Skocz do zawartości

Krzesełko do obserwacji


sawes1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie czy coś takiego http://www.allegro.pl/item501980351_klekos...ilitacyjne.html nadawałoby się do obserwacji Dobsonem? Obiekty w zenicie można oglądać na stojąco, ale do tych niżej czasem trzeba przyjąć pozycję rodem z cyrku. Kręgosłup boli i cała przyjemność z obserwacji znika. Regulacja na rzymskiej śrubie. Do tego dwa "siedziska" Dolne do oglądania bardzo niskich obiektów, górne jak komu wygodnie. Ktoś miał już do czynienia z tego typu krzesełkiem? Na forum są opisy i zdjęcia krzesełek, ale nie widziałem czegoś podobnego. (Jeśli link nie działa, wbić w wyszukiwarkę Allegro - "klekosiad")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nie nadaje, to do pracy w biurze,

po prostu jak nie masz podparcia łokci w postaci biurka to wpadniesz na teleskop ;)

 

 

Ale ja wyobrażam sobie siadanie nie w pozycji dedykowanej do tego stołka, tylko takiej :D :D :D

 

 

krzes_o1.jpeg

 

 

 

Szkic tylko trochę gorszy niż szkice wimmera :buahaha: :buahaha: :buahaha:

To oczywiście ze swoich zdolności do rysowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wyobrażam sobie siadanie nie w pozycji dedykowanej do tego stołka, tylko takiej :D :D :D

 

Mam takie coś w pracy. Te pozycje z rysynku są niewygodne. Jak siedzisz na górnym i tyłem do reszty, to siedzisz "pod górę" i musisz się pochylać do przodu żeby nie fiknąć w tył; a jak to robisz, to klęcznik może zaraz odjechać spod pupy i zrobić fikołka. W pozycji dolnej w plecy wchodzą pręty konstrukcji i też "lecisz do tyłu".

Ponadto klęcznik ma od spodu kółka jak zwykły fotel. To się źle kojarzy z trawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu , do takiej " drabinki " musiałbym dokupić jeszcze ogród ... Napewno to fajne , ale nie na przewożenie autem . Ja zmajstrowałem sobie składany trójnóg z rurek nierdzewnych + siodełko rowerowe / ale wygodne , miękkie / , z regulacją wysokości tak , jak w rowerze . Lekkie , składne no i praktyczne przy zmianach azymutu ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam coś takiego:

 

krzes_o_1.jpgkrzes_o_2.jpg

 

Krzesełko sprawdza się bardzo dobrze. Poziome rurki zabezpieczają nogi przed wbijaniem się w ziemie podczas obserwacji w terenie. Regulacja wysokości siedziska jest wystarczająca do obserwacji przy horyzoncie jak i w okolicach zenitu w moim 8" i 12" dobsie.

Krzesełka są czasem do zdobycia na Allegro. Szukaj pod hasłem "krzesło do prasowania".

 

pzdr. Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam coś takiego:

 

krzes_o_1.jpgkrzes_o_2.jpg

 

Krzesełko sprawdza się bardzo dobrze. Poziome rurki zabezpieczają nogi przed wbijaniem się w ziemie podczas obserwacji w terenie. Regulacja wysokości siedziska jest wystarczająca do obserwacji przy horyzoncie jak i w okolicach zenitu w moim 8" i 12" dobsie.

Krzesełka są czasem do zdobycia na Allegro. Szukaj pod hasłem "krzesło do prasowania".

 

pzdr. Zbyszek

Fajna sprawa. Znalazłem. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumas ma racje- te krzesło niczym nie różni się od zwykłego obrotowego :P

były już projekty krzesła w stylu drabiny i to chyba jak na razie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi wizuala- szczególnie przy dobsonach ;)

 

A do paralaktyka takie krzesełko do prasowania będzie równie dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a to już zależy przez co obserwujesz, czy newtonem czy refraktorem/katadioptrykiem

bo do refraktora może mieć za małą regulację siedziska w dół

 

a przy okazji chyba jakaś nowość, albo jakoś przegapiłem, bo Sky-Watcher ma w swojej ofercie krzesełko obserwacyjne:

 

 

ObservingChairL.gif

 

i wygląda bardzo sensownie, waży 6 kg, więc raczej solidne

więcej o nim tu: http://www.skywatchertelescope.net/swtinc/...&class2=501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie mogłem doszukać się "krzesła do prasowania" za to znalazłem "krzesełko dla klawiszowca" jakby ktoś był zainteresowany:

http://www.allegro.pl/search.php?string=kr...mp;price_to=200

To: http://www.allegro.pl/item603974433_krzesl...arciem_hit.html jest wypasione, bo ma podnóżek, który jest na prawdę przydatny (można sobie np. położyć na kolanach atlas) no ale kosztuje o 130 zł. więcej niż te bez podnóżków...

Pozdro!

Edytowane przez gmalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60-80 złotych to znowu nie jest tak o wiele więcej (pamiętając o tym, że czas to pieniądz). Do tego dochodzi jeszcze sprawa wagi i gabarytów. Krzesełko z rurek będzie wygodniejsze w transporcie niż drewniane. Z drugiej strony kupne będzie pewno mniej solidne i mniej wygodne.

Edytowane przez gmalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż szukam jakiegoś krzesełka, bo dotychczas to targam ze sobą ciężkie krzesło obrotowe (komputerowe). Dobrej niemieckiej jakości, wygodnie się obserwuje, teraz chciałbym coś kompaktowego, lekkiego, bo wyjazdy się szykują :) Podoba mi się to za 2 stówy, chętnie bym łyknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż szukam jakiegoś krzesełka, bo dotychczas to targam ze sobą ciężkie krzesło obrotowe (komputerowe). Dobrej niemieckiej jakości, wygodnie się obserwuje, teraz chciałbym coś kompaktowego, lekkiego, bo wyjazdy się szykują :) Podoba mi się to za 2 stówy, chętnie bym łyknął :)

To łykaj :) nic nie stoi na przeszkodzie. (btw. mi tez się podoba, ale kupiłem sobie takie za 70 ;) - sknera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze "krzesła pomocnicze do prac stojących":

 

http://www.allegro.pl/item613314939_krzesl..._stojacych.html - 85 PLN

 

http://www.allegro.pl/item613314942_krzesl..._stojacych.html - 75 PLN

 

Wolałbym jednak jakby to krzesło miało nogi takie jak to białe krzesełko Boopsiego, już widzę jak te nóżki wbijają się w glebę a ja lecę na plecy :szczerbaty:

Edytowane przez b.makowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.