Skocz do zawartości

Paul Novy - Deep Sky Chill One


Pabami

Rekomendowane odpowiedzi

indexphpzu1.jpg

 

Obiecałem na lipiec set w delikatnych, relaksacyjnych klimatach dla każdego astromaniaka niezależnie od upodobań muzycznych, wieku, rasy, wyznania, diety itp. :P Muzyka, którą dzisiaj przedstawiam stara się spełnić te kryteria i ma za zadanie pomóc odpłynąć podczas nocnych obserwacji. Bardzo ciężko było mi wybrać z moich przeogromnych zbiorów muzyki chill out/ lounge te NAJLEPSZE tracki. Pominąłem ogromne przestrzenie tej zacnej muzyki nie wprowadzając zbyt dużo bluesa, soulu, jazzu, klimatów z balearów (gitarki) oraz dalekowschodnich. Tak ogromnie zróżnicowanej muzyki nie da się streścić w dwóch godzinach :) Dominują syntetyczne - uduchowione ("ukosmicznione") dźwięki.

 

Długaśne jest... żeby się szybko nie znudziło :D

 

Presenting exclusively for Astro-Form.org: ;)

 

Paul Novy - Deep Sky Chill

czas trwania: 1:48:07

waga: 152 mega

 

http://www.sendspace.pl/file/pk6OFOuh/

 

Tracklista:

1. A.R. Rahman - Mumbai Theme Tune

2. ATB - Black Nights

3. Substructure - Firewire

4. Bedrock - Beautiful Strange

5. Naoki Kenji - Endless

6. ATB - Stars Come Out

7. Bent - Swollen

8. De-Phazz feat. Pat Appleton - Anchorless

9. Almadrava - Now You Can Reach The Sky

10. ATB - Made Of Glass

11. ATB - Eternal Swells

12. ATB - Circular Symetry

13. IIO - Rapture (Soulside Mix)

14. Lux - Northern Lights

15. Kyau vs. Albert feat. Damae - Velvet Morning (Beach Vibe Mix)

16. Orion - Sunset at Cafe del Mar

17. ATB - Searching for Satellite

18. ATB - A Rainy Afternoon

19. Sunsea - Light the Fire (chillout mix)

20. ATB - Shine On

21. ATB - One Milion Miles

22. ATB - Under The Sky

Edytowane przez Pabami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, żebyś zmienił nazwę setu na:

 

Paul Novy - Deep Sky Chill One, 1, Alpha, etc.

 

Już ci nie odpuścimy kontynuacji ;)

 

No to wpadłem ;)

 

Co do nazwy to nie mogę już edytować postu: jak coś to zmień tytuł tematu na Deep Sky Chill One :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz ATB? Też zbytnio nie słucham, ale tutaj akurat znajdują się fajne kawałeczki i można spokojnie posłuchać. No dobra... Można by było dać zamiast dwóch jakichś kawałeczków ATB coś innego, ale to już nie nasza wina.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne Sety :)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabami...

 

Ja ci, Ja ci, kurna, gdzie tu jest jakiś sklep z jasiem wedrowniczkiem?

 

No niech ja cie na jakimś zlocie dorwe, albo mnie albo ciebie wyniosą. Bez zakąsek! ;)

 

Pozdrawiam.

 

 

Tylko pamiętaj, że DJs to ludzie często zaprawienie w klubowo - alkoholowych bojach ;) lekko nie będzie. Zobaczymy jak się życie potoczy ale chciałbym kiedyś zagrać taka muzykę w nocy na zlocie ;)

 

 

Za duzo ATB jak dla mnie.

Nie dziekuje.

