Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie Słońca 1-ego sierpnia 2008


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inż.konstruktor
pięknie było widać nierówności na Księżycu :D

 

Właśnie, właśnie. Nikt o tych nierównościach nie wspomniał. Dla mnie najwięcej frajdy sprawiało oglądanie tych "nierówności" :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie było. Relacja z wrocławia tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=22422

 

Pogoda dopisała. Nie zauważyliście, że zapowiadali np. we Wrocku 31 w cieniu a było 28-27? TVN nie uwzględnił zaćmienia. Sami się o tym przekonaliśmy. Im było bardziej po zjawisku tym bardziej Słonko dopierniczało.:) - Zauważył to jako pierwszy Exec. :szczerbaty:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leju juz po obserwacjach :) i wymianie zdan z Deep'em ;).

 

Pare fotek z zacmienia:

 

Moje dwa granatowe cacka ;)

img5557gu9.jpg

 

Leju in da action :D

img5559te4.jpg

 

Oraz pare fotek Slonka...

poczatekvf9.jpg

t1wp2.jpg

maximumro6.jpg

t2gg1.jpg

koniecms5.jpg

Canon 400D + SkyLux 70/700, 1/800s, ISO200

 

Pozdrawiam

Leju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W Helsinkach pogoda dopisała chociaz o 9 rano było 100% zachmurzenia :) Zrobiliśmy sobie krótką przerwę w pracy i udało się zobaczyć i sfotografować zaćmienie.

2008_eclipse_helsinki.jpg

 

W chwili, kiedy pisze tego posta, za oknem hula spora ulewa :szczerbaty:

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byłooo.... :D :D :D 35,6 % a cieszy ;)

Pogoda była idealna, bezchmurnie i bez upałów.

Z kolegami z klubu zrobiliśmy pokaz na głównym placu miasta i odwiedziło nas gruubo ponad 1000 osób (jeśli nie 2 tys.). Poza ludźmi również lokalne media oraz... TVN24 :D :D :D Nakręcili materiał, udzieliłem wywiadu :) a oni puszczą to w FAKTACH o 19 na TVNie ;) Zapraszam do oglądania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem nad jeziorko, taplałem się w wodzie, a w międzyczasie patrzyłem na zaćmienie. W sumie przyjemny sposób spędzania czasu :) Nie planowałem robić zdjęć, ale że pojawił się naturalny filtr w postaci cumulusów, to strzeliłem kilka na pamiątkę przez "kita" 18-200.

 

DSC_7908s.JPG DSC_7915s.JPG

 

Mam nadzieję, że sybirakom się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas na moje zdjęcia jakie udało mi się zrobić; bo zbiegło się tyle dzieci i osób dorosłych że ledwo ja się dopchałem do teleskopu tylko ciągle im ustawiałem i tak oglądałem właśnie ale dało się spoko było :)

 

Miejsce: Biała Podlaska

godzina: około 11- 12:20(50)

widoczność: Bardzo dobra na samym poczatku chmurka naszła jak to zawsze bywa.

Data: 1 sierpnia 2008r.

Img_0158.jpg

Img_0128.jpg

Img_0160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Syberii to chyba niewiele się udało - transmisji na żywo nie udało mi się pooglądać.

Chińczykom za to udało się nieźle - w internecie można było zobaczyć pierścień z diamentem (X2) oraz koronę, a także fazy częściowe.

Edytowane przez Aquamarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce: Biała Podlaska

godzina: około 11- 12:20(50)

widoczność: Bardzo dobra na samym poczatku chmurka naszła jak to zawsze bywa.

Data: 1 sierpnia 2008r.

 

I jeszcze pare zdjęć bo niewiem czemu ale moge tak mało umieszczać zdjęc a niektórzy nawet umieszczeja zdjecia pow. 560kb a ja i małe umieszczam po okolo 84kb i tylko po 3 się mieszcza lub po 2.

 

Pierwsze to na sporym powiększeniu chyba to był okular 12,5mm a tak wogóle to ogladałem okularem 32mm z Barlowa 2x czyli około 56x powiększenia to było tak mi się wydaje najlepsze powiększenie bo i było całe Słońce centralnie widać i nie było za małe o ogladania.

Img_0144.jpg

Img_0137.jpg

Img_0148.jpg

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce: Biała Podlaska

godzina: około 11- 12:20(50)

widoczność: Bardzo dobra na samym poczatku chmurka naszła jak to zawsze bywa.

Data: 1 sierpnia 2008r.

 

I ostatnie 4 zdjęcia, niemogłem wszystkich umieścic w jednym poscie bo niemoge az tyle umieszczać a zmniejszyć do bezsensownie małych to się nieopłaca. Oraz jedno z za chmur.

 

sorki że tyle dałem ale wybrałem te najlepsze bo i wiecej ich mam.

 

pozdrawiam

 

Ps: obserwacja się udała a różne dzieci były bardzo zafascynowane i tak patrzyli że chocho i bardzo sie zainteresowali teleskopem i teleskopowaniem mam nadzieje że zasiałem w nich ziarnko astronomi :)

 

Pozdrawiam jeszcze raz całe forum

Img_0139.jpg

Img_0142.jpg

Img_0146.jpg

Img_0152.jpg

Img_0023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę z destrukcyjnej mocy Słońca. Ponad 2 h nawet w przyćmionym blasku zrobiły swoje i mam spalone ręce oraz moją bladą twarz na czerwono :D Taka zaćmieniowa opalenizna, szkoda tylko że samo zaćmienie nie uwieczniło się w postaci opalenizny :D:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę z destrukcyjnej mocy Słońca. Ponad 2 h nawet w przyćmionym blasku zrobiły swoje i mam spalone ręce oraz moją bladą twarz na czerwono :D Taka zaćmieniowa opalenizna, szkoda tylko że samo zaćmienie nie uwieczniło się w postaci opalenizny :D:szczerbaty:

 

 

O żesz dopiero też spojżałem na ręce, o rany no na serio ale opaliło; dobrze że miałem czapke bo i twarz by osmaliło.

 

 

A propo zdjec to jak robiłem nie przez teleskop na samym poczatku dla słońca (przed zaćmieniem tylko co już się zaczynało) to złapałem coś dziwnego jakieś małe światła wokół słoncia i jak robiłem poklatkowo to na zdjeciach wyszło że się przemieszczają i to nawet daleko umieszcze je chyba na dziwnych zjawiskach w tym dziale wie ktoś co to mogło być???

 

A umieszcze jedno tu bo to mnie bardzo zdziwiło robiłem seryjnie po 10 zdjęc na niektórych widać jak się przemieszcza a na niektórych już wyszło z kadry i różnie było raz pojedyncze te obiekty a raz w grupach po kilka niewiem co to było??

Img_0042.jpg

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.