Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dopóki nie dotarłem do Parku Narodowego Northumberland nie miałem pojęcia, że w Anglii jest miejsce z niebem dorównującym Bieszczadom. Wzgórza pokryte kwaśną ziemią ciągną się dziesiątkami kilometrów, nic tam nie rośnie oprócz trawy skubanej przez owce, których jest dużo więcej niż ludzi. W 2013 roku teren został największym w Europie obszarem chronionego nocnego nieba, otrzymując od IDA (International Dark-Sky Association) najwyższą 'złotą' ocenę.

 

northumberland startrails.jpg

 

I jeszcze dwie fotki z burzy geomagnetycznej 17 marca na Wyspach Owczych. Owal zorzowy tak przesunął się wtedy na południe, że chyba w Polsce zorze były lepsze, a na pewno bardziej kolorowe, tym niemniej fajnie, że chociaż na kilkanaście minut w miarę się rozpogodziło.

 

DSC_9498af.jpg DSC_9506af.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy astro wieczór z własnym aparatem. Przypadkowo, na testowej klatce udało mi się złapać dwa równolegle lecące meteory (właśnie, czy to meteory?). Jak się potem okazało przez cały wieczór miałem źle ustawioną ostrość, no cóż zawsze jakieś doświadczenia.
cshUBmd.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę swoje pierwsze próby.

Niestety Droga Mleczna teraz nisko nad horyzontem, ale i tak postanowiłem spróbować i ciesze się, że to zrobiłem.

Efekty może nie nadzwyczajne, ale i tak lepiej niż się spodziewałem smile.png

Canon 50D + Sigma 17-50 f/2.8 EX

ISO 12800 f/2.8 czas 30s

Całość jedna klatka + trochę obróbki w Lightroom.

 

IMG_5885-1.jpg

 

Przy okazji sfotografowałem bolid z młodzieżą wiejską sunący równolegle do Drogi Mlecznej, który rozpadł się na dwa fragmenty w momencie w którym z oddali spojrzało na niego oko Saurona biggrin.png

 

IMG_5882-1.jpg

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już sie tak napatrzyłem na te spajki u lokiego, że zaczynają mi się podobać :icon_biggrin: . Jeżeli to naprawdę jakiś filtr nakręcany na obiektyw, to czemu nie. Loki, co to za filtr konkretnie??

To był chyba jeden z najtańszych i najprostszych filtrów od jakże znanej i cenionej firmy Massa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[subiektywna_opinia] O ile lubię spajki na gwiazdach (wiadomo, bez przesady), to na planetach kompletnie mi nie pasują :stop: [/subiektywna_opinia]

aaa to pewnie dlatego mi dziwnie wyglądają. Nie pomyślałem, że to może być przez to, że to planeta a nie gwiazda.

Co do filtra, to czasem nie wystarczyłoby nakleić dwie skrzyżowane nitki na oprawę po byle jakim filtrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.