Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Deszczowo było przez ostatnie kilka dni a tu dzisiaj niespodzianka i pogodny wieczór. Zachodzącemu Słońcu nie udało się zrobić fotki bo za sprawą czystej atmosfery było zbyt jaskrawe. Jednak to co w poprzednim wypadku stanowiło wadę pomogło dostrzec cieniutki jednodniowy Księżyc. Oczywiście mam tu na myśli lornetkę bo gołym okiem "sierpik" był w zasadzie niedostrzegalny.  Zachód Księżyca wypadał dziś wprost na przedłużeniu mojej ulicy i dzięki temu mogłem chociaż raz  wykonać foto bez mozolnego transportu rowerowo-samochodowego.  :heehee:

Panasonic Lumix FZ 200

 

K 1.jpg

K 2.jpg

Edytowane przez Art 69
.
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piękny był dziś poranek.  Krystaliczne niebo, Księżyc i Jowisz blisko siebie  a nad nimi wyjątkowo jasna Wenus. Widok tak cudny że nawet porywisty zimny wiatr nie był w stanie odwieść mnie od wyjścia na dach i zrobienia pamiątkowego foto. :ninja:

Panasonic Lumix LX3  ISO 400,  F 2,8   1/8s

 

P1110698_F.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary Księżyc zmieścił się w polu widzenia ASI 224 i ED80.

Innego wyjścia nie było, kombinowanie z barlowem nie miało sensu, kilka minut między chmurami miałem, na jeden avik.

4.01.2019 , oświetlenie 2,9 %

ED80 / ASI 224

Moon_RJPSr.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jotwu napisał:

Księżyc 14 I 2019r. - wiek 8,9 dni, oświetlenie 56,1%, dystans 389,7 tys km
(stack z 9 zdjęć. Sprzęt: BRESSER MESSIER AR-102XS/460 + GSO Barlow EDx2 + Canon EOS 700D + AZ4)

Księżyc 01-14 - wiek 8,9 dni-56,1%-dystans 389,7 tys km.jpg

Bardzo dobrze jak na achromat.

To zdjęcie złozone z kilku czy jedno, skala jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam i ja swoje pierwsze  zdjęcie na tym forum. Księżyc z wczoraj o 20:30. Trochę za bardzo przymknąłem obiektyw (F11) i jakość bardzo spadła. Zdecydowanie lepiej wychodzi przy F8. 

Tamron 150-600, ASI178 mono, CEM25P. 1000x RB, kanał zielony zniszczyły chmury.

19.01.2018-20.30-s.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Meiser napisał:

Z jakiego obiektywu to foto ?

 

 

Jeżeli o moje chodzi to Synta 8 i pentax k10d.

Mam wczorajsze, ale powiedzcie mi czy to ja coś źle robię, czy po prostu pełnia tak wpływa, że nie widać kraterów.

Po prostu jaram się szczegółami, ale początkujący jestem.

IMGP0773-01.jpeg

IMGP0801-01.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.