Skocz do zawartości

NGC891


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Pochmurne dni dają szanse na odgrzebanie nieobrobionych materiałów sprzed miesiąca otrzymanych prędzej w ramach eksperymentow.

NGC981 byl(a) takim eksperymentalnym obiektem dla mnie. Coś udało się z tego wydobyć.

 

SW150/750, CG-5 GT, Canon350D, iso1600, 14x120s [bez MPCC i guidingu]

 

ngc891v211260050cropresvu2.jpg

 

Poniżej po lewej ta sama klatka a po prawej klatka z serii w ISO400 - widac roznice niestety. ISO wygralo w tym wypadku pomimo lepszych jakosciowo pojedynczych klatek przy ISO400.

 

ngc891v2.1.1_2600_50_.crop.res1.jpg ngc891v1.1.1_3000_100_.crop.res.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochmurne dni dają szanse na odgrzebanie nieobrobionych materiałów sprzed miesiąca otrzymanych prędzej w ramach eksperymentow.

NGC981 byl(a) takim eksperymentalnym obiektem dla mnie. Coś udało się z tego wydobyć.

 

SW150/750, CG-5 GT, Canon350D, iso1600, 14x120s

 

ngc891v211260050cropresvu2.jpg

 

Poniżej po lewej ta sama klatka a po prawej klatka z serii w ISO400 - widac roznice niestety. ISO wygralo w tym wypadku pomimo lepszych jakosciowo pojedynczych klatek przy ISO400.

 

ngc891v2.1.1_2600_50_.crop.res1.jpg ngc891v1.1.1_3000_100_.crop.res.jpg

 

Fajna galaktyczka :D Muszę ją ustrzelić. Widzę, że ten montaż nieźle się spisuje. Kolega taki kupił i czekam kiedy się zmobilizuje i wpadnie do mnie pod lepsze niebo bo sam mieszka w Zabrzu gdzie jest fatalnie. Chciałbym pofocić na nim w Orionie. Jakie są błędy prowadzenia ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło, strach pomyśleć co by było z guidingiem i MPCC :szczerbaty: Kurcze muszę się wziąć do pracy jak będzie pogoda :D

Oj będzie o wiele lepiej, gwiazdki to ja mam pojechane troche na klatkach. Jakbym tak ostrość miał idealną i brak pojechania to kto wie... B) MPCC juz w drodze bo przerabiam wyciąg na 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, skąd ja to znam z moją DSI I :rolleyes: Ale nie tylko rozmiar matrycy ma znaczenie. Wbrew pozorom i tak największe "ale" wynikają z samej OTY którą focimy. Co innego odnaleźć obiekt w małym achromacie F5/F6, co innego w średnim newtonie F4, a jeszcze co innego obiektywem. Mnie już pare razy znosili na tarczy z placu boju, po walkach DSI I załadowaną do C102VW - pół stopnia pola... tia... czasami chce się wyć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Trzeba mieć anielską cierpliwość żeby trafiać w tą malutką matrycę. :Salut:

Akurat z szukaczem ( 170mm ) webcamerka SC3 ( 7.4um, 640x480 ) ma całkiem niemałe pole bo aż 95x72arcmin ( dla porówniania 350D z newtonem 200/1000 ma 76x50arcmin ) więc bez zadnego goto, tylko na zielony laser, da sie wycelować na oko bez problemu.... ( fociłem na czarnym HEQ5 bez guidingu ani goto )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie...Domek focil ją ze swojego RC i wygladała troche, ale nie bardzo, lepiej niż twoja :).... mi sie udało ją zrobić tak ( na szukaczu od synty i SC3 ) :

Masz fantazje z tym foceniem przez szukacz :ha: - niczego sobie poglądowe zdjecie SLB (Super Low Budget) :szczerbaty: - rozumiem że wyszukiwanie tej całej masy DSow sprawiło Ci frajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde - kolejny astrofotograf w konkurencji... :szczerbaty: Wg mnie jest świetnie i już wiadomo, że jak skompletujesz sprzęt, to "witaj w klubie".

Lepiej nie zapeszac :D ale mam nadzieje że guiding spełni moje oczekiwania. Myśle nad zestawem polowym, minimalnym w liczbie kabli i urządzeń.... hehe pewnie tylko sbig selfguiding ograniczy liczbe kabli i urzadzen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z szukaczem ( 170mm ) webcamerka SC3 ( 7.4um, 640x480 ) ma całkiem niemałe pole bo aż 95x72arcmin ( dla porówniania 350D z newtonem 200/1000 ma 76x50arcmin ) więc bez zadnego goto, tylko na zielony laser, da sie wycelować na oko bez problemu.... ( fociłem na czarnym HEQ5 bez guidingu ani goto )

 

Mimo wszystko. Jak ja mam gdzieś trafić kamerką to już jestem chory :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie dzisiaj przekonałem się, że ta galaktyczka to spore wyzwanie dla koloru :mellow:

Poniżej moje wypociny

 

ps. Podczas wczorajszej sesji gdy zbierałem RGB, dokładnie o 23.54 poniżej Delfina pojawił się bolid.

Był to zdecydowanie najjaśniejszy meteor jaki widziałem od siebie. Trudno mi jednak precyzyjnie określić jego jasność (bo nie mam do tego wprawy), sądzę że przynajmniej -8mag, podczas przelotu w jego otoczeniu zgasły wszystkie gwiazdy. Bolid był w kolorze zielonkawym, bardzo szybki 30*/s . Pozostawił dosyć szeroką smugę w tym samym odcieniu - widoczną przez około 20. Czyżby to spóźniony Perseid :roll:

NGC_891_color_fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo ludzi celuje w ten sam rejon nieba ;)

Ja też tam wycelowałem, ale moje wypociny to już raczej "dolna półka" B)

Stack 22 x 5 minut, ISO 400, WO 66mm SD + FF/FR x0.8 (f=310), Canon 350d unmod, na HEQ5 guidowane (guider to przerobiony szukacz, obecne parametry d=50mm, f=200mm).

 

test_04a_bw.jpg

 

To jest crop i resize 33%. Dałem wersje BW bo niestety jak jest za duże LP to kolor siada na maxa :(

Obróbka DSS i PS, nieco za agresywna, ale było za jasne niebo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.