Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

To ja już z góry ostrzegam ludzi z ofidofobią przed oglądaniem poniższego zdjęcia. Bohaterką fotki jest sympatyczna żmija zygzakowata która pozowała mi i Snajperowi podczas ostatniego Jodłowskiego zlotu:)

 

Piękna żmijka i do tego strasznie niebezpieczna. Oj chłopaki nieźle żeście ryzykowali :angry: ... a w schronisku ani mikrograma surowicy.

Nie każdy wie co zrobić z delikwentem po ugryzieniu, mam nadzieję że akurat was to nie dotyczy.

 

Cytat ze strony - http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_co...2&Itemid=52

"Jad żmii charakteryzuje się silnym działaniem miejscowym (opuchlizna, ból) oraz działa porażająco na organizm (system trawienny, oddechowy itp.). Wrodzona ostrożność tego węża oraz paniczny strach przed człowiekiem powoduje, że o ile ma taką możliwość, zawsze "schodzi" mu z drogi. Ponieważ jest to zwierze stosunkowo powolne - w przypadku zaskoczenia - jad pozostaje jej jedyną bronią. Dla człowieka jad żmii może być również niebezpieczny, ale tragiczne wypadki zdarzają zupełnie wyjątkowo. Przypadki pokąsania są spowodowane na ogół nieostrożnością lub brawurą człowieka. Jad może być śmiertelny dla człowieka, a jedyną skuteczną odtrutką w przypadku ukąszenia jest zastosowanie surowicy przeciwjadowej. Jeśli więc zostaniemy ukąszeni natychmiast udajmy się do lekarza."

 

 

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić. Taka żmija to prawdziwy rarytas. Brawa dla autora. Zoom pewnie 12x ;):D

Problem polega na tym ze w trybie macro na zoomie mój aparat nie łapie ostrości i trzeba było robić zdjęcie z bardzo bliska.. trochę adrenaliny było:D

Edytowane przez KarolF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak :( i jeszcze to cudo natury ze zdjęcia Iro na górze strony...nie ma co przepraszać, skąd Mogłeś wiedzieć. Nie mniej za wyrozumiałość bardzo dziękuję :Kwiatek:

 

Wiesz, odkąd mieszkam kilometr od Odry, pół kilometra od Ślęzy i 2 kilometry od pól irygacyjnych... odkąd każdego lata mam doczynienia z chmarą komarów. Krzyżak - kochane i porzyteczne stworzenie jest... ma poza tym ciekawą cechę - unika wchodzenia do pomieszczeń, jest ewidentnie zwolennikiem świeżego powietrza lub wentylowanych strychów.

 

Chociaż największą jego zaletą jest proporcja jego rozmiarów do rozmiarów człowieka i niech tak pozostanie ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze w trybie macro na zoomie mój aparat nie łapie ostrości i trzeba było robić zdjęcie z bardzo bliska.. trochę adrenaliny było:D

 

Trzeba przyznać żeś twardziel. Zwłaszcza, że szpitale w Polsce żadko mają surowicę na stanie, bo jest droga i ma krótki okres przydatności.

 

Ostatnio oglądałem na którymś z BBC lub Discovery program o gościu który robił zdjęcia najgroźniejszym wężom Afryki. Podczas focenia kobry, ta go dziabnęła. Gość miał surowicę w aucie, zaaplikował tam sobie pierwszą dawkę, kolejne dostał w szpitalu. Po trzech godzinach od incydentu wrócił w to samo miejsce i znalazł dokłądnie TĄ kobrę i ją sfotografował.

Ale i tak gwoździem programu było jak drażnił czarną mambę :D

 

Wracając do naszej pospolitej żmiji, jej ukąszenia są niezwykle rzadko śmiertelne, ale są też niezwykle sprawne i szybkie. Przekonał się o tym mój kolega, jak próbował przegonić ją kijem, a ta wyskoczyła na prawie metr w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, ostatnie chyba za mocno obrabiane, mało naturalnie to wygląda.

 

Jesień już idzie, to fakt, owadów coraz mniej ale niektóre się jeszcze nie poddają:

th_IMG_6980.jpg th_IMG_6999.jpg th_IMG_6941.jpg th_IMG_6961.jpg

 

Ale ten kot na przykład, chyba się przygotowuje do snu zimowego :)

th_IMG_7408.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, ostatnie chyba za mocno obrabiane, mało naturalnie to wygląda.

...

 

Fakt, to ostatnie z założenia to miał być taki sztuczny HDR z jednej klatki, dlatego też może wyglądać sztucznie ;)

 

Fajne te owady. Ja nie mam cierpliwości do makro, zawsze trafiam ostrością nie w to co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięcioł spotkany podczas spaceru. Niestety był wysoko a moja Sigma straasznie mydli i zdjęcie- co tu dużo gadać- wygląda, jak wygląda... Ale chyba nie ma się co spodziewać po tym obiektywie- jak na tę cenę (120$ po kursie ~2,30) nie jest źle, tylko końcowy zakres i pełna dziura wypadają tak kiepsko.

th_IMG_8311.jpg

No a kolorowo, jak już koledzy wspomnieli, jest:

th_IMG_8324.jpg th_IMG_8235.jpg

 

I jeszcze parę robaczków:

th_IMG_8207.jpg th_IMG_8211.jpg th_IMG_8148.jpg th_IMG_8176.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza przejażdżka rowerem zaowocowała m.in. takimi oto zdjęciami. Statywu nadal się nie dorobiłem ale mimo to pokusiłem się o zrobienie HDR'a ;). Nie jest tak łatwo zrobić "z ręki" 3 zdjęcia dla żywego zwierza ale jak na moje początki z HDR jestem zadowolony :).

th_IMG_1439_7_8.jpg

 

a tutaj (chyba z nudy) zacząłem bawić się w obróbkę zdjęcia i wyszło mi coś takiego :szczerbaty:

th_IMG_1464_2_3.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.