Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie jak malowany wyśmienity kicz :)

Rewelacja.

Gdzie to jeszcze publikujesz. Czy i jakie nagrody zdobyły Twoje fotografie z zorzą na niebie?

 

Pozdrawiam

p.s.

Ta druga fotka, z meteorem to by bez wysiłku wygrała i na EPOD i na APOD (sic!)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak malowany wyśmienity kicz :)

Rewelacja.

Gdzie to jeszcze publikujesz. Czy i jakie nagrody zdobyły Twoje fotografie z zorzą na niebie?

 

Pozdrawiam

p.s.

Ta druga fotka, z meteorem to by bez wysiłku wygrała i na EPOD i na APOD (sic!)

 

Publikuję głównie na mojej stronie na FB.

Zdobyłem kilka nagród w konkursach astrofoto (w UK, Polsce I Hiszpanii), w tym również SWNS Press Photograph of the Year 2014, za najlepszą fotografię prasową roku 2014 w UK agencji SWNS (za zdjęcie zorzy z Drogą Mleczną I erupcją wulkaniczną na Islandii).

 

Jeden APOD też mam na koncie, bo ktoś zaproponował moją pracę. Ja nigdy nie wysyłam zdjeć na APOD, jakbym wysyłał, to może bym miał więcej publikacji na ich stronie.

 

W każdym razie robię nocne zdjęcia bo lubię, nie dla nagród.

Edytowane przez spider72
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz entuzjazm był, jak widać, uzasadniony, a wybitność tej fotki uniwersalna (międzynarodowo). Polak potrafi. Gdybym to ja trafił na to w gazecie to pewnie dałby w wątku o wzruszeniach :)

 

http://astropolis.pl/topic/49562-rozne-fajne-przydatne-lub-wzruszajace-rzeczy-w-tym-astropolis/page-2?do=findComment&comment=588866

 

A nie ustosunkowałeś się do mojej wzmianki o EPOD - co o nim sądzisz? Tam nie warto zaistnieć/wysyłać ?

 

Pozdrawiam

EDIT:

 

No ale zobacz jaka tam konkurencja ;)

 

http://epod.usra.edu/blog/2015/08/perseid-meteor-and-aurora-over-northern-michigan.html

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto, czy nie warto, po prostu robię zdjęcia dla siebie i większość z nich publikuję na swojej stronie FB i nie za bardzo mam parcie na bycie publikowanym. To, że wiele brytyjskich dzienników publikuje moje zdjęcia to efekt tego, że agenci prasowi tych gazet śledzą mnie na FB i się ze mną kontaktują, jeżeli by chcieli coś opublikować, ja nigdy i nigdzie nie wysyłam swoich zdjęć, oprócz konkursów astro-foto. Również APOD, który dostałem, to efekt tego, że ktoś zaproponował moją pracę, ja nigdy tam nic nie wysyłałem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pierwszy raz tym razem z M31 jak i ze stackowaniem.

37x8sec

 

Mógłbyś krótko opisać jak obrabiałeś to zdjęcie po stackowaniu?

Niedawno podobnie podchodziłem do M31 ze statywu - analogiczne czasy i ilość zdjęć ale albo nie doświetliłem albo nie umiem obrobić... Albo jedno i drugie:)

Edytowane przez BuliPunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś krótko opisać jak obrabiałeś to zdjęcie po stackowaniu?

Niedawno podobnie podchodziłem do M31 ze statywy - analogiczne czasy i ilość zdjęć ale albo nie doświetliłem albo nie umiem obrobić... Albo jedno i drugie:)

Stackowałem w Photoshopie i bawiłem się krzywymi, poziomami i luminacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.