyzontem najjasniejsza para tego wieczoru Ksiezyc i Wenus,poprostu szok.Zalowalem ze nie ma ze mna mojej Wenus...

 

Ps.

Nadal zaluje..

Ps2

Jeszcze nigdy nie widzialem Antaresa i wogle Skorpiona tak wysoko nad horyzontem!

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.