Skocz do zawartości

czego sluzy red dot finder


halny69

Rekomendowane odpowiedzi

Ahaaa... To rozumiem. Chyba będę kupywał. Ten szukacz sprzedam.

 

Zanm zrobisz jakiś ruch, sprawdź wcześniej czy telrad ci odpowiada. Nie wszyscy lubią z nim pracować. Samych telradów też jest w pytkę, nie kupuj najtańszego złoma w okolicy. Obmacaj i porównaj.

 

A tak poza tym wszystkim, to sprzedanie szukacza od synty 6" może nie być proste, to kawałek plastiku z mierną optyką, o przyzerowej wartości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też miałem pisać...skoro nie widać Plejad, po co wychodzić na lukanie?

 

Ale chyba łapię o co chodzi Warpalowi. Jeśli obiekt DS jest daleko od ostatniej gwiazdy namierzonej w Terladerze, albo nie leży w jakimś wybitnie ewidentnym miejscu (jak np. M 57 czy M 42 lub M 103), to nie jest w niego łatwo trafić. Oczywiście "daleko" dla początkującego, może się okazać "całkiem blisko" dla doświadczonego już obserwatora. Generalnie odnoszę wrażenie, że do tego, żeby dobrze używało się Telrada, należy mieć ciemne niebo, dobrą jego znajomość, no i chyba jakiś okular z szerokim polem na wyposażeniu.

 

Edit: dopiero teraz doczytałem pierwszą strone tematu, wszystko elegancko wytłumaczone :)

Edytowane przez adi_115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dowiedziałem się, że ten StarPointer na teleskopy.net jest dobrej jakości i będzie pasował do stopki mocującej w mojej Syncie... Także skusic się?

Odkopuje zeby nie smiecic - wlasnie przyszedl mi star pointer i mam pytanie. To urzadzenie rzuca mi czerwona kropke na szybe ale kropke widac niezaleznie od polozenia glowy. Jak przesune glowe w bok to kropka przesuwa sie na szybce w bok az do samej krawedzi itd. To normalne tzn: tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

ostatnio zakupiłem sobie szukacz Baader Skysurfer 3. Po kilku użyciach na balkonie mogę powiedzieć, że nie poszło te 70 zł na marne :) w zestawie są 3 stopki do mocowania do różnych typów teleskopów (w tym i do SCT). Ja używam jednak standardowej stopki wraz z dokupionym za 5 zł siodełkiem szukaczowym od SW, co umożliwia jego szybkie odłączanie od teleskopu. Szukacz jest plastik-fantastik, ale działa bardzo dobrze. trochę niezbyt płynnie działa pokrętło mocy diody, ale da się przeżyć. Podstawowe zalety jakie dostrzegłem to: biała przezroczysta szybka (nie rubinowa) i dosyć długa rurka, w której znajduje się owa szybka - co potencjalnie może korzystnie działać w kwestii zaparowywania. Moc świecenia w nocy wystarczy w zupełności ustawić całkowicie na minimum, a w dzień na maksimum. pośrednie położenia są zbędne. Skysurfer jest znacznie lżejszy od mojego dotychczasowego szukacza 8x50. W mieście do celowania w planety i jasne gwiazdy spisuje się bardzo dobrze. Niestety mój egzemplarz miał wyładowaną bateryjkę :angry: - dodatkowe 8 zł

 

pozdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.