Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

jakoś czarno to widzę - stawanie na uszch, czyli desperackie czyny, stawianie wszystkiego na jedną kartę jakoś mi nie pasuje do Niemców - może to stereotyp. Ale BMW jakoś brakuje polotu, autko im się nie udało w tym sezonie, raczej pozostaje łatanie braków i modły o pojedyncze punkty. Robertowi pozostaje chyba robić co może, znaczy dobre wrażenie przed sezonem trnsferowym. 2010 może być "ciekawy" nie wiadomo kto zostanie , na jakich zasadach (FIA i mr Mosley jakoś przypomina mi pzpn i prezesa Dziurowicza) , może będą nowe ekipy (lola, prodrive?) ferrari pewnie się pozbiera a jak naprawią ksero w garażu to i mclaren może się liczyć, brawn - kto wie na jak długo starczy technologii po hondzie znaczy zament totalny. Może gdyby Robertowi poważnie "groził" transfer do innej ekipy, to może by BMW jakoś zmobilizowało, jeżeli im zależy bo po tej akcji z zamienionymi oponami to coraz mniej śmieszą mnie teorie spiskowe.

Edytowane przez wiatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak, Kubica najbardziej zatankowany z całej pierwszej dziesiątki:

http://www.formula1.pl/F1_news-6127-Kolejn..._GP_Turcji.html

 

szkoda, że nie obierają strategii aby zatankować go mniejszą ilością paliwa, taką jak czołówka

 

Alonso ma najmniej paliwa z top10, ale jest dopiero startuje z 8mego pola, natomiast kolejnym zawodnikiem najlżej zatankowanym jest Vettel, stąd też jego tak dobry wynik.

 

Wyścig zapowiada sie emocjonująco i ciekawie :)

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Zazwyczaj nie dokonuje się zmian regulaminu w trakcie zabawy. Ponieważ jest to jednak pierwsza edycja i zasady konkursu były pisane "na kolanie" proponuję jednak pewne korekty.

Wraz ze swoimi typami na wyścig GP Turcji proszę zagłosować "tak" lub "nie" za poprawkami.

 

 

POPRAWKA 1

 

Typujemy zwycięzcę wyścigu i za dobry typ otrzymujemy 3 pkt. Ale jeżeli nasz faworyt zajmie 2 lub 3 miejsce nie otrzymujemy żadnych punktów. Proponuję, aby za poprawne wskazanie zwycięzcy uczestnik konkursu otrzymywał 5 pkt., ale jeżeli nasz faworyt zajmie 2 miejsce otrzymywał 3 pkt., zaś za 3 miejsce 1 pkt.

 

POPRAWKA 2

 

Typujemy zawodników, którzy zajmą pozycje 2-4 i za każdy poprawny typ otrzymujemy po 1 punkcie. Proponuję, aby ktoś kto poprawnie wskazał:

- 1 zawodnika z 3 otrzymywał - 1 pkt.

- 2 zawodników z 3 otrzymywał - 3 pkt.

- 3 zawodników z 3 otrzymywał - 5 pkt.

 

POPRAWKA 3

 

Okazuje się, że wytypowanie miejsca Roberta Kubicy w tym sezonie nie jest takie proste. Pomijam perturbacje z bolidami BMW, ale przede wszystkim wyrównała się stawka. Dlatego zamiast 3 pkt. za wskazanie dokładnego miejsca Kubicy proponuję 5 pkt. (za błąd o każdą pozycję o jeden punkt mniej). Na przykład jeżeli ktoś poda typ 9 miejsce, a Robert zajmie 11 pozycję, to ta osoba otrzyma 3 pkt.

 

Edit: Jeszcze jedna sprawa - za prawidłowy typ - "nie dojedzie do mety" - 2,5pkt. (to jednak duże ryzyko obstawiać w ten sposób ).

 

 

Typujemy tak jak dotychczas, ale zmienia się punktacja.

 

Według mnie poprawki powinny uatrakcyjnić konkurs. Umożliwią też otrzymanie większej liczby punktów, co daje większe szanse osobom, które chcą jeszcze przystąpić do zabawy. Jeżeli jednak ktoś uważa, że powinniśmy pozostać przy starych zasadach proszę śmiało głosować - "nie". Nie komentujemy głosów uczestników.

 

POPRAWKA 1 -

POPRAWKA 2 -

POPRAWKA 3 -

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Vettel

2. Barrichello, Button, Trulli

3. A niech będzie 6 :)

 

Głosuję za poprawkami, na tak. Również myślę, że podniesie atrakcyjność.

 

Mam nadzieję, że Vettel przełamie monopol GP Brawn.

Znowu BMW stosuje taktykę, zaskoczenia - ciągle tą cysterna ?!

