Skocz do zawartości

Jedziesz Robert, jedziesz!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Hamilton nie ma nic do stracenia ;) Czy dojedzie ;)

Heidfeld ma 10 litrow wiecej, szkoda ze Robert nie mógł pojechać dobrego kółka.

Jak się przedostanie na starcie, Robert ma szansę na pudło, trzymam kciuki.

W Glocka bardzo nie wierzę, ale może ...

 

 

1. Hamilton

2. Alonso, Rosberg, Vettel

3. Kubica - 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heidfeld ma 10 litrow wiecej, szkoda ze Robert nie mógł pojechać dobrego kółka.

skąd taka informacja? :unsure:

wszędzie piszą, że ma 14 kg mniej np tutaj

ostatnio Robertowi dobrze wychodzą starty więc liczę na niego i tym razem. Jeśli uda mu się przebić ze 2 pozycje do przodu to duża ilość paliwa może pozwolić na skok w okolice podium

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP SINGAPURU - KLASYFIKACJA

 

1. M.K. - 12

2. Ania - 11

2. bamus - 11

2. mlody188 - 11

5. meynard - 10

5. m jq2ak - 10

5. Robert_B - 10

8. Adam - 6

 

Ewentualne reklamacje proszę zgłaszać na PW.

 

 

KLASYFIKACJA PO 13 GP

 

1. Ania - 86

2. M.K. - 83

3. mlody188 - 82

4. Robert_B - 78

5. meynard - 73

6. bamus - 70

7. m jq2ak - 54

8. Tomi - 44

9. Kamil K. - 34

10. Adam - 28

11. eReSix - 17

12. jarzbi - 4

 

Proszę sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dzisiejszych kwalifikacjach jestem niesamowicie wkurzony na pajaców z BMW. Całe szczęście, że ich kariery w F1 po tym sezonie się skończą. Dla amatorów nie ma miejsca w tym sporcie

wypadek gonił wypadek a pajace zamiast wypuścić Roberta natychmiast po wznowieniu Q3 czekali około 3 minut! W efekcie Kubica nie zdołał przejechać nawet jednego szybkiego okrążenia. Pozostaje mieć nadzieję, że pajace przynajmniej założą Robertowi 9 silnik i zatankują po korek. Tor jest bardzo trudny i pewnie będzie kilka neutralizacji. Może się okazać, że wystarczy dojechać do mety by zdobyć punkty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, mnie też strasznie denerwowała postawa teamu BMW z tym wypuszczaniem Roberta, byłem przekonany, że gdy zobaczą co się na torze dzieje wypuszczą go zaraz za neutralizacją. Właśnie tego się obawiałem, że na szybkim kółku Roberta ktoś coś odwali i będzie po ptokach. eh. brak słów, a dalszy komentarz odnośnie BMWu zbędny...

 

Odnośnie toru Suzuka, zakręt 8-9 tam gdzie najczęściej dochodziło do wypadków. Wyjazd na pobocze w tych szybkich zakrętach będzie kończyć się tak jak dzisiejsze wypadki, nie wiem czy zwróciliście uwagę (widoczne przy wypadku Kovalainen'a) wysoki krawężnik plus strasznie nierówna nawierzchnia w tamtym miejscu powoduje utratę całkowitej przyczepności, Heikki leciał bez szans kontroli nad bolidem ocierając podwoziem o ten krawężnik.

Może rozwiązaniem było by obniżenie w tamtym miejscu krawężnika.

 

Jutro zapowiada się ciekawy i emocjonujący wyścig. Szkoda tylko Kubicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mnie jeszcze bardziej dziwi sam system kwalifikacji w odniesieniu do ewentualnych kolizji na torze. W Q3 mieliśmy raz czerwoną flagę i pierwszy zawodnik, któremu udało się uzyskać czas przejazdu (Kimi) zrobił to 3,5 minuty przed zakończeniem kwalifikacji. A co by było, gdyby w Q3 podobnie jak w Q2 dwa razy pojawiła się czerwona flaga? Ilu zawodników przejechałoby okrążenie pomiarowe? A jaki byłby tłok i pośpiech? Uważam, że czasy kawlifikacji są tak krótkie (szczególnie Q3), że każda czerwona flaga powinna oznaczać przedłużenie kwalifikacji o powiedzmy 3 minuty. Za dużo w F1 jest sytuacji, gdy to los decyduje o rzeczywistym układzie na mecie, a nie kierowcy i ich bolidy.

