Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mineralny Księżyc, dzisiejszy z ok. 1:30 w nocy między chmurami. Stack 400 klatek (20% z 2tys) z SW ED72 Evostar, reduktor 0.5x GSO, ASI462mc na AZ3. Testowa zabawa przez szybę:) - cel pełna tarcza i się udało. Zdjęcia oczywiście nie są perfekcyjnie, ale w warunkach jakie mamy od 3 mcy nawet taka zabawa dała mi dużo radości. 

Pozdrawiam,

Robert 

2024-01-28-0032_4-U-RGB-Moon_lapl5_ap179_IMP2PGRXGIMP5.png

2024-01-28-0032_4-U-RGB-Moon_lapl5_ap179_IMP2PGRXGIMP2.png

2024-01-28-0035_4-U-RGB-Moon_lapl5_ap29IMPPGRX)GIMP2.png

2024-01-28-0035_4-U-RGB-Moon_lapl5_ap29IMPPGRX)GIMP4D.png

Edytowane przez Robert_73
W uzupełnieniu - dodanie dwóch zdjęć z kolejnego avi, bez reduktora 0.5x GSO
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie mogę zrobić dobrego zdj księżyca. Nieostre takie...

 

130/900, bez prowadzenia

Barlow 2.5 gso gdyż inaczej nie wyostrzę...

Canon 6d

 

Metoda ostrzenia: robię zoom10x na kraterach i kręcę wyciągiem przez motofocuser, wiec mam dobrą dokładność, nie ma drgań az takich... no i potem fotka. ISO 100-800, czasy różne, efekt ten sam...

 

Może lepiej avikować i później stack?

IMG_2421.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avik będzie skompresowany, więc to nic nie da, poza mniejszym szumem, którego na tak jasnym obiekcie i tak nie ma. 
Stack ze 100 klatek raw to już będzie wyraźna różnica. Ustaw wstępne podniesienie lustra i niech migawka zaczeka ze 2 sek przed zrobieniem zdjęcia. To zdecydowanie zredukuje minimalne drgania, których nie widzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pr

2 minuty temu, WujoWojtas napisał(a):

No właśnie klapie to lusterko klapie...

 

Może spróbuje dziś z nagraniem jednak, jak pogoda pozwoli :)

 

Wkurza mnie to że w okularze przy podobnym powiększeniu jest "żyleta", a na foto lipa ;) jednak oczy i mózg na razie wygrywaja ;)

Przełącz w takim razie na live view - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WujoWojtas napisał(a):

No właśnie klapie to lusterko klapie...

 

Może spróbuje dziś z nagraniem jednak, jak pogoda pozwoli :)

 

Wkurza mnie to że w okularze przy podobnym powiększeniu jest "żyleta", a na foto lipa ;) jednak oczy i mózg na razie wygrywaja ;)

 

Nie chcę robić off-topicu w wątku ale... :) jako że sam korzystam z Canon 6D to polecam korzystanie z aplikacji Canon Camera & Control (dostępna pod iOS i androida).

Połączenie z aparatem za pomocą WiFi - zewnętrznego lub wytworzonego przez aparat.

 

Zalety:

- pełna kontrola nad aparatem bezprzewodowo bezpośrednio z poziomu aplikacji

- wyższej jakości preview (ekran telefonu / tabletu)

- możliwość zakolejkowania sekwencji zdjęć

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,nasz księżyc 🌙 z dziś tj 15.02.2024 z godziny około 17:45 zanim przyszły chmury. 1x1/50 iso100 filtr uv/ir cut + gso żółto- zielony. Nikon d5500 z barlowem 1.2x w ognisku głównym achromatu127/1200_DSC0129-01.thumb.jpeg.1e239f3b7a17358e380aadf94cce30cc.jpeg

Edytowane przez Krzysztof32
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj księżyc był wspaniały, lubię obserwować go na błękitnym niebie, ma to swój klimat. Niestety jak tylko się ściemniło siadł seeing. Później przyszły chmury i tyle było z obserwacji. Ale pamiątkowa fotka telefonem w projekcji okularowej przez APO 107/700 i zoom Baadera 8-24 jest:

 

IMG_20240216_165002.thumb.jpg.9f36e0a666304152a57f777876ff594e.jpg

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.