Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Super!

 

Odbicie w wodzie to postprocessing czy tak naturalnie ładnie wyszło, jeśli mogę spytać? :)

Sama natura. Widać to zresztą doskonale na filmie http://nightscapes.pl/blog/timelapse-jesienne-gwiazdy/

Na żywo też było dookolne widać odbicia pomimo Księżyca prawie w pełni.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe niebo coraz bardziej pokazuje się w swojej całej okazałości, więc wpadłem na pomysł, żeby cyknąć zdjęcie chyba najbardziej znanego nam gwiazdozbioru i podczas ekspozycji machnąć jego nazwę latarką. Pomysł niezły, ale z wykonaniem już gorzej :P

 

post-25405-0-90880300-1417444960_thumb.jpg

 

Po pierwsze: Byłem zbyt leniwy, żeby ogarnąć cały sprzęt i wyjść tego wieczoru w plener(robienie zdjęć nieba z podwórka w środku miasta to szczyt lenistwa).

Po drugie: Nie potrafię pisać od lewej do prawej :D

 

Próbowałem oszukać sam siebie obracając obraz, żeby napis był poprawny, ale...

 

post-25405-0-11708700-1417445112_thumb.jpg

 

...wyszło jak wyszło :D

 

 

 

Edytowane przez dawid97
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie intryguje ta poświata po lewej między drzewami - Księżyc ?

 

Oczywiście to Księżyc. Bardzo żałuję, że nie mogłem tej nocy dłużej naświetlać, aż do całkowitego zachodu. Miałbym super materiał porównawczy, żeby pokazać jak mocno przeszkadza lub pomaga Księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy z zielonym laserem

 

Bardzo fajne fotki , mam pytanie co do zielonego lasera , czy szybko się grzeje i czy może być włączony na kilka godzin bez wyłączania .

Używam sznurków do poszukiwań meteorytów , ale wieczorem lub w nocy są słabo widoczne , taki laser rozwiązał by problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fotki z dziś ze wrzgórza Magdalenka koło Rzeszowa, strasznie tam wiało, ale myśle że ostrość lepsza niż ostatnio (chyba) :) niestety geminida żadnego nie złapałem bo byłem tam chwile.

ISO 800, 1 klatka 15s. f/3.5

Sprzęt: Canon1100d na statywie, obiektyw kitowy 18-55,

 

Pozdrawiam

post-23221-0-30513500-1418511194_thumb.jpg

post-23221-0-33877900-1418511198_thumb.jpg

post-23221-0-45876800-1418511202_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo fajne fotki , mam pytanie co do zielonego lasera , czy szybko się grzeje i czy może być włączony na kilka godzin bez wyłączania .

Używam sznurków do poszukiwań meteorytów , ale wieczorem lub w nocy są słabo widoczne , taki laser rozwiązał by problem.

Producencki nie zalecają dłuższego używania bez przerw. Swój miałem włączony przez ponad minutę i z zewnątrz nie wyczuwałem wzrostu temperatury. Jednak było dość zimno.

 

Twoje zabawy z laserem od razu skojarzyły mi się z tym :D :D

Coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.