 

O strategii późnego wypuszczania zawodników BMW było już nie raz. Zdarzało się, że ten system szwankował nawet w poprzednim sezonie, a kontynuowanie go w obecnym to już zwykłe nieporozumienie. Zarówno Robert, jak i Nick stracili trochę punktów na tych zabawach. W obecnej sytuacji też tankowałbym Roberta pod korek.

 

Ciekawe ilu kierowców dojedzie jutro do mety? A jak jeszcze spadnie deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg BBC Button, Baricello, Alonso, Sutil majá karé przesuniecia o 5 pozycji za nie zwolnienie podczas żółtej flagi. Buemi ma tez kare za niebiezpieczne kontynuowanie jazdy po wypadku, a Kovalainen zmienił skrzynię biegów i jest też 5 pozycji niżej.

 

Wg moich obliczeń Robert będzie startował z 8 pozycji, więc nie jest tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiło się bardzo ciekawie. Kubica zamiast z 13 miejsca ma startować z 7 i do tego dosyć mocno zatankowany.

 

Proponuję obstawiać z możliwością edycji przed wyścigiem, gdyż kolejność startu nie jest chyba jeszcze zatwierdzona. Moje typy:

 

1. Vettel

2. Hamilton, Trulli, Raikkonen

3. Kubica - 6

 

Ciekawie zapowiada się walka Vettela z Hamiltonem (sądzę, że do niej dojdzie). A Kubica - może być bardzo dobrze lub bardzo źle. Oby to pierwsze :)

 

P.S. Zdziwiłem się, że Kubica zwolnił w 3 sektorze, gdy widziałem jak bolidy Browna przemknęły obok miejsca wypadku. Na szczęście sędziowie byli na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Robert zatankuje na jeden Pit Stop?

okazuje się, że ma mocno zatankowany bolid ale chyba nie pojedzie na jeden pit stop. Raczej mało prawdopodobne by ryzykował jazdę pół dystansu na miękkiej mieszance

 

te kwalifikacje były wyjątkowe pod każdym względem. Wyścig pewnie też będzie ciekawy

moim zdaniem mogą być duuuuuuuże niespodzianki :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Vettel

2. Hamilton, Räikkönen , Kubica

3. Kubica 4 msc ;)

 

możliwe zmiany o poranku ;). obecnie bardzo optymistyczna wersja.

zobaczymy jak jutro warunki i kolejność startu.

 

ciekawi mnie jak będzie wyglądała walka Vettela i Hamiltona, obaj młodzi i chcący osiągnąć sukces, tylko aby przypadkiem ich to nie zgubiło.

na pewno będzie ciekawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje startowe do GP Japonii

 

1. Sebastian Vettel - Red Bull

2. Jarno Trulli - Toyota

3. Lewis Hamilton - McLaren

4. Nick Heidfeld - BMW-Sauber

5. Kimi Raikkonen - Ferrari

6. Rubens Barrichello - Brawn GP (**)

7. Nico Rosberg - Williams

8. Adrian Sutil - Force India (**)

9. Robert Kubica - BMW-Sauber

10. Jenson Button - Brawn GP (**)

11. Heikki Kovalainen - McLaren (*)

12. Jaime Alguersuari - Toro Rosso

13. Sebastien Buemi - Toro Rosso (***)

14. Giancarlo Fisichella - Ferrari

15. Kazuki Nakajima - Williams

16. Fernando Alonso - Renault (**)

17. Romain Grosjean - Renault

18. Vitantonio Liuzzi - Force India (*)

19. Mark Webber - Red Bull (****)

 

(*) Kara za zmianę skrzynii biegów

(**) Kara za ignorowanie żółtej flagi

(***) Kara za blokowanie

(****) Start z pitlane

----------------

Kubica 8

 

Ruszyli....

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pech Kubicy pechem, ale uważam, że zespół ponownie przyjął niekorzystną strategię. Zatankowany był jak pod 1 pit stop, natomiast opony pod 2 pit stopy. Uważam, że powinien zaryzykować i pojechać na 1 pit stop. Owszem było to bardzo ryzykowne, ale była szansa na dobry wynik. Przy takiej strategii jaka była Robert nie mógł zrobić nic więcej. Do tego Heidfeld wjeżdża prosto przed Kubicę z zatankowanym samochodem. Heidfeldowi się nie dziwię, ale stratedzy BMW mogli wyliczyć, że dojdzie do takiej "kolizji". Mogły być punkty, a ponownie ich nie ma :(

 

 

Pozycje startowe do GP Japonii

 

9. Robert Kubica - BMW-Sauber

 

Kubica 8

 

Gdy obstawiałem wczoraj miejsce Kubicy miał on startować z 7 pola. Obstawiłem więc 6 pozycję na mecie. Nie chciało mi się wstawać wcześniej i o zmianie dowiedziałem się dopiero o 6:58 z TV. Uznałem, że nie zdąrzę już do 7:00 zmienić swojej propozycji i pozostawiłem 6 miejsce.

