Skocz do zawartości

Taurus 270mm z platformą


m_jq2ak

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak dwucalica mnie dotyka :szczerbaty:

 

Tylko dwucalica? Ja przeszedłem z Taurusa 270 na Taurusa 400 i okazało się, że przesadziłem. Taurus 270 był rzeczywiście "szybkim" dużym Newtonem, natomiast jego większa wersja okazała się dla mnie zbyt wielkogabarytowa. I szybko ją sprzedałem. Dlatego po latach wracam do mniejszej wersji, ale Columbusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwucalica? Ja przeszedłem z Taurusa 270 na Taurusa 400 i okazało się, że przesadziłem. Taurus 270 był rzeczywiście "szybkim" dużym Newtonem, natomiast jego większa wersja okazała się dla mnie zbyt wielkogabarytowa. I szybko ją sprzedałem. Dlatego po latach wracam do mniejszej wersji, ale Columbusa.

 

Na razie stać mnie na mniej niż 2" :szczerbaty: . Docelowo właśnie na takie 400 może dozbieram.

I zobaczymy, nie wykluczam, że może będzie za duży tak jak piszesz.

Ostatnio na zimowym zlocie widziałem 400, nie wydawał mi się za duży :).

Ale co innego w użytku ... A Columbus uważam jest za drogi ... mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę dwie :D

 

:szczerbaty: ale odbiór osobisty i po mojej śmierci (naturalnej), poproszę w testamencie żeby Ci w słoiku z kokardą dali z dedykacją... aha a to mają być nerki do podziwiania (formalina) czy do konsumpcji (lód), bo nie wiem jakiego płynu konserwującego użyć :rolleyes: .

 

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Columbus uważam jest za drogi ... mimo wszystko.

 

Piszesz to na podstawie porównania ceny nowego Columbusa do ceny nowego Taurusa? O ile mnie pamięć nie myli za nowego Taurusa 270 dałem ok. 3350 zł.

Czy bierzesz pod uwagę, że Taurus 270 ma 2" mniej niż Columbus 320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to na podstawie porównania ceny nowego Columbusa do ceny nowego Taurusa? O ile mnie pamięć nie myli za nowego Taurusa 270 dałem ok. 3350 zł.

Czy bierzesz pod uwagę, że Taurus 270 ma 2" mniej niż Columbus 320?

Może inaczej ... piszę ogólnie do ceny teleskopów.

Jak widac pozostają sklepowe promocje i z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena... to taka przyziemna i nie warta wzmianki rzecz...

ja się zastanawiam co robią ludzie mający 60cm dobsa którym nie udało się pozbyć "dwucalicy" - przecież powyżej pewnej wielkości to już zaczyna być czynnik decydujacy o życiu - trzeba się przeprowadzić na pustkowie, wybudować tam obserwatorium - czymże jest wydanie nawet dużej kasy w porównaniu do takiego wyzwania? :D

(nie, nie mam jeszcze takiego problemu :) ale myślę perspektywicznie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej ... piszę ogólnie do ceny teleskopów.

Jak widac pozostają sklepowe promocje i z drugiej ręki.

Przy takim porównaniu Taurusy też są drogie. Używany Taurus 270 jest wyraźnie droższy od nowego Newtona (Synta) 250.

W tym rzecz, że Taurusy i Columbusy są (były) budowane w Polsce (za polskie koszty materiałów i robocizny) w niewielkich ilościach i biją pod względem mobilności chińskie odpowiedniki. I za to trzeba dopłacić :)

A za kilka miesięcy może okazać się, że "chińszczyzna" nie jest już taka tania.

 

Mnie chodziło o sformułowanie "A Columbus uważam jest za drogi ... mimo wszystko." I odnosząc to do tego co teraz napisałeś mogę dodać, że Columbusy z drugiej ręki też są tanie:

http://astro-forum.org/Forum/S-Columbus-270-1500-t25595.html

 

A takie promocje jak w DO nie zdarzają się na codzień. Sam kupiłem MAKa 150 uważając, że cena jest bardzo okazyjna :) Na kolejną taką promocję możemy czekać bardzo długo.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele czasem robi różnicę

Tak jest ! Popieram. Zwłaszcza jeśli bardzo mało sie straci przy odsprzedaży starego sprzętu. Wtedy to jak najbardziej ma sens, bo im większy tym bardziej docelowy. A 32cm to już naprawde coś.

Tobie akurat sie udało mało stracić (może nawet za tyle ile kupiłes mogłeś upchnąć), ale jak Kto kupił nowy i zaraz odsprzedaje za 70% ceny to niestety... bida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.