Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

BMW właśnie ogłosiło, że wycofuje się z F1 od przyszłego sezonu. Ciekawe co się stanie z Robertem? Może odejdzie do rajdów drogowych. Mam nadzieję, że nie, bo zabawa nie będzie już taka ciekawa. Pozyjemy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Mam w domu remont i o sprawie dowiedziałam się telefonicznie. W pierwszej chwili myślałam, że kolega żarty sobie ze mnie robi.

Nie sądziłam, że doczekam tego dnia. Co prawda można się było tego spodziewać ale wycofanie się w takim momencie to katastrofa dla całego koncernu z której bardzo długo będą się wylizywać. Ta porażka wizerunkowo będzie im ciążyć bardzo długo. Wycofanie się w takim momencie, bez dania sobie szansy na odbicie się od dna w przyszłym sezonie i zatarcie tego katastrofalnego wrażenia to odważny krok. No ale zimna kalkulacja wzięła górę i biednemu Mario podziękowano za współprace. Nie będę pisać jak to się ma do zeszłego sezonu, zaprzepaszczonej szansy na tytuł, szumnych zapowiedzi, bo się denerwuje <_<

Myślałam, że finał zeszłego sezonu to było dno, ale wychodzi na to, że nie... Okazało się, że mamy dno i metr mułu. Oby Robert się z tego wygrzebał. Serce szybciej bije na myśl, że mógłby trafić do Ferrari. Jest opcja na Renault, pewnie na Brown GP. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zaskakująca informacja. Nie rozumiem jak można było wpaść w taki dołek, w dodatku wykopany przez samo BMW.

 

Do końca niektóre rozwiązania stosowane przez BMW były dla mnie niezrozumiałe. Na przykład takie, jak wypuszczanie zawodników w czasie kwalifikacji dosłownie w ostatnim momencie. To co jeszcze udawało się w poprzednim sezonie, gdy maszyny BMW były w czołówce (choć nawet wtedy nie zawsze) nie miało racji bytu teraz. Niejednokrotnie Kubica lub Haidfeld wpadali na tym, że ktoś zablokował im drogę, pojawiała się żółta flaga i nie mogli poprawić czasu, bo czas się skończył. A wcześniej przez 10 minut stali w garażach. To tylko przykład. Można jeszcze wspomnieć o KERSie, z którym BMW sobie nie poradziło, a z którym na prostą wyszedł zarówno McLaren, jak i Ferrari. A to wierzchołek góry lodowej, o którą rozbiło się BMW.

 

Gdzie trafi Robert Kubica? Pytanie za 100 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypuszczanie zawodników w czasie kwalifikacji dosłownie w ostatnim momencie.

Oszczędzali na paliwie i oponach :Boink:

 

Można jeszcze wspomnieć o KERSie, z którym BMW sobie nie poradziło /.../

Piątkowe próby z KERSem, a sobotnie kwalifikacje bez ... ręce opadają ... byle jakie i na szybko wyważenie bolidu -> czy to miała być strategia BMW na zdobycie mistrzostwa ....... miał Theissen "Sny o potędze" :szczerbaty:

 

Gdzie trafi Robert Kubica? Pytanie za 100 punktów.

Za Felipe Massę do Ferrari lub za Nelsona Piqueta Juniora do Renault ?? :oco:

 

Podsumowując:

Dziękuję BMW Sauber, że dzięki nim zaistniał Kubica w F1. I tyle dobrych słów o tym teamie.

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nasz rodak będzie nadal na torach F1, oby w dobrym zespole, abyśmy mogli otwierać szampany razem z Nim :Beer:

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mimo, że obstawiałam Hamiltona, cieszę się, że wygrał Barrichello :) Miło było popatrzeć na tą szczerą radość :)A jak schodził to ucałował podium. Wzruszyłam się :) Na tle radosnego, pełnego emocji Brazylijczyka, tak wyraźnie kontrastował zimny, beznamiętny Fin. Niech Raikkonen zrobi już miejsce w Ferrari dla innego kierowcy. Jego czasy w SF kojarzą mi się jakoś tak bezbarwnie..

A co do ich drugiego kierowcy to jakiś czas temu oburzałam się jakim prawem to Schumacher ma zastąpić kontuzjowanego Masse, jak przecież są w Ferrari kierowcy testowi. Teraz już wiadomo dlaczego zwrócili się o pomoc najpierw do szumiego :) Mieli chyba świadomość, że ich kierowca testowy nadaje się co najwyżej do kręcenia kółek na pustym torze... groza! Ale dobrze, że Schumacher nie wrócił za kierownicę. Mógłby podzielić los Badoera.

