Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

GP ABU ZABI - KLASYFIKACJA

 

1. Robert_B - 12

2. bamus - 11

3. Ania - 4

3. meynard - 4

3. mlody188 - 4

6. m jq2ak - 3

6. M.K. - 3

8. Adam - 1

 

Ewentualne reklamacje proszę zgłaszać na PW.

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - NIEOFICJALNA

 

1. Robert_B - 102

2. Ania - 101

3. M.K. - 98

4. mlody188 - 94

5. meynard - 89

6. bamus - 84

7. m jq2ak - 61

8. Tomi - 44

9. Adam - 36

10. Kamil K. - 34

11. eReSix - 17

12. jarzbi - 4

 

Proszę sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

 

Dziękuję wszystkim za zabawę. Przyznam, że trochę mi głupio. Całkowicie zaryzykowałem i to dało mi punkty.

 

Ale teraz kilka słów o sezonie. Na pewno był bardzo ciekawy. Jedyne czego zabrakło to Kubicy w czołówce mistrzostw.

 

Na pewno pozytywnie zaskoczyły zespoły Brown GP i Red Bulla. Button i Vettel raczej nie mieli walczyć o mistrzostwo.

Negatywnie zaskoczyły Ferrari i McLaren (szczególnie początek sezonu) oraz niestety BMW (chyba największa wpadka sezonu).

 

Oby nie okazało się, że poprzedni sezon to najlepszy okres Kubicy w F1. Przyznam, że bardzo obawiam się "kondycji" samochodów Renault. Co prawda mają to być nowe konstrukcje, ale jak wyjdzie im tak jak BMW w tym sezonie?

 

Czy nowy sezon na pełnych bakach będzie ciekawszy? Jednak dolewanie paliwa i zjazdy to był pewien element walki, ryzyka i niepewności. Może być nudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, że od początku się nie bawiłem, byłaby szansa na podium :)

 

Sezon na początku nie zapowiadał się ciekawie. Dominacja Browna, słabe BMW, Ferrari, McLaren. Później jednak zrobiło się o wiele bardziej interesująco.

 

Boję się, żeby Robert nie trafił spod deszczu pod rynnę, bo Renault słabo na końcówce się sprawowało, choć w przyszłym roku pewnie nowy samochód zaprojektują.

 

Nowe zespoły, nowe zasady, będzie ciekawie w przyszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zapewne typowałbym podobnie jak mlody 188. Ale to ostatnia kolejka i jeżeli chcę walczyć o podium w konkursie :) to muszę zaryzykować.

 

1. Vettel

2. Hamilton, Webber, Button

3. Kubica - 9

 

Na deszcz chyba nie ma co liczyć ;)

 

Graulację! :D

ryzyko się opłaciło ;)

 

Rywalizacja była zacięta w naszym małym GP :)

sezon ciekawy i zaskakujący, teraz przyjdzie nam trochę poczekać do kolejnego sezonu.

 

Heh no i w ostatnim wyścigu wypadłem poza podium. Gratulacje dla czołówki ;)

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyznam, że trochę mi głupio. Całkowicie zaryzykowałem i to dało mi punkty.

 

 

Ależ Robercie, całkowicie niepotrzebnie Ci głupio! Zrobiłeś to w pięknym stylu :notworthy: Jak najbardziej zasłużone pierwsze miejsce :Salut: Gratuluję wygranej :)

 

Narazie to tyle bo jeszcze mi palce nie odmarzły po wieczornym spacerze :zimno:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy sezon na pełnych bakach będzie ciekawszy? Jednak dolewanie paliwa i zjazdy to był pewien element walki, ryzyka i niepewności. Może być nudniej.

Opony i tak bedą zmieniać.

Pełne baki ... hmmm, to raczej będzie test na umiejętności kierowców przy tym samym stanie paliwa oraz dla konstruktorów, żeby silnik spalał mniej przy tej samej mocy.

 

Robercie gratulacje ! Finiszowałeś pięknie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A na czym polega ta zabawa i kto może wziąć w niej udział??

 

Udział może wziąść każdy :) . ogólnie to typujemy pierwsze 3 miejsca i miejsce jakie zajmie Robert Kubica (popatrz parę stron wcześniej jest regulamin i punktacja). Robert Bodzoń mówił o pewnych zmianach w tym sezonie i dlatego się pytam czy jakieś zasady się zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bahrain już w ten weekend!!! bawimy się na zasadach z zeszłego roku czy może jakieś zmiany się szykują?

 

O kurczę, rzeczywiście. Coś mi się wydawało, że start dopiero pod koniec marca. Dla formalności podaję więc terminarz:

 

http://sport.onet.pl/f1/20157,73,455,2010,tabela.html

 

Jutro przejrzę jeszcze raz wątek konkursowy i popatrzę co zmienić w regulaminie. Zmiany tak, ale raczej niewielkie.

 

Ale najważniejsze pytanie - czy są zainteresowani konkursem/zabawą?

 

Co do Kubicy to mam spore obawy o jego występy, a raczej o szybkość bolidu Renault. Oby bezpodstawne. Testy testami, a prawdę pokażą nam pierwsze wyścigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, rzeczywiście. Coś mi się wydawało, że start dopiero pod koniec marca. Dla formalności podaję więc terminarz:

 

http://sport.onet.pl/f1/20157,73,455,2010,tabela.html

 

Jutro przejrzę jeszcze raz wątek konkursowy i popatrzę co zmienić w regulaminie. Zmiany tak, ale raczej niewielkie.

 

Ale najważniejsze pytanie - czy są zainteresowani konkursem/zabawą?

