Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie Słońca 1-ego sierpnia 2008


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

W Gdynia superancko, dzieci usłyszały w przedszkolu o Smoku co przyleciał i zjada Słońce jak ciasteczko. Dokładnie w fazie maksymalnej dla Gdyni wszystkie dzieci krzyknęły głośno "Sio smoku" :szczerbaty: i wiecie co?

 

Smok się przestraszył i sobie poszedł :ha:

 

Oglądaliśmy zakrycie przez okularki własnoręcznie ozdobione przez dzieci, Ja dokleiłam tylko folię baadera, natomiast Taurus stał jak król ze słoikiem w wyciągu i dumnie pokazywał zakrycie w powiększeniu około 40x.

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

 

 

 

Ps: Chyba za wcześnie krzyknęły, może jakby poczekały z godzinkę to całe Słonko by sie zaćmiło ;)

 

Ori jesteś cudowana hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Rosjan za chwilę całkowite.

Nagram film komórką, będzie prawie tak, jak zdjęcia zdalnym teleskopem w Newadzie.

:ha:

PIĘKNE!!!!!!!!!!

W ostatniej chwili przed pokazaniem się klejnotu zadzwonił mi ktoś na komórkę i nagranie się skończyło.

Ale i tak mam ponad 3 minuty fazy całkowitej nagrywanej z ekranu monitora.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Rosjan za chwilę całkowite.

Nagram film komórką, będzie prawie tak, jak zdjęcia zdalnym teleskopem w Newadzie.

:ha:

PIĘKNE!!!!!!!!!!

W ostatniej chwili przed pokazaniem się klejnotu zadzwonił mi ktoś na komórkę i nagranie się skończyło.

Ale i tak mam ponad 3 minuty fazy całkowitej nagrywanej z ekranu monitora.

 

uuu pomimo tego że zdalnie ale robi piorunujące wrażenie.

za rok nie daruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Jurgowie sytuacja byla taka ze do 11 obserwowalem-fotografowalem jednak pozniej rozbetala sie taka burze ze na podchalu chyba mosty znowu bedzie walało :D:D

 

P.S. ale kiedy slonce zaszlo za potezna chmure widzialem piekne zjawisko... mianowicie brzegi chmury (dosyc to szerokie bylo) byly czarne... CUUUDNIE to wygladalo :P

post-13100-1217588295_thumb.jpg

Edytowane przez tommar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem na rynku i pokazywałem zaćmienie ludziom. Wielu przypadkowych przechodniów chętnie zerkało w okular, chociaż zauważyłem taką tendencję: jak ktoś podszedł to w mgnieniu oka podchodzili następni. I tak w jednej minucie nie było nigoko a w następnej kilkanaście osób :Boink: wstydzą się ludzie. Dodatkowo był koleś z lokalnej gazety, który właśnie potwerdzał to że ludzie boją się nowych rzeczy itp...

 

Zrobiłem fotę, oczywiście ostrość padła...

th_IMG_0614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, prosze o pomoc. Zrobiłem 52 fotki projekcją okularową i chcę to poskłądać aby wyszła animacja poklatkowa. Jakim program to złożyć, aby Słońce potraktować opcją "align" (chodzi o wyrównanie tarczy z każdego zdjęcia). Oczywiście kadry nie są równe, bo nie było napędu tylko z Dobsona.

 

Aha robiłem fotki na statywie Baader MicroStage 6030.

Edytowane przez Iras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisała jak nigdy. Zaćmienie obserwowałem od pierwszego do ostatniego kontaktu.

Niestety niedoszła do mnie odpowiednia redukcja T2/Eos i musiałem się posiłkować tym co mam czyli 105 mm. Za to wizualnie w maczku robiło wrażenie, pięknie było widać nierówności na Księżycu :D

 

I jeszcze zdjęcie z kalibru 105 mm, małe bo małe ale jest :D

 

0427220672a5569a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.