Skocz do zawartości

M42 na żywo przez 18" Obsession


Iras

Rekomendowane odpowiedzi

 

W związku z powyższym mam pytanie.. czy podobne rezulaty można otrzymać pod wiejskim niebem przez powiedzmy 16"? Myślę o Meade Lightbridge:)

 

Aha i jeszcze jedno.. czy rzeczywiscie możliwy jest taki widok galaktyki M51 z 14", jak na to wskauje opis w ponizym filmiku na youtube?

Edytowane przez Iras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobny obraz, ale z mniej zarysowanymi ramionami (mniej szczegółów) i ciemniejszymi jądrami widziałem u kolegi w 12" teleskopie pod całkiem niezłym niebem. (orientacyjnie 7/10 w skali mojego wyobrażenia o ciemnym niebie)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny obraz, ale z mniej zarysowanymi ramionami (mniej szczegółów) i ciemniejszymi jądrami widziałem u kolegi w 12" teleskopie pod całkiem niezłym niebem. (orientacyjnie 7/10 w skali mojego wyobrażenia o ciemnym niebie)

pozdrawiam

 

Wimmer, niejednego podbudowałeś na duchu swą wypowiedzią. Mówię o tych, którzuy namyślaja się z zakupem Synty 12" :)

 

A tu jeszcze jeden ładny widoczek:

M82 z 18"

 

 

Jak ktoś ma warunki, to nic tylko sprzedać auto i kupować 16" Meade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze to prawdziwy live to ostatnie to zdjecie. To co widac na pierwszym linku bez problemu osiagalem synta 8''. A tak naprawde widac bylo jeszcze lepiej.

 

Dziwne..posiadam syntę 8 nie jestem zaawansowanym astroamatorem, ale wydaje mi się że pod moim w miarę ciemnym niebem widziałem podobną m42. Zgadzam się z execiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy w życiu przy super niebie widziałem M42 duuuużo dużo lepszą niż w tym filmiku przez zwykłe 76 mm lustro ;) Ale to były najczęściej piękne późno sierpniowe noce z drogą mleczną przypominającą chmury.... od horyzontu po horyzont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy w życiu przy super niebie widziałem M42 duuuużo dużo lepszą niż w tym filmiku przez zwykłe 76 mm lustro ;) Ale to były najczęściej piękne późno sierpniowe noce z drogą mleczną przypominającą chmury.... od horyzontu po horyzont

 

 

Że jak ? M42 latem ? I przez lusterko 76 mm.... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa filmy z galaktykami wyglądają po prostu jak brzydkie astro-fotki no i kamera ma inną czułość niż oko więc kiepsko odpowiadają temu co naprawdę widać, krótko mówiąc, są beznadziejne :rolleyes:

 

natomiast filmik z orionem to co innego! dzięki temu że pokazano widok nieba, teleskopu i jak "zaglądamy" do okularu, to naprawdę robi miłe wrażenie i aż czuje się ten mroźny powiew nocy pod gwiazdami! B)

(a u mnie ciągle chmury...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.