Po przejściu przez Q2 powinni mocniej zaatakować, po co było "męczyć" bolid Roberta, Nick jest jedno oczko niżej.

A tak swoją drogą, chyba nie poszli zbytnio do przodu raczej wrócili do poziomu, ten tor bardziej pasuje charakterystyce bolidu BMW.

Zobaczymy w następnym wyścigu.

Mam nadzieję, że Nick nie wymyśli niczego "mądrego" na starcie.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Nick nie wymyśli niczego "mądrego" na starcie.

 

Na szczęście on, jak i następni są dużo mocniej zatankowani od Kubicy. Powinni więc "zostać" na starcie. Jeżeli bolid Kubicy wystartuje jak należy, to powinno być wszystko OK. I okrążenie po okrążeniu pierwsza dziesiątka powinna odjeżdżać pozostałym. Jeżeli Kubica utrzyma się za pozostałymi to dzięki większej ilości paliwa powinien awansować przy pierwszym tankowaniu. Oby.

 

Ciekawie będzie w czubie. Button nie podda się łatwo. Zapewne będzie próbował wyprzedzić Vettela już na starcie, a jak się nie uda to także w czasie pierwszego tankowania. Vettel jeżeli chce wygrać musi dobrze wystartować i odjechać Buttonowi, a to nie będzie łatwe. Vettela na to stać, ale czy tym razem?

 

Barichello równie dobrze może być drugi, jak i zająć 5-6 miejsce. Do czołówki może wepchnąć się któryś z kierowców Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście on, jak i następni są dużo mocniej zatankowani od Kubicy. Powinni więc "zostać" na starcie. Jeżeli bolid Kubicy wystartuje jak należy, to powinno być wszystko OK. I okrążenie po okrążeniu pierwsza dziesiątka powinna odjeżdżać pozostałym. Jeżeli Kubica utrzyma się za pozostałymi to dzięki większej ilości paliwa powinien awansować przy pierwszym tankowaniu. Oby.

 

może głupie pytanie zadam, ale jednej rzzeczy nie rozumiem. jaki cel miało BMW tankując mocno Roberta? wiadomo, że większa ilosć paliwa pozwoli na późniejsze tankowanie, lecz bolid Kubicy jest jeszcze wolniejszy od czołówki i to, że rywale przed nim zjadą wczesniej na tankowanie nie sądzę, że da jakąkolwiek przewagę. co innego gdyby Robert był szybszy i bolidy przed nim nie pozwalałyby na szybsze okrążenia, a wczesniejsze tankowanie innych pozwoliłoby na uzyskanie kilku sekund więcej na każdym okrążeniu.

 

może się mylę, ale niestety nasz zawodnik nie uzyska za wiele mając dużo paliwa.

 

no i moje typy:

 

1 - Jenson Button

2 - Mark Webber, Kimi Raikkonen, Felipe Massa

3 - Robert - 9 pozycja

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki cel miało BMW tankując mocno Roberta? wiadomo, że większa ilosć paliwa pozwoli na późniejsze tankowanie, lecz bolid Kubicy jest jeszcze wolniejszy od czołówki i to, że rywale przed nim zjadą wczesniej na tankowanie nie sądzę, że da jakąkolwiek przewagę.

 

Od najszybszych w stawce zapewne wciąż jest wolniejszy, ale od tych zajmujących pozycje bezpośrednio przed nim być może już nie. I jeżeli uda mu się utrzymać za Rosbergiem i Alonso to może ich wyprzedzić. Bolid Alonso jest bardzo lekki i musi zjechać szybko. Czy uda mu się wypracować odpowiednią przewagę nad Kubicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Button

2. Vettel, Barichello, Webber

3. 9

 

BMW stosuje caly czas tankowanie pod korek zaczynam myslec ze chca troche zkompensowac brak docisku i szybciej dogrzewac opony, ale to tylko moja teoria ;)

 

I oczywiscie 3xTAK za zmiana regulaminu.

Edytowane przez meynard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Button

2. Vettel, Barichello, Webber

3. 9

 

BMW stosuje caly czas tankowanie pod korek zaczynam myslec ze chca troche zkompensowac brak docisku i szybciej dogrzewac opony, ale to tylko moja teoria ;)

 

I oczywiscie 3xTAK za zmiana regulaminu.

 

 

dobra teoria :P zależy jak zbiorniki na paliwo są zbudowane, bo jesli są jednolitą bryłą bez żadnych przegród w srodku to na zakrętach będzie powstawał efekt "swobodnej cieczy" podnoszący srodek ciężkosci bolidu i niwelujący docisk spowodowany większym cięzarem. jesli jednak zbiornik jest podzielony to może takie rozumowanie ma sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.