Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Kule styropianowe kupiłem w sklepie internetowyn do decoupage i pokrywałem kilkoma warstwami gładzi szpachlowej. Najpierw moczyłem w wodzie z odrobiną kleju do tapet pod pierwszą warstwę gładzi. Gładz nakładałem przez sito do mąki posypując kulę. Po obsypaniu czekałem ok 1h, aż trochę podeschnie i moczyłem całość wodą z opryskiwacza ciśnieniowego delikatną mgiełką. To etap pierwszej warstwy. Na największej kuli 30cm tych warstw jest 4 stosunkowo grubo co pozwoliło mi na zrobienie kraterów. Kula waży ok 100gram ;). Jak będę robił kolejną, a tak napweno sie stanie postaram się w miarę sił nagrać tutorial z całości.

Edytowane przez hadzi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem, że wrzucę krótki filmik testowy.

Przygotowanie sceny było następujące:

1.tło - czarna agrowłoknina

2.Szyba położona na 2-óch stołkach

3. na szybie kula (30cm) na statywie, a obok niej mniejsza (8cm)

4. źródło światła pochodziło z lampki nocnej poza kadrem

5. aparat był zamocowany na statywie mikrofonowym

 

To samo ujęcie będe powtarzał wkrótce, ale już bardziej pro. Z efektu tranzytu jestem zadowolony.

Teraz pozostaje kwestja przygotowania sceny jeszcze raz z wykluczeniem wszystkich widocznych niedociągnięć.

(polecam zobaczyć w miniaturce)

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem pod wrażeniem.

Hadzi jakiś wózek na szynach by Ci się przydał, ew. obrotowa scena, może nawet jakiś montaż astro... Jak będziesz miał płynny ruch to już będzie efekt rodem z Hollywood... a jak jeszcze dołożysz podkład muzyczny, to powinno powstać cudeńko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema

Przed oglądaniem wyczyścić monitory. ;)

Sesja z wczoraj z nową modelką ;) Przez przypadek odkryłem, że zdmuchnięta z pędzla na szybę gładz robi niezłe gwiazdki w tle (zdj nr2) ;).

Scena:

2 szyby (dolna zakurzona, górana z planetą)

3 latarki kieszonkowe (1 światło białe, 2 krzyżowe światło uv na kurz)

Na ostatnim zdj. nowe modelki do czekające na swoją kolej.

Cholernie ciężko ustawić ostrość na tak małych obiektach no, ale wciąż ćwicze ;)

 

DSC_2380.JPG

DSC_2361.JPG

DSC_2366.JPG

DSC_2368.JPG

DSC_2375.JPG

DSC_2384.JPG

Edytowane przez hadzi3
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

niezłe :dobrze::dobrze::dobrze::dobrze:

przydałoby się oddalić źródło światła i bardziej ustabilizować kamerę.

 

ciekawe czy dałoby stworzyć efekt rozpraszania światła w atmosferze gdy "gwiazda" chowa się za planetą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-19624-0-62895200-1404579083.jpg

masz za dobry aparat, dlatego kiepsko wyszło, ale da się temu zaradzić ^_^

twoja sytuacja jest odwrotna niż przy robieniu trikowych zdjęć "tilt shift", gdzie robimy zdjęcie czegoś dużego ale chcemy żeby wyglądało jak małe, więc rozmywamy obraz sugerując małą głębię ostrości:
london.jpg
a ty robisz zdjęcie czegoś małego, co ma wyglądać jak bardzo duże, więc żeby wyglądało to realistycznie, wszystko powinno być idealnie ostre, co oznacza maksymalnie zamkniętą przysłonę lub... zdjęcie byle komórką z obiektywem o aperturze 2mm.
hmm, właściwie to robiąc zdjęcia nie od dziś, pewnie i tak to wszystko wiesz, ale chciałem zwrócić uwagę na tę odwrotność sytuacji w stosunku "sztucznych" miniaturek tilt shift :)
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że się pochwalę, mnie również kręci space-art i to od bardzo dawna. ^_^

 

Fioletowe Życie.png

 

"Fioletowe Życie"

 

Avatar.jpg

 

"Avatar"

 

Ziemia 2.png

 

"Gliese 581 c"

 

Mam dużo tego typu prac na komputerze. Ostatnio najbardziej lubię tworzyć ziemio-podobne księżyce gazowych olbrzymów. :)

 

 

Edytowane przez Teleskop
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ty robisz zdjęcie czegoś małego, co ma wyglądać jak bardzo duże, więc żeby wyglądało to realistycznie, wszystko powinno być idealnie ostre, co oznacza maksymalnie zamkniętą przysłonę lub... zdjęcie byle komórką z obiektywem o aperturze 2mm.

 

 

Bardzo podobają mi się te eksperymenty z modelami i popieram szuu w całej rozciągłości. Równoważne podejście to po prostu jak największa możliwa ogniskowa i fotografowanie z paru metrów z przedpokoju/korytarza, żeby obraz "na kliszy" był praktycznie w rzucie równoległym, nie perspektywicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.