 

Nie wiem, czy wyścig zaczął się o 7:00, czy o 7:06 (edycja postu). Ale prosiłem aby w przypadku rozpoczęcia o np. 14:00 obstawiać do 13:59. Dlatego nie mogę uwzględnić tej poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratedzy BMW znowu dali ciała. Robert powinien jechać na jeden Pit Stop. U Alonso to zdało egzamin, a poza tym Robert nie ma nic do stracenia, więc nie rozumiem czemu nie zaryzykowali? Szkoda się denerwować, w Renault albo Toyocie będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem strategia była dobra. Sądząc po tym co działo się w kwalifikacjach oczekiwali (podobnie jak ja) kilku żółtych flag czy neutralizacji, tymczasem nic takiego się nie wydarzyło. Jedyne zastrzeżenie mam do kolejności zmian opon. Na drugim stincie Robert powinien pojechać na miękkim ogumieniu, które było wyraźnie szybsze. Nie wiem czy to by coś zmieniło ale przynajmniej miałby większe szanse na poprawienie pozycji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wyścig zaczął się o 7:00, czy o 7:06 (edycja postu). Ale prosiłem aby w przypadku rozpoczęcia o np. 14:00 obstawiać do 13:59. Dlatego nie mogę uwzględnić tej poprawki.

O 00:30 Kubica miał startować z 7 pozycji. Wstałem ciut przed 7 i słyszę o zmianie na starcie o 2 pozycje :angry: Biegiem włączam kompa i typuję 8-kę dla Kuicy (bez "b"). Akurat bolidy są na "kółku rozbiegowym" (godz.7:04). Edytuję post o 7:06 i poprawiam brakujące "b". W tym momencie bolidy startują.

 

Robercie, nie ma sprawy, nie uwzgledniaj tej poprawki bo:

1. Mogłem wstać 5 minyt wcześniej i sprawdzić aktualne miejsca startowe.

2. Nie gramy o "Złote Kalesony", tylko dobrze sie bawimy typujc :dobrze:

3. Koniec typowania minutę przed startem obliguje nas wszystkich, nawet jak są takie przetasowania na starcie.

 

PS.

Trochę sobie pluję w brodę, bo gdybym wstał 5 minut wcześniej, to miałbym prawie idealne typowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem ciut przed 7 i słyszę o zmianie na starcie o 2 pozycje :angry:

 

Trochę sobie pluję w brodę, bo gdybym wstał 5 minut wcześniej, to miałbym prawie idealne typowanie :P

Być może usłyszeliśmy o tej zmianie w tym samym momencie. Ale mój komputer od czasu, gdy ma zainstalowanego nowego antywirusa "rusza" tak wolno, że wiedziałem, że nie dam rady zrobić zmian przed 7. Położyłem się więc wygodnie i oglądałem wyścig :) Choć przyznam, że gdy okazało się, że Kubica jedzie na 9 pozycji plułem sobie w brodę, że nie wstałem 5 minut wcześniej ;)

 

 

2. Nie gramy o "Złote Kalesony", tylko dobrze sie bawimy typujc :dobrze:

Wielkie dzięki za taką postawę. W tym rzecz, że to tylko zabawa. Choć wiadomo, że każdy lubi wygrywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP JAPONII - KLASYFIKACJA

 

1. Robert_B - 12

2. Ania - 11

2. meynard - 11

2. M.K. - 11

5. mlody188 - 8

6. bamus - 3

7. Adam - 2

 

Ewentualne reklamacje proszę zgłaszać na PW.

 

 

KLASYFIKACJA PO 14 GP

 

1. Ania - 97

2. M.K. - 94

3. mlody188 - 90

3. Robert_B - 90

5. meynard - 84

6. bamus - 73

7. m jq2ak - 54

8. Tomi - 44

9. Kamil K. - 34

10. Adam - 30

11. eReSix - 17

12. jarzbi - 4

 

Proszę sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.