Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

ja się własnie nie spodziewałem takiej widoczności i stary dobry Tair został w domu, wziąłem tylko 80-320 który jest trochę mydlany, jakiś odległości wielkich nie złapałem, bo się nie da z lysej, mam kralową holę, keprnik i maasę szczytów o których nie mam pojęcia.

 

a Ty pewnie gdzieś tam ??

SG210346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...stoję na wieży i marznę ;) Ja na szczęście przeważnie zabieram cały sprzęt ze sobą. Problem w tym, że dzisiaj szybko mi się skończyła pamięć, a zapasowej karty nie miałem przy sobie.:(

Ciekawe czy warunki się utrzymają do jutra? Wyskoczyłbym gdzieś powyżej 1400 m n.p.m. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś odległości wielkich nie złapałem, bo się nie da z lysej, mam kralową holę, keprnik i maasę szczytów o których nie mam pojęcia.

 

No nie przesadzaj :) Do Kralovej jest ponad 140 km! :)

Od której strony wchodzisz na Lysą? Nie drapałem się tam jeszcze zimą.

 

Ciekawe, że w od wiosny do (chyba) września można tam wjechać autobusem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od której strony wchodzisz na Lysą? Nie drapałem się tam jeszcze zimą.

 

od strony Krasnej (Papezov) - tak jak asfaltowa droga - teraz przygotowana pod biegówki, ale sporo ludzi tamtędy chodzi

na górze masa ludzi, u nas takich tłumów nie ma w górach zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano byłem na Śnieżniku. Było oczywiście bardzo pięknie, ale śpieszę uspokoić tych, którzy zostali w domach - inwersja była na tyle wysoko, że ani na kierunku alpejskim, ani nawet na karpackim nic się nie pokazało. Niestety, na dzisiaj musiałem wrócić do Wrocławia na badania okresowe.

Zdjęcia, które mam, zamieszczę w przyszłym roku ;), bo do końca bieżącego raczej nie będę miał dostępu do sieci. Życzę z wyprzedzeniem wszystkim dalekim obserwatorom przejrzystego powietrza i niskich inwersji.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nici ze zdjęć. Ostatnim dniem, w którym można było coś zaobserwować był chyba 30.12 - wtedy wieczorem dotarłem w góry i inwersja była bardzo nisko - gwiazdy było widać fantastycznie, a noc była ogólnie bardzo jasna. Tylko że potem bardzo szybko zaczęły pojawiać się niskie chmury. Potem nadeszła zmiana pogody a wraz z nią koniec dobrej widoczności.

 

Widoczki z polany obok szczytu Borsuczyny, 1097mnpm w Gorcach.

 

tatry1.jpg tatry2.jpg

 

Jak widać, widoczność nie powala, ale fajnie wygląda to dymienie z Tatr Bielskich.

 

A tu za Lubaniem czają się już śniegowe chmury:

lubań.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po dzisiejszym dniu znowu posypią się zdjęcia DO

 

Raczej się nie posypie fotkami ;) Chyba nikt się nie spodziewał takiego okienka pogodowego. Poza tym wszystko ładnie tylko powietrze strasznie faluje.

 

Tak było dzisiaj(23km)

DSC_0528.JPG

A tak powinno być:

DSC_0860.JPG

 

Ps. I co z tego, że widziałem dzisiaj Tatry skoro na zdjęciach wyszły bardziej rozmazane jak te z początku grudnia zeszłego roku :blink:

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie posypie fotkami ;) Chyba nikt się nie spodziewał takiego okienka pogodowego. Poza tym wszystko ładnie tylko powietrze strasznie faluje.

 

Tak było dzisiaj(23km)

DSC_0528.JPG

A tak powinno być:

DSC_0860.JPG

 

Ps. I co z tego, że widziałem dzisiaj Tatry skoro na zdjęciach wyszły bardziej rozmazane jak te z początku grudnia zeszłego roku :blink:

 

Takiego soczewkowania jeszcze nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie posypie fotkami ;) Chyba nikt się nie spodziewał takiego okienka pogodowego. Poza tym wszystko ładnie tylko powietrze strasznie faluje.

 

Tak było dzisiaj(23km)

post-16451-072732600 1294586887_thumb.jpg

A tak powinno być:

post-16451-075789000 1294586961_thumb.jpg

 

Ps. I co z tego, że widziałem dzisiaj Tatry skoro na zdjęciach wyszły bardziej rozmazane jak te z początku grudnia zeszłego roku :blink:

Tu na szczęście (w tym wypadku) mylisz się, widoczność na Sudety Wschodnie z Wrocławia była dziś fenomenalna, znacznie lepsza niż pamiętnego 14 listopada, wieża na Pradziadzie widoczna gołym okiem, powrzucam jeszcze jakieś fotki dziś wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie dzisiaj przez większość dnia była mgła, ciekawe czy z Kopca Piłsudskiego był jakiś widok. Do Buska wróciłem dopiero niedawno.

Za to znajomi narobili fantastycznych zdjęć z Babiej. Może na którymś ze zdjęć zobaczy się coś ciekawego, np Jeseniki albo góry Vtacnik na Słowacji. Mam nadzieję, że mają oryginalne zdjęcia. Ale takich Tatr z Babiej to ja jeszcze nie widziałem.

babiagra.jpg

 

EDIT: Poprawiłem link do zdjęć z Babiej

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziś "wpaść" na Diablaka właśnie po te Jeseniki, ale jak zacząłem przymierzać się do rozkładów to zrezygnowałem, bo busem bym się nie wyrobił w jeden dzień. Wiedziałem że będzie pogodę, a "sczaiłem" z Sat24 i z wczorajszej migawki poranka ze Skrzycznego. Plan zmieniłem i zaliczyłem rekreacyjnie Łysą G. 891 i Lubomir 901. Tatry ładnie widoczne, zachód też był bajeczny ale ja się skupiałem na powrocie...

 

 

Tatry Z Pcimia Sucha kolo Kudłaczy (ok. 700m.n.p.m.) i crop

Tatry_Pcim_Kudlacze.jpgTatry_Pcim_Kudlacze_crop.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to znajomi narobili fantastycznych zdjęć z Babiej.

Ten zoom na Bielskie - ogień! I to wszystko kompaktem ! I to Nikonem P100... aż się boję myśleć co by tam mój Fuji "narobił" :compress:

 

Dlaczemu ja nie jeżdżę w góry ? Dlaczemu we mnie taki leń jest ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie było zdjęć w kierunku Jesioników. A akurat wychodzą w fajnym miejscu - pomiędzy Skrzycznem a grupą Klimczoka i Szyndzielni. Próbowałem się bawić tymi zdjęciami, ale rozdzielczość 72dpi i JPEG jednak nie daje takich możliwości jak RAW 240/300dpi.

Coś tam oczywiście widać, ale ciężko ocenić czy to warstwa chmur, czy góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.