 

Co do Kubicy to mam spore obawy o jego występy, a raczej o szybkość bolidu Renault. Oby bezpodstawne. Testy testami, a prawdę pokażą nam pierwsze wyścigi.

 

Pewnie, że jesteśmy zainteresowani konkursem, nie boję się to stwierdzić w imieniu Nas wszystkich :)

 

Świetna zabawa, rewelacyjne emocje do samego końca :szczerbaty:

 

kalendarz na samej górze - jako, że u Roberta link ucieło.

 

Pozdrowienia :)

 

PS. już doczekać się nie mogę pierwszego wyścigu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najważniejsze pytanie - czy są zainteresowani konkursem/zabawą?

To ja też zgłaszam zainteresowanie :notworthy:

 

Co do Kubicy to mam spore obawy o jego występy, a raczej o szybkość bolidu Renault. Oby bezpodstawne. Testy testami, a prawdę pokażą nam pierwsze wyścigi.

Wierzę w to, że nie będzie źle :yes: Inna rzecz, że w zeszłym sezonie po pierwszym wyścigu też wydawało mi się, że będzie dobrze, a jak zrobią dyfuzor to nawet bardzo dobrze :blink: Ale i tak wydaje mi się, że w Renault będzie o niebo lepiej niż poprzednio w BMW, gdzie moim zdaniem brakowało ludzi z "błyskiem" w oku, z pomysłem - zmieniali, zmieniali, ale kompletnie nie mieli pomysłu co zmienić, a podwójny dyfuzor to nawet Force India mieli wcześniej :Boink:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jutro przejrzę jeszcze raz wątek konkursowy i popatrzę co zmienić w regulaminie. Zmiany tak, ale raczej niewielkie.

 

może warto dodać punktację za wytypowanie zdobywcy Pole Position? powiedzmy 3 pkt za trafienie, 2pkt jeśli nasz tym bedzie drugi i 1pkt jeśli trzeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chcę wprowadzać dodatkowych punktów do regulaminu, aby zbytnio go nie komplikować, korzystam z wcześniejszej podpowiedzi M.K. Po pewnych modyfikacjach propozycja obecnej punktacji wygląda następująco (patrz niżej).

 

Typujemy kto zajmie miejsca 1,2,3, miejsce Roberta Kubicy, oraz kto zajmie Pole Position (propozycja do dyskusji).

 

I. Zawodnik typowany na 1 miejsce:

 

zajął 1 miejsce - 7 pkt.

zajął 2 miejsce - 5 pkt.

zajął 3 miejsce - 3 pkt.

zajął 4 miejsce - 2 pkt.

zajął 5 miejsce - 1 pkt.

 

II. Zawodnik typowany na 2 miejsce:

 

zajął 1 miejsce - 4 pkt.

zajął 2 miejsce - 5 pkt.

zajął 3 miejsce - 3 pkt.

zajął 4 miejsce - 2 pkt.

zajął 5 miejsce - 1 pkt.

 

III. Zawodnik typowany na 3 miejsce:

 

zajął 1 miejsce - 2 pkt.

zajął 2 miejsce - 3 pkt.

zajął 3 miejsce - 5 pkt.

zajął 4 miejsce - 3 pkt.

zajął 5 miejsce - 1 pkt.

 

IV. Robert Kubica:

 

miejsce zgodne z typem - 6 pkt.

pomyłka o jedną pozycję - 5 pkt.

pomyłka o dwie pozycje - 4 pkt.

pomyłka o trzy pozycje - 3 pkt.

pomyłka o cztery pozycje - 2 pkt.

pomyłka o pięć pozycji - 1 pkt.

poprawne wskazanie, że nie zakończy zawodów - 3 pkt.

 

V. Wytypowanie zdobywcy Pole Position (propozycja do dyskusji):

 

nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że będą tutaj dwa głosowania, jedno przed kwalifikacjami, a kolejne po kwalifikacjach. Zastanawiam się czy to nie wprowadzi jakiegoś zamętu w liczeniu pkt.?

Niekoniecznie, można się umówić na jedno głosowanie przed kwalifikacjami tylko wtedy prawdopodobieństwo trafienia kolejności w wyścigu może dramatycznie spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zajął 3 miejsce - 3 pkt.

zajął 4 miejsce - 2 pkt.

zajął 3 miejsce - 1 pkt.

 

III. Zawodnik typowany na 3 miejsce:

 

 

zajął 3 miejsce - 5 pkt.

zajął 3 miejsce - 3 pkt.

zajął 3 miejsce - 1 pkt.

 

IV. Robert Kubica:

 

poprawne wskazanie, że nie zakończy zawodów - 3 pkt.

 

 

troszke namieszane chyba :)

no i nie wiem kto tak nie lubi Kubicy, zeby obstawiac nieukonczenie wyscigu

i nie widze opcji "na chybił trafił" :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć w poprzedni sezon ile to razy Kubica nie ukończył wyścigu, aby wiedzieć skąd takie typowania. Co do samej punktacji wydaje mi się osobiście klarowna, duży szacunek dla Roberta za to, że to wszystko liczy :)

 

Noah, jedno typowanie według mnie odpada. Jak już to tak jak napisał bamus, dwa typowania, przed kwalifikacjami i po kwalifikacjach.

 

Bardzo mnie ciekawi jak będzie wyglądał ten sezon, już się nie mogę doczekać pierwszych kwalifikacji :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noah, jedno typowanie według mnie odpada. Jak już to tak jak napisał bamus, dwa typowania, przed kwalifikacjami i po kwalifikacjach.

Można też rozważyć, aby tych dwóch typowań nie sumować ze sobą, ale stworzyć dwa niezależne konkursy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.