 

Założeniem seta było, żeby miejscami był baaardzo delikatny - atmosferyczny... większość z zaprezentowanych tutaj tracków ATB to właśnie takie.... "wziuuuuuuuu pik.... szyyyyyy...."... coś jak ścieżka dźwiękowa z filmów SCI-FI. Przypuszczam, że gdybym nie dał track listy to nikt na to by nie zwrócił uwagi ;)

Edytowane przez Pabami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panów w kapturach

 

Chórały gregoriańskie czy joł eloł hip hop ziom ławka bloki skręty? :Boink::D;)

 

Mnie chórały zupełnie nie kręcą :P chociaż mam dosyć rozległe zainteresowania muzyczne

Edytowane przez Pabami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że gdyby nie ten klimacik, który tworzą, zupełnie bym je olał :szczerbaty: .

Set który stworzę, będzie prosty. Po prostu kilkanaście skleconych kawałków w programie Audacity, w odpowiednich momentach podbijane wyciszane itp.

 

Niestety mam złą wiadomość. Nigdzie nie mogę znaleźć biblioteki mediów lame.dll więc nie będę w stanie skonwertować pliku do mp3 tylko do wav, co trochę miejsca zajmie :szczerbaty: .

 

Póki co, podam przybliżoną listę wykonawców, których utwory wykorzystam :) :

Alexei Zakharov- X3 Reunion Soundtracks

Thomas Egeskov Petersen- X2 Soundtracks

ATB

Era

Enigma

I coś, co wynajdę w czasie tworzenia Seta.

 

Nie myślcie tylko, że ja maniak muzyki z gier komputerowych, ale ta jest naprawdę kozacka i klimatyczna. Ciemne brzmienie, tajemnicze. Miodek :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz... to nie taka prosta sprawa... wrzucić parę losowych tracków do kupy i puścić następny jak jeden się będzie kończyć. Trzeba zadbać o odpowiednie budowanie klimatu... dramatyzm seta. Jak to powiedział mój mentor... granie seta to jak przejażdżka royce rolsem... a ty jako DJ jesteś kierowcą i zabierasz pasażerów w podróż przez magiczny świat muzyki. Podobne do siebie jednostajne kawałki będą szybko nudzić... natomiast niczym nie podyktowane i nie pasujące do siebie zmiany klimatu psują harmonię całości. Poza tym trzeba zadbać o odpowiednią technikę, jakość dźwięku, jakość materiału z którego się nagrywa, dopasowanie tonacji i wiele innych aspektów.

 

Odnośnie mojego seta: nie miałem czasu na mastering całości - jeżeli znajdzie się kilku onanistów brzmienia, którzy posiadają drogi sprzęt grający to mogę go zrobić i wrzucić gdzieś w jakości 320 kbps. Tylko to będzie ważyć ze 280 - 300 mega a ja nie mam takiego serwera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka wypalona i już gotowa na piątkowy wyjazd na wieś pod ciemne niebo. Teraz to naprawdę, będą udane obserwacje :). A nawet w dzień można się przy tej muzyce "Wychill Outować". Nawet mojemu ojcu się to spodobało i powiedział, że z takim klimatem to może ze mna na obserwy jeździć :szczerbaty: ( A jak jemu coś się z tego gatunku podoba to musi być naprawdę dobre)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabami. Mam jeszcze do Ciebie pytanie.

 

Czy te utwory oprócz pięknego połączenia (a jak!), były jakoś moderowane? Tj. czy dodawałeś różne efekty jak echo, podbicia basów, wyciszanie, narastanie poziomów itp.? Bardzo bym chciał wiedzieć. :)

 

Aha- zapomniałbym. No i czy jeszcze były jakoś mixowane z jakimiś lekkimi nutkami lub spowalniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne :)

 

ale moim faworytem ciągle jest: Paul Novy - Travel Without Moving [goa alko spontan]

 

A można gdzieś jeszcze ściągnąć.

 

Obecny wątkowo już się ściąga ....

Ależ narobiliście smaku, aż boje się włączać, wywieje mnie z teleskopem na zewnątrz :szczerbaty:

Co i tak raczej nie uniknione. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.