 

Ps. Właśnie zauważyłam, że Adam ma dzisiaj urodziny :) Wszystkiego najlepszego! :Kwiatek:

:Wave:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mechanicy skopali sprawę hamiltonowi... Widać, że ten pit stop nie był jakoś planowany :P,

 

eh, śmiechu warte...

 

Niejednokrotnie obserwowałem, gdy mechanicy niemal w ostatniej chwili wybiegali na zmianę. Domyślałem się, że było to związane z nieujawnianiem do ostatniej chwili dokładnej strategii zespołu. Z drugiej strony myślałem, że te 5-10 dodatkowych sekund i tak nie ma wpływu na decyzje konkurencji, a może doprowadzić do takiej sytuacji jak dzisiaj, gdy mechanicy nie zdążyli przygotować opon. Jak można wyciągać oponę z koca grzewczego, dopiero wtedy, gdy na stanowisku stoi już zawodnik?

 

I też cieszę się radością Rubensa Barichello :) Należało mu się zwycięstwo w tym sezonie, choć występy ma nierówne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP EUROPY - KLASYFIKACJA

 

1. Ania - 11

2. bamus - 9

2. M.K. - 9

4. mlody188 - 7

4. Robert_B - 7

 

Czyżby pozostali uczestnicy jeszcze na wakacjach? ;)

 

Ewentualne reklamacje proszę zgłaszać na PW.

 

 

KLASYFIKACJA PO 11 GP

 

1. Ania - 68

2. M.K. - 62

3. mlody188 - 59

4. meynard - 57

4. Robert_B - 57

6. bamus - 46

7. Tomi - 44

8. m jq2ak - 37

9. Kamil K. - 34

10. Adam - 21

11. eReSix - 17

12. jarzbi - 4

 

Proszę sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

 

 

P.S. Klasyfikacja nie uwzględnia 4 poprawki, która nie zyskała akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że typując mam niezłą zagwozdkę. Mógłbym rzec - jutro wszystko się może zdarzyć. A który będzie Kubica? Oby tylko nie nawalił mu bolid, to powinno być nieźle. Chyba w granicach 3-6 miejsce. A czy w czołówce utrzyma się Heidfeld? Pytań jest dużo, odpowiedzi poznamy jutro. Obawiam się ostrego startu Raikkonena.

 

Moje typy:

 

1. Trulli

2. Raikkonen, Heidfeld, Kubica

3. Kubica - 4 miejsce

 

A jak spadnie deszcz?

 

W każdym razie to, że typuję w pierwszej czwórce dwóch zawodników BMW to już wielka niespodzianka. Czekam na typy pozostałych uczestników konkursu.

 

Oj, będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, emocje ! Nie mogłem się doczekać wyników ilości paliwa.

Ale wcale nie pomogły w typowaniu :)

Rzeczywiście oby nie nawalił bolid, ale patrząc realnie, traci moc, jak dojedzie 5 będzie sukces.

Chciałbym, żeby był 3, mimo typowania tak trzymam kciuki.

 

1. Trulli

2. Heidfeld, Barrichello, Fisichella

3. Kubica - 5 miejsce

 

Jak popada Robert wygra :)

Raikkonen rzeczywiście może zaskoczyć tak jak typuje Robert.

Wydaje się być mocny. Heidfeld też pokazał się w treningach z dobrej strony.

Znając BMW trzymają tempo ...

Fisichella może wybryk, szybkie kółko, a jak z tempem w wyścigu ?!

Treningi na poziomie 6-7 miejsca.

Trochę to zaczyna wyglądać na wszystko jest możliwe ;)

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubilem punkty przez wakacje ale wracamy do gry ;)

1 Trulli

2 Heidfeld, Barichello, Raikkonen

3 Kubica 5

Jakos bez przekonania te typy mexyk zrobili w ten weekend ;)

I jeszcze do Ani z przed kilku postow jak mozesz Kimiego wyganiac z ferrari to bardzo dobry driver ze specyficznym stylem bycia jak go za to nie lubic. Porownanie MiSCza do Badoera on by tak nie mogl skonczyc tytulow za darmo nie rozdawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.