Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

No, może być ogień ale ja bym ostrożnie podchodził do porannych łowów. Może być tak jak ja miałem kilka dni temu (fotki wyżej). Teraz widać na kamerce że część świateł znikła czyli nad tymi regionami jest niska gęsta mgła. Jutro może jej być więcej, bo wystarczy że zacznie świtać i już mgłe się podnosi. Trzeba być naprawdę wczas na PO, tak przed szóstą. Inna sprawa to obserwacja Jesenika o zachodzie. W czwartek może być pożar :) ....

 

Aha, już teraz wierchy widać ze Skrzycznego, Pradziada też ale z Lysey...

 

Dla przypomnienia jak to było

Tatry-17000x480.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę, na Tatry zawsze miło popatrzeć. Masz rację, co do wczorajszej widzialności. Ode mnie z około 140 km też ładnie było widać, ale trochę późno wracałem z pracy i jakość zdjęć nienadzwyczajna. Natomiast dziś rano mgły w stronę Tatr, czyste niebo w stronę Bieszczadów. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że polowanie rano na Tatry ze wschodu to ogromne wyzwanie. W ciągu trzech lat regularnych obserwacji tylko JEDEN RAZ widziałem Tatry rano; wieczorem, to nawet mi się liczyć nie chce...

I jeszcze marna fotka:

Tatry-Sloneczna-27-10-2010.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andis - faktycznie, miernota :D Każdy z nas obudził się dzisiaj z ciekawością, czy coś z tego poranka dało się wyciągnąć. Nie analizowałem jeszcze dokładnie, ale obserwatorzy na Skrzycznem musieli mieć dużo frajdy z tego wschodu.

Jeszcze odnośnie wschodów właśnie. Przypominamy, że początek listopada to na Pradziadzie wschody Słońca za Tatrami - jeżeli ktoś się waha z wyjazdem, to powinno go to przekonać. Gdyby zebrała się solidna ekipa chętnych, to mogę dołączyć raz jeszcze! A może nietypowo Obserwatorzy z szeroko rozumianego wschodu zdecydowaliby się na taką wyprawę? Nie muszę wspominać, że naprawdę warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przypominamy, że początek listopada to na Pradziadzie wschody Słońca za Tatrami - jeżeli ktoś się waha z wyjazdem, to powinno go to przekonać. Gdyby zebrała się solidna ekipa chętnych, to mogę dołączyć raz jeszcze! A może nietypowo Obserwatorzy z szeroko rozumianego wschodu zdecydowaliby się na taką wyprawę? Nie muszę wspominać, że naprawdę warto...

 

Może nie ze wschodu, ale z południa ;) Patrząc na poranne obrazy z kamerek, chętnie bym się na taki wypad zabrał. Dysponuję również wolnymi miejscami w samochodzie, więc gdyby co, to proszę o kontakt.

 

Przy zdjęciach Tatr z ponad 140 km, aż głupio wyjeżdżać ze zdjęciami z 60km. Ale zdjęcie jest dla mnie zaskoczeniem, bo zrobiłem go dzisiaj rano na lotnisku w Bielsku-Aleksandrowicach.

Historia tego zdjęcia jest taka, że niedawno ktoś mi powiedział, że z lotniska widać Tatry. Hey nawet to potwierdza, ale chodząc tam setki razu nigdy (!) ich nie widziałem. A tu dzisiaj mimo mgieł i nie najlepszych warunków, taki widok.

Obiecuje to zdjęcie poprawić gdy będą warunki.

BTW: Miejsce z którego zrobiłem zdjęcie jest dosyć ciekawe, teoretycznie widać z stamtąd jednocześnie Tarty i Pradziada. Ciekawe, czy da się to kiedyś ustrzelić na jednej panoramce ;)

post-18139-037792900 1288257781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie tego ew. wyjazdu na Pradziad - w który (mniej więcej) dzień by się ona odbyła? Dałem znać jeszcze paru swoim znajomym że taki wyjazd się szykuje.

Michał. To jest DO, nie ma żadnego sensu umawiać się na termin. Decyzja zapadnie góra dwa dni przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał. To jest DO, nie ma żadnego sensu umawiać się na termin. Decyzja zapadnie góra dwa dni przed wyjazdem.

 

To ja byłem na wyprawach, gdzie decyzja zapadała kilka godzin przed wyjazdem :D Nie jest do dla mnie zaskoczenie. W każdym razie - jakby ktoś miał miejsce w samochodzie, to się pisze (chyba że odezwie się ktoś z mojej ekipy)

A to, że decyzja może zapaść w krótkim czasie jest rzeczą oczywistą - wszak trzeba trafić na idealne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również piszę się na wyjazd i może wolne miejsce w aucie. Ale ten weekend odpada z powodu pracy. Może jakiś wolny termin dla wszystkich? 1go, 11go??

 

P.S. A urywa cycki widok na tatry z kamerki skrzyczne w tej chwili!! Jest 14:50 a widoczność jak diabli. Dlaczego są te pierońskie mgły na śląsku :(

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjęcie jest dla mnie zaskoczeniem, bo zrobiłem go dzisiaj rano na lotnisku w Bielsku-Aleksandrowicach.

Historia tego zdjęcia jest taka, że niedawno ktoś mi powiedział, że z lotniska widać Tatry. Hey nawet to potwierdza, ale chodząc tam setki razu nigdy (!) ich nie widziałem. A tu dzisiaj mimo mgieł i nie najlepszych warunków, taki widok.

Obiecuje to zdjęcie poprawić gdy będą warunki.

BTW: Miejsce z którego zrobiłem zdjęcie jest dosyć ciekawe, teoretycznie widać z stamtąd jednocześnie Tarty i Pradziada. Ciekawe, czy da się to kiedyś ustrzelić na jednej panoramce ;)

 

Wolwi z którego dokładnie miejsca robiłeś to foto?! Rewelacja. Ja z racji tego, że za dwa lata, a może już w przyszłym roku przeprowadzę się do Bielska to chętnie poznam miejsce gdzie będę podjeżdzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pojechał, ale jeśli chodzi o ten weekend, to mam już zarezerwowany czas ( niestety nie dla żywych :no: ).

Później cała Polska musi stać w korkach i tonąć w tragicznych statystykach z dróg. Ja sprawę załatwiam w piątek na luźno i w weekend mogę grzać na Praded. Oczywiście jeżeli będzie przynajmniej tak obiecująco, jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolwi z którego dokładnie miejsca robiłeś to foto?! Rewelacja. Ja z racji tego, że za dwa lata, a może już w przyszłym roku przeprowadzę się do Bielska to chętnie poznam miejsce gdzie będę podjeżdzał ;)

 

Robione z stąd. Bardzo fajny PO. Nie trzeba nigdzie podchodzić, można pstrykać z okna samochodu :)

 

 

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=49.804778,19.008676&daddr=&hl=pl&geocode=&mra=mift&mrsp=0&sz=17&sll=49.804729,19.008751&sspn=0.004487,0.011652&ie=UTF8&ll=49.804729,19.0108&spn=0.004487,0.007564&z=17

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.