Skocz do zawartości

tanieją montaże!


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie wszyscy producenci sprzętu astronomicznego przeżywają ostatnio gorące chwile, Nagle praktycznie ogłoszono wielkie wyprzedaże wszelkiego rodzaju montaży do teleskopów

 

od największych:

http://www.bisque.com/Products/Paramount/price.html

http://takahashiamerica.com/catalog/ceny.html

http://www.vixen.co.jp/English/at/gpd2_e/price.html

 

do tych najbardziej popularnych:

http://www.skywatchertelescope.net/swtinc/...-pro/cennik.htm

 

praktycznie wszystkie montaże paralaktyczne można kupić teraz za bezcen, strony są oblężone, aż ciężko się na nie dostać

a na stronach polskich dystrybutorów, nawet niema nawet śladu

 

 

 

==edit==

żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, co do prawdziwości słów, które padły w tym wątku, to naturalnie był żart primaaprilisowy :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba sprawa się wyjaśniła, na Sronie: http://www.nms.gr.jp/ można wyczytać rewelacje, jaką udało się odkryć japońskim naukowcom, na skutek bliżej nie wyjaśnionych jeszcze do końca procesów, odkryto, że w ciągu paru nalbliższych tygodni Ziemia przestanie sie obracać, ciekawe w mediach wogóle jeszcze tego niema, a już producenci montaży do teleskopów zareagowali wręcz panicznie

ale rzeczywiści, skoro Ziemia przestanie się obracać wokół własnej osi, to nie potrzebne bedą już montaże paralaktyczne, ha wyobrażacie sobie parogodzinne expozycje i nieporuszone foty z dobsonów?

coprawda precesja

o kurde, to trzeba na gwałt kupować wielkiego dobsona do astrofoto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naturalne, musieli zejść z ceny po tym jak moja nowa fabryka osiągnęła pełnię mocy produkcyjnych. Jutro rozpoczynam eksport tanich montaży do Azji, skąd będziecie mogli je kupować via Gamma Optical pod różnymi markami (kanadyjskie Sky-Craper i japońskie JakoTako MontoTube oraz Takawisi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas jak Ty się rozczytałeś w tych krzaczorach?

 

no właśnie, wszystko przez te translatory internetowe, jakieś bzdury wychodzą, to nie Ziemia przestanie się obracać, bo to by były kompletne bzdury, tylko to Gwiazda Polarna ponoć się od nas oddala!!

 

Nie dokońca zrozumiałem dlaczego, ale zdaje się za nią, odkryto własnie Czarną Dziurę, która przyciąga polarną, To oczywiście trwa od milionów lat, ale dopiero teraz odkryto, że proces ten uległ gwałtownemu przyspieszeniu.

Na obrót Ziemi nie będzie miało to żadnego wpływu, ale problem jest z montażami, po prostu lunetki polarne montowane w tych montażach za parę tygodni przestana mieć wystarczające powiększenie, gdyż Gwiazda Polarna ma mieć, już nie długo, jasność na poziomie 15-16 mag i nie będzie jak poprawnie ustawić montażu na biegun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o tym czytałem... ale nie wiem czy wiecie,ale rolę Polarnej będzie pełnić kropeczka wygenerowana przez laser umieszczony na biegunie ziemskim.To samo się tyczy przeciwnego bieguna świata,bo jak wiemy tam nie ma odpowiednika Polaris.

 

Oczywiście przygotowanie tych laserów potrwa kilkanaście lat, dlatego póki co montaże tanieją.

 

pozdrawiam

Edytowane przez .przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o tym czytałem... ale nie wiem czy wiecie,ale rolę Polarnej będzie pełnić kropeczka wygenerowana przez laser umieszczony na biegunie ziemskim.To samo się tyczy przeciwnego bieguna świata,bo jak wiemy tam nie ma odpowiednika Polaris.

 

pozdrawiam

 

Tylko zielona się nie sprawdzi :unsure:

Niech jedna będzie czerwona, a druga niebieska, żeby było wiadomo gdzie prawo, a gdzie lewo :ha:

Jasność bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Aprilis

:Boink:

 

 

 

:szczerbaty:

 

utłukę was wszystkich i każdego z osobna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niech was tylko dorwe na jakimś zlocie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ale porażka, tak dać się nabrać... ech...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

 

 

 

Ps: żałujcie że nie widzieliście mojej miny jak z zapartym tchem czytałam wasze posty, a oczy robiły sie coraz większe... chyba potrzebuję urlopu... musze się zdystansować, za bardzo wam ufam dranie !!!!!!!

 

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... trzeba przyznać że kolega sumas się porządnie przyłożył do opracowania kawałów na ten rok ....

 

Z drugiej strony dolar ciągnie tak słabo w PL że powinno się coś wkrótce zmienić w cenach. No chyba że coś przespałem w ostatnich miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O... pilot potaniał :ha:

 

Nie wiem co masz na mysli? Drwisz ze nie potanial, czy ze kiepski, czy moze sie cieszysz ze potanial? Troche to nieczytelne.

 

Jak by nie bylo, to ja pisalem o montazach (EQ5 i EQ6 w wersji SkyScan, czyli z pilotem), ktore teraz sa prawie 1000 zl tansze niz kiedys i niz teraz u konkurencji.

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.