Skocz do zawartości

Kto cieńszy..?


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktos miał chęć fotografowac rekordowo młody księżyc,to polecam te strone,a najbardziej dwa przedostatnie zdjecia.

 

http://www.astronomy.ru/forum/index.php/to...4785.0/all.html

 

Na stronie,do ktorej link widnieje pod przedostatnim zdjeciem,mozna zobaczyc zdjecie ksiezyca na 5 minut przed nowiem...

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos miał chęć fotografowac rekordowo młody księżyc,to polecam te strone,a najbardziej dwa przedostatnie zdjecia.

 

http://www.astronomy.ru/forum/index.php/to...4785.0/all.html

 

Na stronie,do ktorej link widnieje pod przedostatnim zdjeciem,mozna zobaczyc zdjecie ksiezyca na 5 minut przed nowiem...

 

Jak to się u nas mówi: Rusek potrafi ;)

 

p.s. Co roku w S&T jest mapka, gdzie i kiedy można zobaczyć najmniejszy crescent. Niestety w tym roku nie mamy chyba szans się spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się u nas mówi: Rusek potrafi ;)

 

p.s. Co roku w S&T jest mapka, gdzie i kiedy można zobaczyć najmniejszy crescent. Niestety w tym roku nie mamy chyba szans się spróbować...

Wybaczcie, że się tu wtrącę, ale : He, he ,he :blink: Zaczyna to przypominać wyścig o pietruszkę. Dla mnie to jest śmieszne i głupie. Ten szum jest dla onanistów.... gdzie tu piękno pierwszej fazy łysego..... ?? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się tu wtrącę, ale : He, he ,he :blink: Zaczyna to przypominać wyścig o pietruszkę. Dla mnie to jest śmieszne i głupie. Ten szum jest dla onanistów.... gdzie tu piękno pierwszej fazy łysego..... ?? :huh:

 

Kwestia gustu. Jednym się podobają koty, innym góry, jeszcze innym księżyc w pełni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti,co rozumiesz przez "szum"?I uwazaj prosze na słowa,bo nie podoba mi sie Twoje przedostatnie zdanie.

Mam nadzieje ze wezmiesz moja prosbe pod uwage.

Ja oczywiscie nie zachecam do pogoni za młodym księżycem tych,ktorym to nie w smak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Hanusiak, nie chciał tu nikogo obrazić, tym bardziej Ciebie. Po prostu napisałem co widzę i pewnie każda inna osoba nie obeznana z tematem też by stwierdziła, że to szum. Ale czasami to mi się włos jeży jak widze takie "ekstremalne" astro of cors w sensie pozytywnym :brawo::respect:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej jest bardzo trudne przy założeniu że obserwujemy przy wykorzystaniu prostych narzędzi optycznych typu lornetka czy teleskop bez wspomagania systemami Go-To. Kto wtedy mógł przewidzieć że gospodarka chińska stanie się na tyle dojrzała technologicznie aby podołac masowej produkcji podzespołów optycznych. Dzięki ich przyzwoitej jakości i niewielkiej cenie sprzęt optyczny mógł trafić także pod "strzechy". A to w połączeniu z rozwojem elektronicznych możliwości rejestracji i obróbki obrazu daje efekty o jakich nie mogli marzyć nawet astronomowie pół wieku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To prawda,szukam,szukam i nie wiem jak tego neona wylaczyc,chyba zabiore ten aparat na wycieczke do Las Vegas.... :D

Zastosowalem radykalne posu niecie chirurgiczne,data zniknela,za to kolejnosc lamp na Mierzei Wiślanej sie zmienila nieco,ale o tym zawczasu informuję..:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Korzystając z dogodnego położenia Księżyca które pozwala na swobodną jego obserwację zaraz po nowiu zrobiłem takie oto zdjęcie.

IMG_3295.JPG

Garść szczegółów technicznych: VMA podaje wiek Księżyca na 1,33 doby po nowiu i oświetlenie tarczy na 2,6% , aparat Canon S2IS, zdjęcie bez obróbki.

Fajnie jest powitać wieczorową porą ponowne narodziny małego "cieniasa" .

Może dział księżycowy znowu ożyje. :rolleyes:

Edytowane przez Art 69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.